Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    itai_katz
    משתתף

רכשתי בית קטן (כ 60 מ"ר) וישן (לפני קום המדינה). שיפצתי את הבית ואני גר בו. אני בתהליך אישורי בניה ליחידה נוספת שתהיה נפרדת (ללא מעבר בין היחידות) אך צמודה ליחידה הקיימת (קיר משותף, משיקול של חיסכון עלויות במינהל). במהלך האישור בועדה התברר לי כי אצטרך לבצע לגליזציה של המבנה הקיים מאחר והוא הוקם לפני שחוקק חוק התיכנון ולא אושר מאז. מהנדס הג"א מסרב לאשר לי פטור לממ"ד ביחידה הקימת (דורש שני ממדים בשטח כולל של 18 מ"ר למרות שאני רק מאשרר בית קיים ומוסיף יחידה ובא ממ"ד). ידוע לי כי בתוספת בניה של מעל 12 מ"ר עלי להוסיף ממ"ד אבל כאן מדובר ביחידה נפרדת שנוספת. הרי לכאורה יכולתי לבצע את זה בשני שלבים: תחילה לאשר את הקיים (ואז לקבל פטור מאחר ואין בניה חדשה) ולאחר מכן להוסיף יחידה עם ממ"ד אחד. 
    האם אוכל להימנע מממ"ד נוסף במקרה זה?
    האם יש היררכיה גבוהה יותר שיכולה לשנות כזאת החלטה? (מעדיף להימנע מבית משפט שיגרום לעיכוב ארוך).

ארז מירב
    מנהל בפורום

פטור ממרחב מוגן- בית ישן

שלום, גם אם היית מפריד את הבקשות לשני חלקים, ומנסה קודם לאשרר את המבנה הקיים, הרי שהיית נתקל בדרישה של הג"א לבצע "שיפור מיגון" באחד החדרים הקיימים במבנה הישן. מבחינת הג"א אין הבדל בין אישרור חוקיותו של בית שהוקם לפני קום המדינה, לבין אישרור בניה שנעשתה לפני שנתיים, כל עוד לשניהם אין היתר. נכון, ייתכן שהתעקשות הייתה עוזרת. (לי היא עזרה פעם… אבל זה נבע מהרבה רצון טוב של מהנדס הוועדה) לצערי, במצב זה, בו הג"א והוועדה נוכחים שיש לך אפשרות תקציבית וכוונה להקים תשתיות חדשות במגרש תוך השקעה כספית ניכרת, יקשה עלייך לבקש פטור עבור היח' הישנה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן