Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3328
    משתתף

שלום רב
    אני מתגורר בביניין עם 6 דיירים. אני ודייר נוסף הגשנו בקשה להיתר בניה למרפסת. סה"כ ברשותי 4 חתימות ו
    2 התנגדויות. אחד המתנגדים הגיש תביעה לדיון אצל המפקח האיזורי. עיקר ההסתייגות שלו היא שאין לי את הרוב הדרוש , 3/4 , וכן שהוא מעוניין בתמא 38 ובניית מרפסת מטרפדת מהלך כגון זה. האם זה שאין לי את הרוב הדרוש חורצת את גורלי אצל המפקח או שיש נסיבות שיכולות לסייע לי להתקדם בתהליך ?
    תודה
    יוסי 

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: היתר בניה למרפסת

שלום, המפקח על המקרקעין אינו הסמכות האחרונה. ניתן עדיין להגיש את התכנית לוועדה המקומית, ולבקש ממנה לפעול לפי תקנה 2א' לחוק התכנון והבניה (הגשת תכנית ללא רוב של 75%. יש להתייעץ עם אדריכל ועו"ד לגבי היישום.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3328
    משתתף

היי ראשית ,תודה על תשובתך שנית, יש לי אדריכל שמטפל בהיתר  אבל הוא לא יוזם /אסרטיבי , רק מנסה להגיב למהלכים של המתנגדים. בשלב זה האדריכל היקפיא את המשך הדיון בוועדה המקומית  עד לדיון אצל המפקח. אני מנסה להבין את תשובתך, האם אני יכול להתקדם בוועדה מקומית למרות שהוגש עירעור למפקח מקרקעין ? האם וועדה מקומית יכולה להעניק לי היתר   ( לפי תקנה 2א ) למרות שטרם התקיים דיון אצל המפקח ? וכיצד נוהגת וועדה מקומית במידה והמפקח "ילך לפי הספר" ויקבע שאני לא רשאי לבנות מפני שאין לי רוב 75% ? האם יש לך טיפים /תקדימים למצב כמו שלי שכן הצליחו להתקדם בתהליך ? תודה ושבת שלום יוסי 

-3328
    משתתף

היי ארז אתה יכול בבקשה לענות על השאלות הנוספות שהעלתי ? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

אני ממליץ לך להתקדם בוועדה לפי תקנה 2 א'. לפי תקנה זו נשלח מכתב רשום מאת הוועדה לכל מי שלא חתם לך על הבניה. ניתן לו פרק זמן של 30 יום להגיש התנגדות. ההתנגדות, באם מוגשת, נידונה ע"פ שיקולים תכנוניים בוועדה. במידה וההתנגדות נדחית- הגש את פרוטקול הוועדה למפקח על המקרקעין, משום שיהיה לזה משקל רב בדיון אצלו. אם הדיון אצל המפקח אמור להתקיים לפני ישיבת הוועדה, בקש דחייה של הדיון עד להכרעת הגורמים התכנוניים. אם בקשתך לדחיה לא מתקבלת והמפקח קובע להקפיא את הבניה, תוכל אח"כ להגיש ערעור ע"ס החלטת הוועדה. בכל מקרה, ראוי להתייעץ עם עו"ד מקרקעין בתוך התהליך.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3328
    משתתף

תודה רבה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן