אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

פיצול היתר למרתף בנפרד עם קומת כניסה + קומה א

נותני חסויות לאתר:

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
ST12345
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 4 חודשים 3 שבועות
הצטרפ/ה: 29/11/2018 - 12:28
פיצול היתר למרתף בנפרד עם קומת כניסה + קומה א

שלום רב,

לאחר קבלת היתר כדין בניתי בית שיש לו מרתף מתחת לכל קומת הכניסה, קומת כניסה וקומה א.

למרתף כניסה חיצונית עם מדרגות + כניסה מהבית, לפי ההיתר. במהלך עבודות הגמר, לא הגיע סכום כסף גדול שהובטח מהמשפחה, ולכן החלטנו לבצע גמר מלא לקומת כניסה וקומה א, ואילו את המרתף להשאיר ברמה של שלד. המרתף מופרד בפלדלת מהכניסה לתוך הבית.  יש לציין כי רשתות / סבכות בטיחות לחצר אנגלית, מעקות, בורות חלחול ואיטום - הכל בוצע כראוי ללא שום ליקויי בטיחות. הבית עבר את כל אישורי המעבדות והרגולציה, פרט לבדיקת גז ראדון, מאחר והשארנו את קירות המרתף פתוחים מצפון ומדרום (היו אמורות להיות ויטרינות) ולא ניתן לבצע. יש לציין כי בתכנית המקור המרתף בנוי כחלל אחד גדול ופתוח, פרט לקירות ממ"ד שיורדים בפינה אחת, וכך הוא נבנה בפועל.

כשביקשנו טופס 4 מהוועדה, הוועדה ביקשה להגיש תכנית לפיצול היתר הבניה עם הגשת חלק AS-IS כחלק א' ואת המרתף כחלק ב'. חשבתי שנגיש את התכנית המעודכנת, יעלה לוועדת רישוי וייאושר.

התכנית עברה פיקוח, ועכשיו בשלב רישוי, מאחר ואין בוועדה (וגם לא לאדריכלית) ניסיון בפיצול היתרים, הם פתאום מבקשים המון אישורים שכלל לא הוזכרו כשהופנינו לבצע פיצול היתר:

1. אישורי חישובי חוזק עדכניים מהמהנדס - מה זה קשור? השלד נבנה במלואו

2. אישור כיבוי אש - מה פתחתתי מסעדה?

3. ובקשה לאטום את המרתף - הם פרוט השתגעו. שילמתי עשרות אלפי שקלים רק לאיטום, מעקות, מדרגות קלות, סבכות לחצר אנגלית, ועצרתי כי אין לנו יותר כסף. עכשיו לשלם לקבלן שייהרוס ויאטום? פשוט הזוי לחלוטין.

קראתי איפה שהוא שבשביל טופס 4 צריך נקודת מאור, נקודת מים אחת וריצוף, אך אני לא בטוח ומבקש את עזרתכם בנושא.

צריך תקדים או משהו להראות לוועדה כי אין לנו יותר כסף, והיינו בטוחים שפיצול ההיתר (שהומלץ ע"י הוועדה בעצמה !) יפתור את הנושא. מחפשים לסיים את ההליך כמו שזה עכשיו, כי אין לנו כסף להמשיך.

תודה רבה !

 

 

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני יום אחד 9 שעות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
תכנית שינויים בהיתר

שלום,

במקרה ובניה של חלק מסויים לא הושלמה- יש לאטום אותה, וכאילו לא נבנתה. במקרה כזה יש לבצע תכנית שינויים להיתר המקורי ולהראות את הבית שכן נבנה+ החלק האטום.

1. אישורי חישובי חוזק עדכניים מהמהנדס - מה זה קשור? השלד נבנה במלואו- שאלה טובה, אבל קח בחשבון שמבחינת הועדה אתה כאילו "מתכנן בית חדש" ללא מרתף. לכן בתכנון כזה יש צורך בחישוב סטאטי חדש.

2. אישור כיבוי אש - מה פתחתתי מסעדה?- כנ"ל. בכל היתר חדש (וזה בעצם מה שאתה עושה) יש צורך בזה.

3. ובקשה לאטום את המרתף - הם פרוט השתגעו. שילמתי עשרות אלפי שקלים רק לאיטום, מעקות, מדרגות קלות, סבכות לחצר אנגלית, ועצרתי כי אין לנו יותר כסף. עכשיו לשלם לקבלן שייהרוס ויאטום? פשוט הזוי לחלוטין.- זה ע"ב פסיקה תקדימית של בתי משפט. פנה לעו"ד לבדוק מה ניתן לעשות ואיך ניתן להגמיש. בעיקרון ההיתר הישן מתבטל. ההיתר החדש יראה רק את הבית שכן הסתיים, ושלד המרתף כאילו נבנה ללא היתר בניה. לכן הדרישה לאטום אותו.

קראתי איפה שהוא שבשביל טופס 4 צריך נקודת מאור, נקודת מים אחת וריצוף, אך אני לא בטוח ומבקש את עזרתכם בנושא.- צריך לסיים את כל חלקי הבניין עליו בוקש היתר.

 

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
יועץ לנושאי תכנון ובניה
 

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס