Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 56 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימת הנדסאי אדריכלות

המספר מופיע בתעודת הרישום ממשרד הכלכלה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לאה בארז
    משתתף

חתימה כעורך הבקשה למבנה תעשיה בן 9 מטר גובה

שלום רב אני הנדסאית אדריכלות רשומה עם נסעיון רב בתחום האם אני יכולה להיות עורכת בקשה למבנה עולם תעשיה פשוט בן 9 מ' גובה?. בנוסף על הגורמושקה חותם גם מהנדס קונסטרוקציה רשום  

ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימה הנדסאי אדריכלות

שלום, אין מניעה כל עוד שומרים על הגבול: מבנה בעל שלד לא טרומי בעל מספר קומות, אשר גובה המפלס של רצפת קומתו העליונה מעל המפלס העליון של הרצפה שעל פני הקרקע אינו עולה על אחד-עשר וחצי מטר, והמרחק בין העמודים אינו עולה על ששה מטר.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

הג"א

ארז שלום, האם צריך ללכת להג"א לאשר ממ"ד לפני שלב שליחת בקשה להיתר ברישוי הזמין? או רק אחרי קבלת ההיתר…. אודה על תשובתך. שבת שלום

ברטי איזנברג תכנון אדריכלי ועיצוב פנים

אירה כהן
    משתתף

תכנית שינויים- היתר בניה

שלום רב, אנחנו מתכננים לבנות בית פרטי ביישוב בבנייה מרוכזת. לאחרונה קיבלנו היתר בנייה אך מכל מיני שיקולים התחרטנו ואנחנו מאד רוצים להגדיל את השטח של הבית (הבנייה עדיין לא התחילה). השינוי לא אמור להיות מהותי, והכוונה היא להזיז 2 קירות חיצוניים בבית כלפי חוץ ובכך להרוויח עוד כ13 מ"ר. פנינו לאדריכלית של הפרוייקט והיא מתעקשת שחייבים לעשות היתר מחדש ודורשת על זה מחיר גבוה מאד. האם באמת צריך לעשות את כל ההיתר מחדש? תודה מירה

ארז מירב
    מנהל בפורום

תכנית שינויים היתר בניה

שלום, שינוי בהיתר בניה קיים נעשה בהגשת תכנית שינויים  העלות נקבעת ע"י הצדדים בהתאם להיקף העבודה. בכל מקרה, שינוי כפי שתיארת לא אמור להכפיל את ההוצאה, מקסימום להגדילה בעשר-עשרים אחוז.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אירה כהן
    משתתף

חוות דעת על דגם בית

הי ארז,תודה רבה על תשובתך. יש לי שאלה נוספת: אני ובעלי מתלבטים אם בכלל כדאי לנו להיכנס לכל עניין התכנון מחדש והגשת תיקון להיתר. הדבר כרוך בכאב ראש לא קטן במיוחד בגלל שאנחנו בהרחבה מרוכזת ועובדים מול יזם. השאלה האם הדגם שלנו (130 מ"ר חד משפחתי על קרקע של 460 מ"ר) האם הוא מספיק טוב בשביל לחיות בו (משפחה של זוג פלוס 2 ילדים קטנים ומקסימום יהיו שלושה). במיוחד מטריד אותנו גודל האיזור הציבורי וחדר ההורים… נשמח לדעתך ( אני מצרפת את הקובץ של הבית) . שוב תודה, מירה

אירה כהן
    משתתף

הדגם של הבית

אני מצרפת את הדגם של הבית

ארז מירב
    מנהל בפורום

חוות דעת על דגם בית

התכנון מינימלי אך חביב. הסלון/ פ"א אינם מרווחים ובד"כ ניתן לתכנן את החדר הצמוד כך שאם בעתיד נפלה עליכם ירושה מדודה רחוקה באמריקה הורסים קיר גבס בינו לסלון- הסלון גודל ובחלל שנשאר מתקינים מדרגות לק"א.  בסקיצה שלכם החדר הצמוד לסלון אינו משלים מלבן מושלם ויש כאן בעיה להרחיב סלון.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

טל שווץ
    משתתף

היתרי בניה

שלום, אני במכינה ללימודי אדריכלות , שכידוע עבור תואר אלמד 5 שנים. כעת כשאני מבינה שהנדסאי אדריכלות מקבל היתרי בניה עד 4 קומות +יציאה  לגג, אני רוצה לדעת אם אני הולכת על מסלול של הנדסאי אדריכלות – איך אפשר להשלים לאחר מכן את ההיתרים של אדריכל שלמד 5 שנים ? האם יש קורס? תואר נוסף? חשבתי ללמוד הנדסאי אדריכלות ולאחר מכן ללמוד עוד על מנת לקבל היתרי בניה כמו של אדריכל אז השאלה היא איך  ובכמה שנים בערך מדובר..? תודה רבה, טל שווץ.

ארז מירב
    מנהל בפורום

השלמת לימודים מהנדסאי אדריכלות לאדריכל

שלום, לכל מוסד אקדמי יש שיטות משלו לחישוב פטור מקורסים מסויימים בשל תעודת ההנדסאי. כמו כן, הם לוקחים בחשבון נסיון מעשי בענף וידע נצבר (ע"י ראיון). ממליץ לגשת לאוניברסיטת אריאל- ולבדוק. מומלץ לעשות את התואר באוניברסיטה שיש בה גם תואר הנדסאי וגם BA-  כמו באריאל- כך שתהיה התאמה בעת המעבר.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שאלה לרישוי…

האם הנדסאי אדריכלות יכול לתכנן תוספת למקווה טבילת נשים  להיתר??? ואיזה אישורים נלווים להוצאת היתר?? אני יודעת נגישות וכיבוי אש. האם נדרש מעוד גורם? 

גרינברג דניאלה אדריכלות

ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימת הנדסאי אדריכלות

שלום, האם הנדסאי אדריכלות יכול לתכנן תוספת למקווה טבילת נשים  להיתר??? אין מניעה כל עוד עומדים בתקנות: חוק המהנדסים והאדריכלים. יש שם הסבר תיכנסי. ואיזה אישורים נלווים להוצאת היתר?? אני יודעת נגישות וכיבוי אש. האם נדרש מעוד גורם? כמובן שיש להמתין ולקבל דף מידע מהועדה- שם רשום הכל.   

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

יעל כהן
    משתתף

הגשת הייתר וחתימה

– בניין קיים בן 5 קומות בגג יש כבר חדר בנוי  האם אדריכל רשום שלא סיים סטאז יכול להגיש בקשר לתוספת חדר על הגג?  *אותה שאלה עומדת גם בבניין של 4 קומות קיימות עם חדר בגג 

ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימת אדריכל רשום

שלום, אדריכל רשום יכול לחתום על בקשה להיתר בניה למבנה עד ארבע קומות ועוד חדר על הגג. סה"כ- 11 מ' גובה מבנה, ובתנאי שמפתחי המבנה בין עמוד לעמוד לא יעלו על שישה מטר. החוק לא מפרט מצב בו הקומה כבר קיימת, נניח בקומה 6,  ורק מרחיבים אותה. לכן, הדבר נתון לפרשנות משפטית שתהיה לבטח שונה מפרשן לפרשן כל עוד אין תקדים משפטי. מכיוון שגם ככה הועדות בקושי אוכפות את התקנות- נותר רק להגיש את הבקשה בשקיפות מלאה לגבי סוג התואר שלך ולראות אם הרשויות מחזירות אותה. אם יחזירו- אתה יכול לעבוד בשת"פ עם אדריכל רשוי ולבקש ממנו שיחתום.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 56 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן