Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3828
    משתתף

רציתי לברר הערכת שעות עבודה לוילה. תכנון הכולל: תכניות ראשוניות, היתר, תכניות למכרז, פרטים ורשימות ופיקוח עליון- לוילה של 200 מ"ר  לצורך הערכת תמחור -רווח והפסד. 
    כנ"ל לגבי שיפוץ דירה- 150 מ"ר : תכניות  ראשוניות , מכרז, פיקוח עליון – כולל עיצוב פנים.
    יש לציין שאני אדריכלית עם שנות נסיון .

-3827
    משתתף

Re: תמחור לפי שעות

דפנה שלום, לא ברור לי אם את המזמינה או המשרטטת-מתכננת, וגם לא ברור אם השאלה היא רק עבור זמן התכנון/שרטוט או גם הגשה, ועדות, ת.עבודה, פיקוח וכוו. אם את לוקחת את 'כל החבילה' מהתחלה ועד הסוף, אז זה כ-400-800 שעות עבודה. וזה גם תלוי בך-מתכנן/משרטט וכמובן בלקוח

ארז מירב
    מנהל בפורום

תמחור: אדריכלות

שלום, קשה לתת אומדן כזה מהסיבות הבאות: 1. לא ברור מה רמת הגימור של הפרוייקטים, ועד כמה מסובך ומורכב לתכנן אותם. 2. לא ברור עד כמה את מהירה. לכל אדריכל זה יקח זמן אחר. בעיקרון אני נוהג לקחת סכום גלובלי ולא לתת פירוט שעות ללקוח. זה לא אמור לעניין אותו אם נתקלתי בבעייה בסקיצה או שהיא זורמת לי "מהר". אני נוהג לתת סקיצות ללא הגבלה, ולתת ללקוח תחושה שאין לו סיבה להתנצל כשהוא שואל שאלה או מבקש בקשה. לכן, עניין השעות אינו רלוונטי כאשר מדובר בפרוייקט מורכב, ארוך ובעל שלבים כה רבים. נהוג לחשב שכר עבודה לפי מ"ר בנוי. ראי מאמר: אדריכל המבנה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3827
    משתתף

Re: תמחור: אדריכלות

ארז שלום, בגדול אני מסכימה איתך, וגם אני מעדיפה לתת הצעת מחיר קומפלט, ולא כפרילנס לפי שעות, אבל…מדיונים בפורום דומה לזה, וגם מבדיקה שלי פרוייקטים שאני עובדת עליהם, הגענתי למסקנה הנ"ל, ושוב היא עם  ה מ ו ן  התסייגויות.

-3828
    משתתף

לשאלתך אני האדריכלית ומבצעת את כל הפעולות :פגישות ,שרטוט היתר ,פיקוח…רמת בנייה ממוצעת ומעלה כעצמאית אני רק מתחילה וקשה לי להעריך אומדנים כאלה למרות נסיון רב כשכירה-האם זה משנה את השעות שנתת ?

-3827
    משתתף

דפנה, לא דברנו על זה בפורום אדריכלות באתר archijob ?

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן