סעיף 145 חוק התכנון והבניה

  • This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #28654
    jan
    משתתף

    סעיף 145 חוק התכנון והבניה

    שלום לכולם,
    ברצוני לשאול האם בשביל הסרת עמוד/ קיר תומך בתוך מבנה והחלפתו בעמוד/ קורת פלדה (בכפוף לקבלת אישור קונסטרוקטור בכתב לפני ולאחר העבודה) יש צורך בהיתר מהרשויות.
    ללא שינוי חיצוני בחזיתות.
    ללא שינוי בעומסים המותרים.
    האם רואים פעולה זו כשינוי פנימי בהתאם להגדרת הסעיף ?

    #33917
    ארז מירב
    מנהל בפורום

    הריסת עמוד: האם צריך היתר?

    שלום, לשון חוק תכנון ובניה   עבודות טעונות היתר: ….. (2) הקמתו של בנין, הריסתו והקמתו שנית, כולו או מקצתו, הוספה לבנין קיים וכל תיקון בו, למעט שינוי פנימי בדירה;  החוק מסייג: "שינוי פנימי" – שינוי שאינו נוגע לצד החיצוני של הבנין, אינו פוגע בחזיתו או במראהו או בשלד של הבנין או ברכוש משותף או בצנרת או ציוד אחר המשרתים גם דירות אחרות, אינו פוגע בזולת ואינו משנה את שטחה של הדירה למעט תוספת של שטח מרפסת שנסגרה כדין או את מספרן של יחידות הדיור;  יש לבקש ולקבל היתר בניה. ההגיון פשוט: אם חו"ח המבנה יסבול מכשל מבני והחישובים הסטאטיים שיש בידכם ייעלמו- ניתן יהיה לבדוק את העותק שבוועדה. לידיעתכם: הוועדה איננה בודקת את החישובים. היא סומכת על המהנדס.



    בברכה,

    ארז מירב,
    עורך "אדריכלות ובניה בישראל"
    בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
    שירותי יעוץ: עריכת תוכן, ניהול תוכן, ניהול פרוייקטים לאתרי אינטרנט.
    erez@architecture.org.il

    #33916

    Re: סעיף 145 חוק התכנון והבניה

    שלום רב, הסעיף מגדיר שינוי פנימי כשינוי שאינו בשלד הבניין ולכן, החלפת עמוד בטון בקורת פלדה אינה מהווה על-פניו שינוי פנימי ומחוייבת בהיתר. יחד עם זאת, יתכן כי בשיחה מוקדמת עם מהנדס הוועדה תוכל להגיע להסכמות או הבנות אחרות. בהצלחה!


    בברכה, יעקב צפריר, עו"ד ושמאי מקרקעין      

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן