הנדסאי – היתרי בניה

  • This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #33155

    הנדסאי – היתרי בניה

    שלום,
    אני הנדסאי אדריכלות,
    ראיתי בכמה פורומים שציינת שאין ציון הגבלה בחוק לגבי הרחבה ותוספת למבנה שאינו פשוט להנדסאי,
    אך נראה לי שיש כן התייחסות בחוק, וזה לשון החוק בתוספת השלישית:
     
    תוספת שלישית
    (פרט 3(2) בתוספת הראשונה)
    1. שינויים במבנה קיים
    (1)  הריסה ובניה של מחיצות, למעט שינויים במחיצות שהן ממרכיבי שלד הבניה;
    (2)  יצירת פתחים בקירות פנימיים וסגירתם;
    (3)  שינויים פנימיים, למעט הרחבת שטח המבנה;
    (4)  תקרות עצוביות או בולעות קול שהן מונמכות;
    (5)  תכנון מקום דרגנועים ומעליות.
     
    שאלתי היא: מה כוונת המחוקק?
    בכלל מה זה שייך לסעיף הזה, הרי "הרחבה" שייך לשינויים חיצוניים, והרי הם נכתבו בסעיף 2?
    אולי הכוונה היא למשהו אחר?
    החידוש הוא שיש רשות מקומית בחודש האחרון שהחליטה בגין מילים אלו שאפילו הרחבה למבנה שאינו פשוט בקומות הנמוכות נאסר להנדסאי להגיש בקשה… הזוי! – כלומר, אפילו שאני מגיש בקשה לתוספת לבנין רווי שהתוספת היא עם מפתחים פחות משש מ' ופחות מ 11.5 מ' גובה, זה נאסר עלי,
    מה אתה מייעץ לכך?
    מחכה לחוות דעתך, תודה.
     

    #42098
    ארז מירב
    מנהל בפורום

    היתרי בניה- הנדסאי

    שלום, לעניות דעתי ליועמש"ים ישנה אפשרות מעשית (והרבה עושים זאת) לפרשן את החוק כך שכל תוספת חיצונית למבנה שאינו "פשוט" אסורה על הנדסאי. 


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        


    בברכה,

    ארז מירב,
    עורך "אדריכלות ובניה בישראל"
    בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
    שירותי יעוץ: עריכת תוכן, ניהול תוכן, ניהול פרוייקטים לאתרי אינטרנט.
    erez@architecture.org.il

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן