אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

א.נ. שירותי אחזקה והידראוליקה

גירסה להדפסהSend by email
ישוב: 

מהו מנוע הידראולי?

מנוע הידראולי דוחס שמן בשביל ליצור לחץ על הבוכנה ולכן הוא מאפשר הפעלה ממושכת, אמינה, רציפה ועוצמתית. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של מנוע הידראולי לעומת מנוע רגיל, איפה אפשר למצוא אותו וכמובן גם איך בוחרים אותו מבין הדגמים שעל הפרק

מנוע הידראולי מסוגל לנצל עד תום את היתרון הפיזיקלי של דחיסה. בשביל ליהנות מהיתרונות של דחיסה כעיקרון פיזיקלי אמין, מנוע הידראולי משתמש בשמן כדי ליצור לחץ. הדחיסה גורמת ליצירה והעברה של אנרגיה, שמשמשת לאחר מכן בתור המקור העיקרי לפעולת המנוע. כמו כן, כל העיקרון של מנוע הידראולי מבוסס על זה שהשמן הוא חומר בלתי דחיס.

המשמעות של מנוע הידראולי היא הפעלה עוצמתית שמאפשרת פעולה ממושכת ללא תקלות. בניגוד לנוזלים אחרים שנדחסים, השמן אינו נדחס – אבל הוא כן מפעיל כאמור את הלחץ על הבוכנה. הפעלת הלחץ על הבוכנה מאפיינת את התכונות של מנוע הידראולי טוב יותר מכל מנוע אחר והיא גם מוכיחה את עצמה מבחינת ביצועים ואמינות.

איפה כדאי להשתמש בעקרונות של מנוע הידראולי?

אותם עקרונות של מנוע הידראולי יכולים להשתכפל למגוון רחב של שימושים. על קצה המזלג, ניתן למשל להזכיר את היתרון בפעולת הדחיסה של השמן במסגרת מנוע הידראולי בתעשייה הקלה והכבדה, בסוגים שונים של כלי רכב ובמכונות גדולות. מעבר לכך, מנוע הידראולי פועל במשך זמן רב וברצף גם כדי להפעיל ציוד מורכב וכבד.

מכל האמור לעיל אפשר להבין גם את היתרונות וגם את החשיבות שלו עבור התעשייה הקלה והכבדה בעידן המודרני. מצד שני, דווקא החשיבות הגבוהה של מנוע הידראולי עלולה לגרום בלבול לגבי האופן שבו בוחרים אותו. במילים אחרות, לא כל מי שמבינים את החשיבות והיתרונות שלו – גם יודעים כיצד להתאים אותו לצרכים שלהם.
קראו גם על שיפוץ מנוע הידראולי

כך בוחרים מנוע הידראולי

השוואה בין דגמים שונים היא תנאי לבחירה מוצלחת. אם רוצים לבחור נכון מנוע מן הסוג הזה, יש כמה שיקולים שאותם כדאי לקחת בחשבון:

1. אמינות – הכי חשוב לתת עדיפות לדגם אמין של מנוע הידראולי. אם רוצים לדעת מראש מה רמת האמינות של דגמים מסוימים לעומת דגמים אחרים, צריך להשוות ביניהם על פי שם היצרן והמותג. השוואה כזו מאפשרת להפיק את מלוא התועלת מסוגים שונים של מנועים ואף להרוויח ראש שקט לטווח ארוך.

2. מחיר – בניגוד למה שנהוג לחשוב, מנוע הידראולי יקר לא בהכרח טוב יותר ממנוע הידראולי שאותו ניתן להשיג במחירים נגישים יותר. אמנם המחיר מהווה חלק ממערכת השיקולים ולרוב צריך להיות זהירים עם מנועים שהעלות שלהם נמוכה משמעותית ביחס למקובל בתחום ובענף, אבל עדיין חשוב להתמקד בעיקר במפרט הטכני ולא רק במחירים.

3. מפרט טכני – החדשות הטובות הן שיצרני מנוע הידראולי מקפידים להציג מידע אמין לגבי המפרט הטכני. המפרט הטכני עוזר להשוות בין סוגים שונים של מנועים, להתמקד רק בדגמים הרלוונטיים ובמידת הצורך גם לתאם שדרוגים ותוספות. בשביל ליהנות מהיתרונות בודקים קודם כל את המפרט הטכני שלו.

התאמת מנוע הידראולי לאופי השימוש

בסופו של דבר, מנוע הידראולי יכול לעבוד בצורה יעילה רק אם הוא מתאים לאופי השימוש. צריך להחליט כמה שיותר מוקדם איך משתמשים בו: האם להעברה של כוחות גדולים בתנאים רגילים, האם בהפעלת מנועים סכינים בעבודות עפר, האם במכונות חקלאיות, בתשתיות ועוד.

 

 

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.