מחלוקת לגבי מספר מדרגות בבית פרטי

  • This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #32668
    חגי טי
    משתתף

    מחלוקת לגבי מספר מדרגות בבית פרטי

    אני מתכנן בית פרטי (בני ביתך) בן 2 קומות – הפודסט הינו המדרגה ה18 (מתוך 19).
    הוועדה לא מוכנה לאשר מעל 16 מדרגות במהלך -למרות שאני מסביר כי מדובר בבית פרטי.
    כאשר אני מסתמך על סעיף 3.8.5.2 בחוק התכנון והבניה בנושא מדרגות בדירה.
    לטענת הבודקת – (מצ"ב צילום מסך)הסעיף הנ"ל מדבר על דירה בבנין מגורים ולא תופס לגבי בית פרטי .
    בעיניי,זו טענה מופרכת מיסודה – האם יש המלצה למי לפנות בנושא?
    תודה,
    חגי

    #41406
    ארז מירב
    מנהל בפורום

    מספר מדרגות בבית פרטי

    שלום, אכן סיבה למסיבה. ולמה? כי התקנות לתכנון מדרגות כתובות בצורה הכי לא ברורה שיש: חלק ב' הדן במדרגות השייכות ל"מוצא בטוח" קובע כי: 3.2.2.6. מספר המדרגות במהלך אחד [תיקון: תשס״ח־5]   (א) במהלך מדרגות אחד בתוך הבניין, לרבות מהלך מדרגות אחד בתוך חדר מדרגות, מספר המדרגות יהיה 3 לפחות ולא יעלה על 16; ואולם אפשר שמהלך מדרגות אחד יכלול עד 22 מדרגות, בתנאי שהרום לא יעלה על 15.5 סנטימטרים. אבל הנה, בסעיף הבא יש הפרדה בין דירת מגורים, לשאר:   (ב) על דירה בבניין מגורים יחול פרט 3.8.5.2  כלומר המחוקק הפריד דירת מגורים מחלק ב' ומפנה לחלק ה' בתקנות פרט 3.8.5.2  נמצא בסימן ה׳: מדרגות וחדרי מדרגות (מגורים)  בשביל להבין את ההקשר, נתחיל בסעיף הראשון של הסימן: 3.8.5.1 כללי [תיקון: תשס״ח־5]  במדרגות ובחדרי מדרגות יתקיימו הדרישות המופיעות בסימן ב׳ לפרק ב׳ זולת אם נאמר אחרת בסימן זה. כלומר- אם הסימן הזה (ה') קובע משהו שונה מסימן ב'- אז הסימן הזה (ה') קובע. ונמשיך לראות מה הקביעות: 3.8.5.2- מספר המדרגות במהלך אחד- פרט 3.2.2.6 לא יחול לגבי מדרגות בתוך דירה בבנין מגורים. יותר ברור מזה אין (: ונמשיך… 3.8.5.7 (ב) רוחבן המינימלי של המדרגות כאמור בפרט משנה (א), יהיה 0.80 מטרים לפחות. (ג) רוחב המעבר החופשי בכיוון התנועה במשטח אופקי שבחדר מדרגות ובמהלך מדרגות יהיה לפחות כרוחבן המינימלי של המדרגות. ועכשיו לפאנץ' ליין: (ד) מספר המדרגות במהלך מדרגות לא יעלה על 18. כלומר המחוקק, למרות חוסר הבהירות והסתירות העצמיות, התייחס למהלך מדרגות מירבי בדירת מגורים בחלק ה' סעיף 3.8.5.7. (ד'), וקבע מפורשות 18 מדרגות. אם לא מאשרים לך כתוב מכתב ערעור ליועמ"ש של הועדה. אם עדיין לא יאשרו כתוב מכתב ערעור לועדה המחוזית- שם יושבים משפטנים וגם נציג ציבור. אפשר גם לפנות למנהל תכנון ולקבל הבהרה.        


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        


    בברכה,

    ארז מירב,
    עורך "אדריכלות ובניה בישראל"
    בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
    שירותי יעוץ: עריכת תוכן, ניהול תוכן, ניהול פרוייקטים לאתרי אינטרנט.
    erez@architecture.org.il

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן