Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

הנדסאי אדריכלות

• This topic is empty.
מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאל סלמן
    משתתף

הנדסאי אדריכלות

היי , יש לי מספר שאלות בנושא אשמח לעזרה , תודה
    שאלה 1. האם הנדסאי אדריכלות יכול לחתום על היתר בניה של יציאת מרפסת לבניין בעל 7 קומות (הבניין כבר קיים) 
    שאלה 2. האם הנדסאי אדריכלות יכול להוסיף קומה לבניין קיים בעל 4 קומות אך מעל 11 מ׳
    שאלה 3. האם הנדסאי יכול לחתום על היתר תוספת בניה בקומה 3 של בניין בעל 8 קומות
    שאלה 4. האם הנדסאי יכול לחתום על היתרי בנייה של וילות יוקרה הכולל בריכה ועיצוב חדשני 
    שאלה 5. האם הנדסאי יכול לחתום על היתרי בנייה של מבנים ציבורים / עסקים עד 4 קומות?
    שאלה 6. כיום אני לומד הנדסאי אדריכלות ואני קצת מתבאס על הקטע של ה4 קומות עד כמה זה משמעותי בידיעה שארצה לתכנן עסקים ווילות יוקרה ובתים פרטיים חדשנים
    שאלה 7. האם להמשיך בהנדסאי או שעלי לגשת לתואר עד כמה זה משמעותי מבחינתי 
    שאלה 8. במידה והמשיך בהנדסאי ובעוד כמה שנים ארצה להמשיך לתואר האם עלי להתחיל את הלימודים מחדש או שאוכל לעשות השלמה לתואר ראשון בארכיטקטורה
    שאלה 9. האם יש ביקוש להנדסאי אדריכלות בשוק 
    שאלה 10. האם אוכל לגשת למשרד עצמאי ולהצליח כבעל תואר בתחום?
    שאלה 11. מה תווך המשכורות במשרדים להנדסאי אדריכלות
    הרבה שאלות שיוכלו לעזור לעוד המון אנשים תודה רבה 🙂

ליאל סלמן
    משתתף

אני יודע שנסחפתי קצת פשוט

אני יודע שנסחפתי קצת פשוט אגרתי המון שאלות בנושא כדי לשאול הכל במרוכז ולקבל את המידע בצורה ברורה

ארז מירב
    מנהל בפורום

סמכויות הנדסאי אדריכלות

שלום, להלן: שאלה 1. האם הנדסאי אדריכלות יכול לחתום על היתר בניה של יציאת מרפסת לבניין בעל 7 קומות (הבניין כבר קיים)  קשה לי לענות משום שהמחוקק לא התייחס למצבים כאלה בהגדרת מבנה פשוט בחוק המהנדסים והאדריכלים. אני מניח שמשפטנים יכולים לפרש זאת ככה וככה. אני מציע לפנות למנהל תכנון  או למשרד הכלכלה שאחראי על הכשרת הנדסאים. שאלה 2. האם הנדסאי אדריכלות יכול להוסיף קומה לבניין קיים בעל 4 קומות אך מעל 11 מ׳ אותה תשובה שאלה 3. האם הנדסאי יכול לחתום על היתר תוספת בניה בקומה 3 של בניין בעל 8 קומות כאן הייתי אומר שכן, משום שהתוספת עצמאית, עומדת בהגדרות "מבנה פשוט" ואינה נסמכת על המבנה הקיים שאלה 4. האם הנדסאי יכול לחתום על היתרי בנייה של וילות יוקרה הכולל בריכה ועיצוב חדשני  למה לא?  שאלה 5. האם הנדסאי יכול לחתום על היתרי בנייה של מבנים ציבורים / עסקים עד 4 קומות? כן, בהתאם לתנאים של מפתח, גובה ורוחק עמודים. שאלה 6. כיום אני לומד הנדסאי אדריכלות ואני קצת מתבאס על הקטע של ה4 קומות עד כמה זה משמעותי בידיעה שארצה לתכנן עסקים ווילות יוקרה ובתים פרטיים חדשנים אין בעיה בכלל שאלה 7. האם להמשיך בהנדסאי או שעלי לגשת לתואר עד כמה זה משמעותי מבחינתי  תלוי בך. תואר אדריכל יתן לך אפשרות לחתום כעצמאי על בניינים גבוהים. הסיכוי שתפתח משרד ותקבל פרוייקטים כאלה הוא קטן. כשכיר יתנו לך לעבוד כהנדסאי על כל דבר (אם תהיה טוב). שאלה 8. במידה והמשיך בהנדסאי ובעוד כמה שנים ארצה להמשיך לתואר האם עלי להתחיל את הלימודים מחדש או שאוכל לעשות השלמה לתואר ראשון בארכיטקטורה ישנה תכנית השלמה ויש הקלות. יש לבדוק בכל פקולטה שאלה 9. האם יש ביקוש להנדסאי אדריכלות בשוק  לטובים תמיד יש עבודה שאלה 10. האם אוכל לגשת למשרד עצמאי ולהצליח כבעל תואר בתחום? לוילות ומבנים קטנים כן. למבנים גבוהים זה לוקח שנים ארוכות אם בכלל להתברג לשוק הזה. שאלה 11. מה טווח המשכורות במשרדים להנדסאי אדריכלות ראה כאן הרבה שאלות שיוכלו לעזור לעוד המון אנשים תודה רבה 🙂  

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז שלום , 

ארז שלום ,  לגבי שאלה 5 שאלה 5. האם הנדסאי יכול לחתום על היתרי בנייה של מבנים ציבורים / עסקים עד 4 קומות? רשמת שכן כל עוד שומרים על הגדרות המבנה הפשוט  אך בתקנות לאחר הגדרת המבנה הפשוט רשום :(תוספת ראשונה (תקנה 3)) 2. הפעולות המפורטות להלן יוחדו למהנדס רשוי הרשום במדור הנדסה אזרחית: (1) במבנים שהם בניני ציבור, משרדים, בתי-עסק או בניני-מגורים:" ואז יש פירוט נרחב מה כלול בתוכם . להבנתי מפרידים את מבני הציבור לאדריכל רשוי בלבד. אשמח לטעות – אני מתכנון של מבנה ציבור וכהנדסאי שמרתי על הגדרות המבנה הפשוט  קולגות שלי המליצו לי לבדוק בשנית את העיניין  קראתי את המאמר המקוצר שלך בנושא ואת עיניין אדריכל הרישוי הכנסתה לעריכת תבעו"ת …  ולא מצאתי התייחסות לזה בתקהות . אשמח לחידוד הנושא , תודה, יונתן

ארז מירב
    מנהל בפורום

הנדסאי אדריכלות- היתר למבנה ציבור

שלום, לעניות דעתי, וגם מנסיוני עם הוועדות, הפרשנות הנכונה לטקסט היא שהמחוקק לא קבע שאסור להנדסאי להגיש היתר על מבנה ציבור/ מסחר וכד'. המחוקק פשוט בחר, כאשר פירט את הפעולות שרק מהנדס רשוי רשאי לבצע, לחלק אותן לשתי קטגוריות אב, משום שבכל קטג' אב ישנן מספר שונה של פעולות: (1)   במבנים שהם בניני ציבור, משרדים, בתי עסק או בניני מגורים: (פירוט הפעולות) (2)   במבנים שהם בניני תעשיה, מלאכה, מחסנים, אסמים… בחירתו של המחוקק לפרט אצל מהנדסים, לא קשורה בכלל להגדרתו של "מבנה פשוט". שם יש הגדרה מאוד מדוייקת. אם רצה המחוקק להגביל "מבנה פשוט", היה מפנה כבר בהגדרה הבסיסית לסעיף או לתיאור שימושי מבנים אסורים. שוב, אינני עו"ד וכדאי תמיד להתייעץ (אפשר לשאול ישירות את מנהל תכנון: public@iplan.gov.il) היות והביטוחים המקצועיים מאוד מקפידים. אשמח אם תחזור לעדכן כאן (:  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז תודה על תשובה מהירה – אני

ארז תודה על תשובה מהירה – אני שיגרתי עכשיו את השאילתה לקולגה שלי ממנהל התכנון  מקווה לקבל תשובה רשמית וחד משמאית (אני אופטימי)  מבטיח לחזור ולעדכן מייד כשתהיה תשובה . יונתן 

תשובה ממנהל התכנון

בוקר טוב , קיבלתי תשובה ן: והפתאה !!!!!  "נושא רישוי וייחוד פעולות (מי רשאי לעשות מה) נקבע בתקנות של רגולטור אחר (לא מנהל התכנון)- רשם המהנדסים/ אדריכלים ורשם ההנדסאים, השייכים למשרד הכלכלה (או עבודה. הם כל הזמן משנים את השם שלהם..)" שבסופו של עיניין הרגולטור לא עושה סדר בעיניין זה , וההחלטה בסופו של דבר היא של הוועדה לתכנון שבה מוגשת הבקשה לצורך העיניין והם נעזרים ביועץ המשפטי שלהם להחליט במקרים יעודיים . . מבולבלים …גם אנחנו .  

ארז מירב
    מנהל בפורום

סמכויות הנדסאי אדריכלות

זה מסביר את כל הכשלים שיש בשוק. עודף רגולציה וחוסר סדר במערכת. אם כך, הרגולטור (משרד הכלכלה) לא אוכף את החוק ולא מוציא הסברים. בסופו של דבר יש את החוק, כפי שצירפתי בשרשור. מציע לפעול על פי הפרשנות שלי כל עוד לא התקבלה פרשנות אחרת מהוועדה המקומית. וגם אז- ניתן לתקוף אותה משפטית (:

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן