Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3752
    משתתף

בשנת 1996 המועצה המקומית אזור החליטה על תכנית בניין חדשה והביאה לשינוי התב"ע .אימי הייתה בעלת השטח .עם פטירתה בשנת 2001 .והחל משנת 2002 אני ירשתי את חלקי בגובה שליש מהנכס .כעת אני נדרש לשלם 116 אלף ש"ח עבור היטל השבחה בגין אותה התב"ע.רצ"ב פסק דין בעניין : » היטלים
    ועדה מקומית אינה יכולה להטיל היטל השבחה על נישום שלא היה בעלי המקרקעין במועד אישור התוכנית המשביחה
    עא (כ"ס) 28/08 בי.טי.אן רזידנס בע"מ ואח' נ' הועדה המקומית לתכנון ולבניה הוד השרון
    בשנת 2006 רכשו המערערות 2 חלקות בגוש 6455 ((להלן: "החלקה הראשונה" ו"החלקה השני"). על החלקה הראשונה עמד בית מגורים בשטח 213 מ"ר. בשנת 2007 מכרו המערערות את החלקות. שמאי מכריע שמונה בהסכמת המערערים קבע כי על המערערות לשלם היטל השבחה בגין תכנית משביחה משנת 2003 בסך 197,049 ¤ ובגין תוכנית משביחה נוספת – 2.65 מיליון ¤. המערערות משיגות על השומה המכרעת ותוצאותיה וטוענות כי אין לחייבן בתשלום היטל השבחה בגין התוכנית המשביחה משנת 2003 וכי נפלו פגמים שונים בשומה הנוספת, בין היתר: אי הכללת שווי מחסנים, שווי הגג נמוך יתר על המידה, אי הכללת שווי הבית הבנוי בשומה וכו'.
    בית משפט השלום בכפר סבא קיבל את הערעור בחלקו. בכל הנוגע לתשלום היטל השבחה בגין התוכנית המשביחה משנת 2003, קיבל ביהמ"ש את טענות המערערות וקבע כי משאלו לא היו בעלי הקרקע במועד התוכנית המשביחה אין לחייבם בתשלום ההיטל. טענות המשיבה בנוגע להסכם פרטי בין הצדדים המחייב את המערערות בתשלום זה – נדחו, שכן החוק לא מסמיך את המשיבה להיכנס לתחומם של חוזים בתחום המשפט הפרטי. שאר טענות המערערות נדחו – הן לגופן והן מאחר והינן סוגיות שמאיות שבשיקול דעת השמאי המכריע.
    [החלטה מיום 4.12.08]
    האם לאור פסק הדין אני מחוייב בתשלום המס ?

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן