Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מרחק אחורי בין בניה נמוכה לבניה רוויה

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3251
    משתתף

מרחק אחורי בין בניה נמוכה לבניה רוויה

שלום,
    מבקש לבדוק האם חוק התכנון והבניה קובע מהו המרחק המינמאלי האחורי בין בניה רוויה לבין בתים פרטיים ?
    (בניה רוויה – בניין בן 6 קומות הגובל בבניה נמוכה בית דו קומתי)
    ראיתי בתמ"א 38 3 כי המרחק המינאמלי האחורי בן בנינים הינו 6 מטר אבל לטעמי זה לא אותו מקרה כי סדרי הגודל של הגובה בן בניה נמוכה פרטית לרוויה הינו סדרי גודל
    האם תוכל לברר הנושא
    בברכה
    נועם

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: מרחק אחורי בין בניה נמוכה לבניה רוויה

שלום, המושג "מרווח בין בניינים" תקף אך ורק כאשר מדובר במבנים ע"ג אותו מגרש. אני מניח משאלתך שלא מדובר באותו מגרש אלא במגרשים סמוכים. במקרה כזה, ישנו מונח הנקרא "קו בניין". זהו קו דמיוני שמוגדר במרחק לגבול החלקה. לדוגמא: קו בניין של 6 מ' : מותר לקרב את המבנה עד 6 מ' מגבול המגרש. בכל מגרש מוגדרים קווי הבניין האחורי הצידיים והקדמי באמצעות התב"ע השכונתית, בה ניתן לעיין בשעות קבלת קהל במשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובניה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3251
    משתתף

ארז שלום ראשית תודה על התשובה אני בהחלט מבין שלכל מגרש יש תב"ע וקווי בניין צידי קדמי אחורי אנסה להבהיר השאלה האם קיים בחוק התכנון והבניה מרחק אחורי מינימאלי בין בניה רוויה (בניין בן 9 קומות) לבין בניה נמוכה (בית פרטי 2 קומות) אני שואל זאת כי נוצר מרווח בין בניה רוויה לבניה נמוכה באזורי של 4 מטר + 4 מטר לגבי כל מגרש והתב"ע שלו לי זה לא עושה היגיון שהמרחק בין שני הנכסים הוא סה"כ 8 מטר כאשר נכס אחד אמור להתנשא לגובה של כ-25 מטר לעומת 8 מטר ? האם סעיף 197 רלוונטי פה ? נועמם

ארז מירב
    מנהל בפורום

לא מצאתי בחוק התייחסות לכך. כמו שאמרתי, יש תב"ע. כשמכינים תב"ע לאיזור מסויים, בוודאי שמתחשבים במה שנמצא סביבו (או שלא, אם הצרכים הכלכליים של היזמים הצליחו להשפיע על דעת הרשות המתכננת מסיבה זו או אחרת)

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן