Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר בין שכנים

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

גדר בין שכנים

שלום רב,

אני מתגורר בביתי מזה כשנתיים (לאחר טופס 4). בזמן הבניה התנהלתי לפי תיק מגרש מהועדה, ובניתי גדר ביני לבין אחר משכניי שבנויה מגדר בטון ועליה גדר קלה. המגרש שלי נמצא בגובה 50.60, הגדר עם השכן (שגם משמשת כקיר תמך כיוון שגבוה ממני) נגמרת בגובה 52.30 ועליה גדר קלה עד לגובה 53.40. (סך של 2.8 מטר).
    עכשיו שכני סיים לבנות את השלד ומתחיל לבנות את הגדרות. להפתעתי הוא רוצה להחליף חלק מהגדר בגדר בטון (במקום קלה) ועליה להוסיף עוד גובה (עד 54.00), סך של 3.40 ממפלס החצר שלי, וזקוק לחתימתי בשביל לבצע את ההגבהה. גובה 0 של השכן הוא 52.20.
    לשאלתי מדוע הוא רוצה להחליף את הקלה בבנויה הוא טוען כי עקב הבריכה (שצמודה לגדר) הוא רוצה לבצע חסימה אקוסטית ודואג כי ילדים יתפסו על הגדר. פניתי לועדה עם הנושא (כי אחרי הכל אני בניתי לפי תוכנית שקיבלתי מהם בנושא הגדרות) והם אכן ראו את הבעיתיות שבעניין, וטענו כי כיוון שהגדר עוברת את ה3 מטר הוא יצטרך לבצע דירוג ולא יהיה מעוניין בו. כיוון שהדיגור לא מופיע בתוכנית, הם ביקשו מהבונה להגיד תוכנית שינויים.
    נניח והשכן יוריד את גובה הגדר ל3 מטר בשביל להימנע מהדירוג, האם עדיין יוכל לבצע את ההחלפה בגדר האטומה? הקיר נבנע מול חדר של ילדיי ויהווה קיר ענק שיפגע באיכות החיים שלהם.
    תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

התנגדות לחומה בין שכנים

שלום, על פניו, אין סיבה לאשר לו חומה שתחסום אותך עוד יותר. אני מציע להצטייד בחוו"ד של אדריכל ולהגיש התנגדות בכתב לועדה המקומית. מצד שני, אולי עדיף לך ע"מ להימנע מהרעש בבריכה שלו… חומת אבן היא מבודד טוב יותר מגדר קלה. צמח מטפס על החומה יעזור אף הוא מבחינה אקוסטית וזה גם יראה טוב.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

התנגדות לחומה בין שכנים

היי, ראשית תודה על המענה. בסופו של דבר הוסכם (בלחץ הועדה המחוזית) על הגבהה בגובה נמוך מהתכנון המקורי, קרי תוספת של 130 במקום 180 שתוכננה במקור. מה שמוליד שאלה חדשה – כשתיבנה התוספת החדשה, מי אחראי על עלות הגימור (שליכט + קופינג), הרי התוספת באה על גבי גדר קיימת שלפחות מהצד שלי מוגמרת לחלוטין.   תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בנויה בין שכנים

את החלק שתומך את הקרקע, וחובה לבנותו- התקדימים אומרים שהעלות של הבניה + הגימור יחולקו שווה בשווה. בניה לגובה מעבר לכך- ישלם מי שמעוניין בבניה, כולל גימורים.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן