Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    lahav
    משתתף

שלום,
    ברצוננו לסגור מרפסת (להגדיל את החדר הצמוד לה) בבית דו-משפחתי.
    הבנתי שצריך היתר בניה ע"מ לבצע זאת.
    יצרתי קשר עם אדריכל שיכול לבצע (כמעט) את כל תהליך הרישוי בעצמו, כלומר הכנת תוכנית, הגשת הבקשה וכו'.
    שכר הטירחה שהוא מבקש הוא 1000$, האם זה סביר?
    מדובר על מרפסת קטנה בגודל של כ-4 מ"ר.
    כמו כן אשמח לקבל הפניות או המלצות לבעלי מקצוע אחרים שיוכלו לסייע לי בתהליך הרישוי. למיטב הבנתי ניתן להסתפק גם בהנדסאי בניין מכיוון שמדובר בעבודה קטנה יחסית.
    תודה מראש,
    ניר

ארז מירב
    מנהל בפורום

הנדסאי בניין או אדריכל?

ניר שלום, ככלל, עבודה בירוקראטית מול הרשויות איננה שונה באם מדובר ב-4 מ"ר נוספים או 11 מ"ר (מעל 12 מ"ר יש לתכנן ולאשר ממ"ד לכן העלויות קופצות). מדובר בהליך מלא, הכולל הגשה מלאה, תוכנית העמדה של המבנה וכו'. השכר נראה לי סביר.  הנדסאי בניין או אדריכל?  היות ולא נדרשת פה חשיבה על העיצוב אדריכלי, ייתכן שאם תסתפק בהנדסאי בניין תוכל לחסוך בעלויות, משום שהוא יוכל לספק לך, בעיסקת חבילה, גם את ההיתר וגם את החישובים הסטאטיים הנדרשים. אני ממליץ לקחת מישהו עם נסיון בעבודה מול הוועדה המקומית הספציפית.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

lahav
    משתתף

Re: הנדסאי בניין או אדריכל?

תודה רבה, האדריכל שעימו יצרתי קשר הוא גם הנדסאי בניין אז הוא בעצם יכול לחתום על כל התוכניות. יכול להיות שהשכר שהוא גובה משקף את היותו אדריכל. אין לי בעיה לפנות להנדסאי בניין אבל אין לי מושג איפה למצוא אחד כזה. האם אתה יכול להפנות אותי להנדסאי בניין (או לחברה העוסקת בכך) בכדי שאוכל להשוות מחירים? שוב תודה, ניר

ארז מירב
    מנהל בפורום

שכר עבודה / טירחה אדריכל

אם אתה מקבל את כל עבודת התכנון, כולל חישובים סטאטיים, באלף דולר- זו עסקה טובה, ואין צורך לחפש. אם בכל זאת- מצורף קישור: עצה נוספת: קח בחשבון שהוועדה תדרוש מפה מצבית מעודכנת בעריכת מודד. מדובר בעלויות לא זניחות (תלוי בגודל החלקה). במקרה כזה- לעיתים ניתן לשכנע את הוועדה, בשל קוטנה של התוספת, להסתפק במפה הקודמת  הקיימת בתיק הבניין. תלוי עד כמה היא ישנה.  בהצלחה!

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן