Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

סקיצות /תכניות אדריכלות -הבהרה

 • This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #31904

  סקיצות /תכניות אדריכלות -הבהרה

  בוקר טוב ,
  יש ברשותי חוזה שבו מצויין  כי האדריכל שהוא גם מהנדס מודד וקונסטרוקטור, יכין תכניות ויגיש את הבקשה להיתר.
  האדריכל עמד לרשותי בכל השינויים הנדרשים – וזאת כי היו לנו לא מעט לבטים משותפים בין המצב הקיים (קיר אפס ללא אפשרות לחלונות ורוחב מאוד מוגבל ) 
  בחוזה לא מצויין מה המקסימום להכנת סקיצות ולא חשבנו שנהיה מחוייבים על כמות סקיצות , הרשנו לעצמנו להתלבט ולבדוק לא מעט אפשריות .
  מס' שבועות התלבטנו ובתום השינוי הטרום סופי הודיע לי האדריכל כי זו סקיצה אחרונה, וכי נתן לנו סקיצות יותר מהמקובל.
  החלטנו לוותר על חלל המזווה וביקשנו לפתוח אותו למטבח השינוי נעשה וחתמנו על התכניות.
  כעת, 45 יום  לפני מועד הגשת התכניות לועדה מבקש ממני האדריכל תוספת של 8,000 ש"ח על סקיצות  שנעשו מעבר למקובל 
  .ועוד 3,500 ש"ח על חריגה ב 130 מטר מכפי שנסגר בהסכם בעקבות הגדלת החללים (אכן יש חריגה) .
  הסכום אינו מבוטל,  אודה להבהרות, האם יש כמות סקיצות מקובלת עד לחתימה של הלקוח? זה משהו בנלאומי שלקוח מהשורה אמור היה לדעת מראש? 
  אודה להבהרה בנושא שלדעתי מאוד פרוץ….
   

  #39941
  ארז מירב
  מנהל בפורום

  חוזה עם אדריכל- בעיות

  שלום, מנסיוני, ישנם אדריכלים שמגבילים בחוזה, וישנם כאלה שלא מגבילים את מספר הסקיצות. ככלל, מבחינה משפטית, כל עוד לא נכתב בחוזה שכמות הסקיצות מוגבלת – אסור לבקש תוספת תשלום.  בכל מקרה, אם היתה לו בעיה עם החוזה, היה צריך להודיע לכם על כך טרם ביצוע הסקיצות ה"נוספות" ולא אחרי. לגבי ביצוע אותם 130 מ"ר נוספים: אם בחוזה הוגדר המ"ר לתכנון וישנה חרגיה- נהוג לבקש תובפת תשלום.  אבל גם כאן, במבחן משפטי, מדוע הוא הודיע על כך רק אחרי ביצוע העבודה ולמה לא דרש זאת לפני, בהצעת מחיר מסודרת? עניין של נקיון כפיים.    


  ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        


  ארז מירב
  יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
  הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
  erezmeirav1@gmail.com
  erez-meirav.com

  #39940

  עדכון והבהרה נוספת

  למען גילוי נאות, טעיתי בהקלדה – רשמתי 130 מ"ר והכוונה היתה להיות עוד 30 מטר הרחבה- חריגה.הוא אכן לא ציין בחוזה שאם יש חריגה עלינו לשלם.  (הוא היה שותף לכל הבעיתיות וניסיוננו להצטמצם והחריגה היתה בלתי נמנעת) אודה לחידוד – הנושא מה כמות הסקיצות המקובלות כאשר סוגרים עם אדירכל  (מקסימלי)  והאם תשובתך היא גורפת בענף או שיש שיומרו אחרת באם לא נרשם בחוזה?    (במידה ואגש לערכות משפטיות) אם אכן רוצים לשלם לסקיצה ע"מ להגיע לפשרה בין הצדדים- מה עלות/מחיר השוק המקובל  וכיצד מחשבים? כעת אני בבעיה, אני אמורה להגיש את התכניות לוועדה לקבלת היתר, ומאידך הוא מבקש את הכספים הללו כצעד להמשך הגשת התכניות . אני מעין "בת ערובה" למולו – ושוב אני מדגישה – כמות הסקיצות לא נרשמה בחוזה והן חריגה בגודל המבנה.


  #39939
  ארז מירב
  מנהל בפורום

  חוזה עם אדריכל- בעיות

  אודה לחידוד – הנושא מה כמות הסקיצות המקובלות כאשר סוגרים עם אדירכל  (מקסימלי) – אף פעם לא הגבלתי ואני לא מכיר כאלה שמגבילים. אם מישהו מגביל- זה חייב להיות מצויין בחוזה. אני מניח שאם זה יובא לפני שופט והוא יראה שנעשו 30 סקיצות שונות (לא אותה הוורסיה בשינויים), הוא יגיד שזה לא סביר, גם אם לא צויין מס' הסקיצות. אם אכן רוצים לשלם לסקיצה ע"מ להגיע לפשרה בין הצדדים- מה עלות/מחיר השוק המקובל  וכיצד מחשבים? כל סקיצה לוקחת כ-3 שעות בממוצע, דהיינו כ-600 ש"ח. באפשרותך להוציא צו "עשה" ולחייב אותו להגיש את התכניות כך שההתדיינות ביניכם לא תייצר פגיעה בפרוייקט, פגיעה ששוויה גדול משווי שכר הטרחה העודף שהוא מבקש. קחי עו"ד שיבקש צו דחוף, ובמקביל תודיעי לו שאת מתכוונת לתבוע על אבדן ההכנסה מהבניה העתידית, אם הוא יערים קשיים. כל חודש שווה המון כסף.  מה שהוא עושה, לחלוטין לא מקובל. כמובן, טרם שמעתי את הצד שלו, כך שאני מסייג זאת.


  ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        


  ארז מירב
  יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
  הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
  erezmeirav1@gmail.com
  erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן