Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    elimalka
    משתתף

שלום,
    בהיתר בנייה כתוב 885.11 לכל קומה.
    בדף מידע מותר 900 מ"ר לכל קומה.
    1.האדריכל אמר לי שבסה"כ יוצא שלכל דייר מותר 1 מ"ר בערך,
    ואני ינסה לבקש אישור מכל הדיירים שהם לא מתנגדים, ובמידה ואני ישיג זאת
    אני יוכל לבנות, אבל אני צריך את האישור של העירייה לכך.
    האם העירייה יכולה להתנגד למהלך כזה במידה והדיירים מאשרים לי?
    2. בלי קשר לסעיף 2, בנוסף הוא אמר שמותר לי לבנות חדר ממ"ד (מדובר בבניין משנות ה 75-80) ע"פ שיש מקלט סה"כ 12.5 מ"ר. ושוב צריך אישור עקרוני של העירייה לפני שמכינים תוכניות,
    האם גם למהלך כזה הם יכולים להתנגד?
    3. האם באופן כללי האדריכל לא אמור לבדוק כמה נבנה בפועל ע"י התוכנית מדידה שהכנתי,
    ולא להסתמך על מה שכתוב בהיתר?
    תודה,
    אלי.

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: תוספת בנייה

שלום, להלן תשובות לשאלותיך ע"פ הסדר: 1.  במידה וכל הדיירים חותמים- אין לוועדה המקומית סיבה להתערב. אם חלק לא חותמים- עליך למצוא איתם הסדר פשרה (למשל- לקנות  מהדיירים את השטח "שלהם" לפי הערכת שמאי למ"ר קרקע). 2. ניתן לאשר ממ"ד בנוסף, בהתאם לשיקולי תכנון של מהנדס הוועדה- שייבנה כך שלא יחסום אוויר ואור לשכנים. 3. קצת קשה לבדוק שטח בנוי בבניין קומות ע"פ מפת מדידה. במידה ותתעקש, הוא יכול לחייב אותך להוציא מפת מדידה הכוללת חלוקה של כל קומה בנפרד. עלות יקרה למדי.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

elimalka
    משתתף

תודה על התשובות. ראשית מבחינת הממ"ד אכן אני לא רואה שום סיבה שהוא יפריע מבחינת אויראור וכדומה לאחרים, וזה בגלל המיקום שלו.  כיצד דברים כאלה מתנהלים? האם קודם עליי לקבל אישור עקרוני ממהנדס העירייה ורק אחר כך להגיש תוכניות?  מה שמופיע בתוכנית המדידה לא אמור לספק מידע לגבי השטח הבנוי בפועל? מה שבנוי בקומה ב זה בדיוק מה שבנוי בקומה א, וכן הלאה. בזמנו שרציתי להוציא דף מידע חייבו אותי בתוכנית מדידה, שעל פי מה שהבנתי  דרכו האדריכל אמור לראות כמה נבנה בפועל, אולם האדריכל לא פתח אפילו את התוכנית.

ארז מירב
    מנהל בפורום

לשאלותיך: 1. רצוי להביא למהנדס הוועדה סקיצה לאישור מוקדם. 2. גם בהנחה שקונטור קומת הקרקע זהה לזה של קומה א' וכן הלאה- על מנת להוכיח לוועדה כי השטחים בפועל קטנים יותר, יש להכין תכנית אדריכלית חדשה לכל קומה בבניין ולסמן בה בדיוק את השינויים בפועל לעומת ההיתר הקודם. מבחינת עלויות התכנון- קח זאת בחשבון.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

elimalka
    משתתף

אוקיי תודה. מאיזה אזור בארץ אתה? אתה מקבל עבודות מחוץ לעיראזור שלך?

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן