Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yuvalbe
    משתתף

בתקנון תב"ע מס' מי/במ/818 – מושב מבוא ביתר (מגרשים להרחבה של בנה ביתך)בסעיף אזור מגורים א', נרשם כי קווי הבניין במגרשים יהיו 4 או 5 מטרים בחזית הקדמית ובמרווחים שלא יפחתו מ – 4 מטרים בחזיתות האחרות. ואילו בנספח 2 של התקנון – נספח בינוי, מופיע כי קווי הבניין בכל המגרשים הם 7 מטרים בתי חזיתות ו – 4 מטרים בשתיים הנוספות.
    הסתירה הזאת שבין התקנון לבין הנספח אינה מובנת לי ואינה מקובלת. פניתי למועצה האזורית ולמנהל מקרקעי ישראל שהם החתומים על התכנית ולצערי, למרות שהם מצדיקים את טענתי ואף הם חושבים ש – 7 מטרים זה מוגזם, הם אומרים שאין מה לעשות, לא הם הכינו את התוכנית, הם רק אישרו אותה ומה שקובע זה מה שרשום בנספח.  לטענתם על-מנת לשנות את המצב יש לארגן את כל בעלי המגרשים ולהגיש שינוי תב"ע.
    אבקש את חוות דעתכם המקצועית בנדון והאם יש איזשהי דרך לתקן את הנספח מבלי להכנס לכל הבירוקרטיה של שינוי תב"ע.
    תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: קווי בניין- שינוי תב"ע

שלום, עיינתי בתקנון ובתשריט הנדון: לפי התשריט- ניתן להבחין כי ע"פ הרוזטות (הסימונים העיגולים בתוך הכבישים) יש סדרת מגרשים אחת פחות או יותר ש"סובלת" מקו בניין של 9 מ"ר-  המגרשים שבאיזור כביש מס' 2 (סימון הכביש נמצא בחלק העליון של הרוזטה, קווי הבניין מימין ומשמאל, רוחב הדרך למטה). גם שם, נראה לי שרק בצד המערבי של הכביש יש 9 מ', ובצד המזרחי- 5 מ' קו בניין (אני צודק? הסימון אינו ברור) . זה נראה מוזר שרק צד אחד סובל. בכל מקרה, במקומך הייתי קובע פגישה עם עורך התכנית "טרנר ושות'- יוסי קליין" ובודק האם נפלה טעות טכנית בסימון, ואם לא- מה ההצדקה התכנונית וכיצד זה מתיישב עם כך שרק בצד אחד של הכביש יש קו של 9 מ'. אגב, גם בכביש מס' 1 במערב ההרחבה יש סימון כזה, אך שם הוא אינו פוגע במגרשי מגורים. אם מדובר בטעות- ניתן לתקוף את התשריט באמצעים משפטיים. באם לא מדובר בטעות, ניתן להגיש שינוי תב"ע נקודתי לכל המגרשים הסובלים מאותה בעייה. כדאי להיפגש עם מהנדס הוועדה המקומית ולקבל את הסכמתו העקרונית טרם התחלת התהליך.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

yuvalbe
    משתתף

תודה על תגובתך המהירה. א. עפ"י התשריט המצוי בידי שהוא ברור יותר (העתק שחור/לבן), בכביש 2 קווי בבניין הם 5 מ' בשני הצדדים. ב. אין לי בעייה עם מה שמופיע בתשריט, הבעייה שלי היא עם נספח הבינוי (שאינו מפורסם משום מה באינטרנט) שבו קווי הבניין בין מגרש למגרש נקבעו ל 7 מ' בלי שום הצדקה או הגיון. ג. פניתי למתכננים החתומים על התכנית – טרנר ויוסי קליין וכן למנהדס אפריים מריניאנסקי אלא שכל אחד מהם מתנער בצורה כזאת או אחרת בטענה שהם כבר לא מתעסקים עם זה וכיו"ב. לסיכום, אף אחד מהגורמים (המועצה, המנהל, היישוב והמתכננים) לא חושב שקווי בניין כאלה מוצדקים ומצד שני אף אחד לא מוכן לקחת אחריות ולתקן את העיוות. האם יש דרך כלשהי לחייב את מי מהגורמים לתקן את הנספח ? נ.ב. – אשמח לדעת אם אתה מתכנן באזור זה ואם כן, אשמח לראות בתים שתכננת. תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

איזה מגרש שלך? מה כתוב ברוזטה בכביש שלך? אינני מתכנן באיזור… אבל תודה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

yuvalbe
    משתתף

בוקר טוב, מדובר במגרש 535 כאשר ברוזטה מופיע כביש 14, רוחב הכביש 12 מ' וקווי הבניין בשני צידי הכביש הם 4 מ'. סליחה שאני חוזר שוב על דבריי – הבעייה היא לא קווי הבניין בחזית הקדמית אלה הקויים האחרים בין מגרש למגרש ששם נספח 2 מדבר על 7 מ' בשתי חזיתות הגובלות עם מגרשים אחרים. תודה, יובל

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: קווי בניין צדדיים

הבנתי. אם כך, לא ניתן להצביע על סתירה בין התקנון/ התשריט- ותכנית הבינוי. אם כך, הבעייה היא בתכנית הבינוי עצמה. להערכתי ניתן להגיש תכנית בינוי חדשה, ללא צורך בתהליך המייגע של שינוי התב"ע. את התכנית רצוי שיזום וועד הישוב, כתכנית גורפת,  באם בעלי המגרשים ישכנעו אותו כי קווי הבניין אינם הגיוניים ופוגעים מהותית בתכנון על המגרשים. אם הוועד יסרב, נסה להריץ תכנית בינוי נקודתית חדשה למגרש שלך. אם הוועדה תסרב לדון בה, פנה לוועדה המחוזית לשם הגשת ערר. יש להיוועץ עם עו"ד מקרקעין טרם ביצוע ההליך, ע"מ לבדוק האם ניתן להסתפק בהגשת תכנית בינוי ולהימנע משינוי תב"ע. פנה לעו"ד צפריר מנהל פורום מקרקעין ושאל.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן