Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    3-4
    משתתף

במהלך בניית בית פרטי הסתבר כעת, לאחר יציקת הרצפה, כי גובה הרצפה גבוהה בכ- 40 ס"מ ממה שרשום בתוכניות הבנייה המאושרות.
    מבחינתי אין לי בעייה להשאר עם גובה זה, וגם עם תוספת גובה זו המבנה לא אמור לחרוג מ- 8.5מ' גובה מרבי המותר לפי התב"ע, אבל אני לא יודעת מה יכולות להיות ההשלכות על קבלת טופס 4 או כל השלכה חוקית אחרת.
    בענף הבנייה טוענים שזה במסגרת הסטיות המקובלות, אבל אני עדיין לא ישנה בלילות…
    מדובר ביישוב קהילתי, בו יש תקנון בנייה פנימי, ובועדה מקומית לתכנון ובנייה.
    הישוב מאוד מחמיר עם הגבהים ועשוי לבדוק את הגובה של הבית, האם לישוב ולתקנון שלו יש "שיניים"?
    אודה לקבלת "צפירת ארגעה" ממישהו שמבין בהיבט החוקי של זה:
    – מה מומלץ לעשות כעת?
    – האם וכיצד זה יכול לרדוף אותי מבחינה חוקית?
    – האם יש דוגמאות דומות מהן ניתן ללמוד?
    – האם טעות זו יכול לעצור לי את הבנייה? מה עושים?
    המון תודה,
    ההמומה

ארז מירב
    מנהל בפורום

סטייה ניכרת- גובה כניסה קובעת

שלום, במקרה של סטייה מעל גובה 0.00 אשר ניתן בתכנית הפיתוח השכונתית לכניסה קובעת לבניין יש לפעול בדרך הבאה: 1. יש לבדוק מייד בוועדה המקומית האם ניתן לקבל הקלה ע"י פרסום, או שיש לבצע שינוי תב"ע. בכל מקרה הריסה אינה באה בחשבון. יש להתחיל את התהליך מייד. (הבנייה לא תיעצר במידה ואתם יוזמים התחלה של תהליך תיקון ההיתר). 2. על האדריכל למצוא את האשם בכך: המודד אשר אולי לא סימן כראוי את הגובה, או הקבלן שאולי סטה ברשלנות. לכ"א מהם יש ביטוח אשר אמור לשאת בעלות תיקון הטעות/ בנזקים. 3. יש לפעול מול הביטוח המתאים. מנסיוני, יש גם סיכוי כלשהו שבעת טופס 4 תתעלם הוועדה מן הסטייה, אבל לא הייתי לוקח סיכונים ופונה לוועדה ביוזמתי.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

3-4
    משתתף

Re: סטייה ניכרת- גובה כניסה קובעת

אני מאוד מודה על התשובה,  אנחנו, גם לאחר הסטייה בגובה 0.00 עדיין לא חורגים לפי המותר בתב"ע, האם גם אז צריכים לדווח על כך מיידית? האם גם אז צריך להגיש בקשה לשינוי גובה 0.00 או שניתן להמתין לסיום הבנייה ואז להגיש בקשה לשינוי היתר על כל השינויים והסטיות שעלולות להתברר בהמשך הבנייה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

התב"ע/ חוק מדברים על כך שהגובה המקסימאלי של "כניסה קובעת" יהיה 1.20 מעל פני המדרכה הקרובה (אלא אם כן כתוב משהו אחר בתב"ע). כל חריגה מעל גובה זה נחשבת כסטיה.  גם אם גובה הגג הכללי עדיין אינו מהווה סטייה, אין קשר לסטייה ב- 0.00 אותה יש לסדר. כמו שכתבתי: יש לברר אם מדובר בשינוי תב"ע או בהקלה. שינוי תב"ע לוקח המון זמן וכדאי שתתחילו. מעבר לכך יש את שאלת ההזנחה: בבואכם לתבוע בעל מקצוע עליכם להוכיח כי פעלתם מיידית לבדיקה ותיקון הנזק, ולא בניתם בנייה נוספת "על גבי" החריגה, תוך המתנה לטופס 4, ותוך יצירת נזק שאינו בר תיקון. מעבר לכך- כרגע הכל "טרי" וקל לבדוק מי אשם. עוד חצי שנה יהיו 14 גרסאות לגבי הליקוי, מנסיון שלי.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

3-4
    משתתף

המון תודה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן