מרפסת זיזית – קונזולית

  • This topic is empty.
מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #28831
    -3759
    משתתף

    מרפסת זיזית – קונזולית

    מה ההגדרה של מרפסת זיזית ?
    האם מרפסת כזאת יכולה להישען על עמודים הצמודים לקיר הבניין ?

    #34467
    ארז מירב
    משתתף

    בליטות/ קו בניין: מרפסת זיזית

    שלום, המחוקק לא טרח לכתוב ערך "מרפסת זיזית", משום הבהירות השרויה בעניין: מרפסת זיזית היא כזו הבולטת מקו הקיר, ללא תמיכת עמודים. לפי שאלתך, ייתכן שאת מתעניינת בנושא הבליטה המותרת של מרפסת זיזית מקו הבניין.  החוק קובע: בליטה מעבר לקו צידי או אחורי: 0 מ' ___________________________ בליטה מעבר לקו בניין קדמי: 1.2 מ' עומק הבליטה ביחס לרוחב המדרכה: 1/3 מרוחב המדרכה (הקטן מבין השניים) __________________________ גובה מינימלי מפני מדרכה: 2.4 מ' אסור לבנות עמודי תמיכה מעבר לקו המגרש. השטח מתחת למרפסת- נחשב כשטח שירות.


    בברכה, ארז מירב, עורך  "אדריכלות ובניה בישראל"   בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת" שירותי יעוץ: עריכת תוכן, ניהול תוכן, ניהול פרוייקטים לאתרי אינטרנט.  erez@architecture.org.il

    #34466
    רחל ארנון
    משתתף

    בליטה

    האם בליטה שהיא המשך של הרצפה מעל המשמשת את הקומה למעלה מתחת ל 0.50מ' יחושב השטח שמתחת לבליטה בסה"כ שטחי השרות או העיקרי 


    רחל

    #34465
    ארז מירב
    משתתף

    חישוב שטחים לבליטה

    שלום, לפי תקנות חישוב שטחים: בליטה עד 50 ס"מ לא תיחשב כלל בשטחים. השטח העודף שמעל 50 ס"מ- שטח שירות.


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

    #34464
    רחל ארנון
    משתתף

    בליטה

    רק לשם ההבהרה, גם אם המשך הבליטה מעל מהווה שטח עיקרי ו/או שרות וזו לא בליטה בלבד?


    רחל

    #34463
    ארז מירב
    משתתף

    חישוב שטחים בליטה

    כן, גם אם בנית חדר והוא בולט 50 ס"מ מקונטור המבנה, זה עונה להגדרה של "בליטה". מעבר ל-50 ס"מ זה שטח מקורה ואז מתייחסים אליו כשטח שירות (אם אין דלת יציאה אליו), או שטח עיקרי (אם יש דלת יציאה אליו).


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

    #34462
    רחל ארנון
    משתתף

    בליטה

    היי שוב סליחה שאני שוב חוזרת על אותה נקודה לעניין הבליטה אך הויכוח מול הוועדה המקומית ממשיך ואין הם משתכנעים שבשליטה מהסוג שבנדון אינה נכללת בזכויות הבניה  האם תוכל להעביר את הקישור הרלוונטי בחוק המתייחס לזה אני לא מצליחה למצוא זאת ושוב תודה רחל


    רחל

    #34461
    ארז מירב
    משתתף

    חישוב שטח בליטה

    להלן קישור: תקנות חישוב שטחים


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

    #34460
    רחל ארנון
    משתתף

    בליטה

    עברתי על כל הסעיפים שוב ושוב ולא מצאתי את הסעיף המתייחס למקרה ולאופן חישוב השטח שבתחתית הבליטה של המשך הקומה מעל שמתחת ל 0.50מ' אשמח לעזרה מצרפת שוב את התרשים הרלוונטי כאשר מדובר על החלק המקווקו בסגול


    רחל

    #34459
    ארז מירב
    משתתף

    תקנות חישוב שטחים- בליטה

    סעיף 4 (ה) היו בבנין בליטות החורגות מהקיר החיצוני שלו בפחות מ־0.50 מטר ושאין בהן המשך לחלל הפנימי של בנין, הן לא יבואו במנין השטח המותר לבניה; היו בליטות כאמור בולטות יותר מ־0.50 מטר, יבוא שטח הבליטה העודף על 0.50 מטר במנין השטח המותר לבניה כשטח שירות לפי תקנה 9, אולם בליטה חיצונית תת קרקעית לא תבוא במניין השטח המותר לבניה.


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

    #34458
    רחל ארנון
    משתתף

    בליטה

    תקן אותי אם אני טועה אבל סעיף זה מתייחס לבליטות אשר אין להן המשך לחלל הפנימי של הבנין


    רחל

    #34457
    ארז מירב
    משתתף

    שטח בליטה

    גם בבליטה אצלכם אני רואה שאין המשך כלפי חוץ של החלל הפנימי, כלומר יש קיר חיצוני שמפריד בין פנים הבית לחצר. הבליטה של ק"א היא מעל הקיר החיצוני הזה. בליטה שהיא המשך לחלל: הכוונה למצב בו יש ויטרינה יציאה לגינה או למרפסת, ומעליה יש בליטה.


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

    #34456

    מרפסת זיזים

    1. האם יש חוק לגבי בליטה מעבר לקו צידי או אחורי: 0 מ'? 2. האם חובה לשים תמיכת עמודים? 3. האם השטח מתחת למרפסת חייב להיות שטח שירות?


    #34455
    ארז מירב
    משתתף

    בליטת מרפסת זיזית מקו בניין

    שלום, החוק מאפשר: בליטה מעבר לקו צידי או אחורי: אסור ___________________________ בליטה מעבר לקו בניין קדמי: 1.2 מ' עומק הבליטה ביחס לרוחב המדרכה: 1/3 מרוחב המדרכה (הקטן מבין השניים) __________________________ גובה מינימלי מפני מדרכה: 2.4 מ' אסור לבנות עמודי תמיכה מעבר לקו המגרש. השטח מתחת למרפסת- נחשב כשטח שירות.


    ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן