Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ka
    משתתף

אני אדריכלית שמתכננת שיפוץ במבנה בן 6 קומות,המבנה ישן וכרגע צבוע בשפריץ,ברצוני לשנות את החזית לחיפוי אבן וקיבלתי פרט ממהנדס ע"מ לבצע את החיפוי באופן בטוח.
    אני חשבתי שמספיק מריחת בטון, רשת מגולוונת, 2 קשירות לאבן וזויתנים בכל קומה ובכל פתח.
    המהנדס דורש בנוסף גם יציקה של סיקה 5 ס"מ בין הקיר לאבן.
    ידוע לי שפרט כזה נותנים במבנה גבוה יותר.
    האם יש צורך באופן חיפוי כזה ,או שזה פשוט מקדם ביטחון?

-3935
    משתתף

חיפוי אבן לקיר- שיטת עבודה

שלום אדריכלית . בטרם קבלת החלטות על אופן הביצוע -אנא קראי את מפכ"מ 378 , הקובע, ואם תוכלי גם את תקן 2738 שכעת נמצא ברוויזיה . לענייננו , אין זה מתפקידך לקבוע את שיטת העבודה , היום ישנם בעיות רבות בנושא של נשירת אבנים אשר הודבקו בשיטת ההדבקה – עם רשת עם עוגנים – האבן נושרת . ברמה הכללית עליך למנות מהנדס אחראי על החיפוי ( מהנדס בניין ) , אשר יבדוק  את הנושאים הבאים : 1 האם המבנה מסוגל לשאת את העומס הנוסף ? 2 מהי שיטת החיפוי בהתאם לקיים. העובדה שהמהנדס דורש סיקה – כנראה, בלשון המעטה, אינו מבין ואינו מומחה לחיפוי חזיתות בניין והגרוע הוא שאינו מעודכן בתקינה . הפרט הוא פרט של המהנדס שפעם ראשונה שמעתי עליו , אפילו במכון לא יודעים עליו , לכן הפתרון שלו הוא לא נכון ברמת התקינה היות וגם כך ינשרו לו אבנים בעתיד . המלצתי היא כך : 1 הדבר הראשון חפשי לך חלופות אחרות לציפוי הבניין , ישנם מערכות ציפוי מתקדמות מאד היום אשר הוכיחו את עצמם לאורך זמן רב בסביבה ימית . 2 אם את סגורה על חיפוי  בדקי את נושא תליית האבנים בשיטה היבשה -דהיינו תלית אבנים ע"ג מערכת סרגלים . 3 ממליץ  לחפות את המבנה ע"י לוחות אלומניום , פלדה, וא/אבץ מתאימות . 4 אם בכל זאת את באמת רוצה חיפוי אבן – חפשי לך מהנדס מתאים אשר יתכנן לך מערכת חיפוי אבן , מבחינה קונסטוקרטיבית, ממש כפי שהוא בונה בניין. שימי לב מערכת החיפוי אינה מהווה חלק מהבניין . לשאלות ותשובות נוספות הינך מוזמנת לבקר באתרי  http://www.a-bait.co.il  אבי גנח, אחוזת בית הנדסה ובינוי

ruvi
    משתתף

Re: חיפוי אבן לקיר- שיטת עבודה

שלום רב אני גרה בית משותף באזור מישור החוף, הקבלן עשה לנו חיפוי אבן חברונית, מהיום שאני גרה בבית האבן מתפוררת ומשנה את הצבע, ממש יש לנו חורים באבן, פנינו אל הקבלן והוא אמר שבגלל שהאבן היא אבן טבעית היא מתנהגת ככה. מה דעתך תודה גדי

גבי פייר
    משתתף

חיפוי אבן, קיר חיצוני

שלום, אבן חברונית אכן יכולה לשנות את הגוון ולפתח סדקים נימיים, אך לא ניתן לדעת במה מדובר ללא בדיקה בשטח.  במקרים מסויימים- חדירת רטיבות אל מאחורי האבן גורמת גם היא לשינוי הגוון, כאשר רטיבות שכלואה מאחורי האבן מנסה להפלט החוצה וגורמת לכתמים.    יש לבדוק זאת בשטח על ידי בעל מקצוע שמתמחה בחיפויי אבן, או חברה לביקורת מבנים. אם אין בעיה של חדירת רטיבות אל מאחורי האבן, ואם אין ליקויים אחרים, אז ניתן להגן על האבן באמצעות התזת חומר איטום מסוג סילוקסן. ראה מאמר באתר זה, במדור איטום ובניה, תחת הכותרת : איטום קירות חיצונים בחומר איטום שקוף מסוג סילוקסן. בברכה, גבי פייר איטומן בהצלחה,

גבי פייר מפרטי איטום ושיקום

ruvi
    משתתף

Re: חיפוי אבן, קיר חיצוני

שלום רב נכון יש  נימים באבן אך  האבן מתפוררת  ונוצרים הבדלי גבה באבן  וצבע האבן היא בצבע חלודה. האם זה תקני רבקה

גבי פייר
    משתתף

אבן מתפוררת

שלום, התפוררות האבן עד כדי יצירת הבדלי גובה איננה תופעה מקובלת. יש לבדוק זאת בשטח עצמו. גבי

גבי פייר מפרטי איטום ושיקום

davidlevy
    משתתף

חיפוי אבן

מהו טווח העלויות של עבודות חיפוי אבן לאמבטיה? תודה.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן