Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    nuritl
    משתתף

בעקבות שיפוץ הדורש היתר נישלח להגא בקשה לפטור ממד. משום מה החליטו לבוא לבדוק את הממ"ד.
    הסתבר שהמהנדס שתכנן וגם פיקח, בזמן שהגיש את התוכניות להגא הם ביקשו שהקיר ממול הממד(קיד הדף) יהיה מבטון וביקשו להוסיף עוד צינור איוורור. הוא הוסיף את זה בטיפקס על התוכנית וקיבל אישור. אבל מעבר לזה הוא לא העביר את השינוי לשאר העותקים שהגיש ולא לתוכניות עבודה. וכמובן היום אני יודעת שהוא בנה לפי התוכנית המקורית ולא על פי מה שהגא ביקש.
    עכשיו אני בצרות : אני אחרי 16 שנה נידרשת להוסיף פתח איוורור בממד. האם בכלל ניתן לעשות זאת? לשבור את הקיר שזה קיר של הסלון , לפגוע בריצוף בנישה מגבס שעל הקיר….זה ממש הזוי
    מה ניתן לעשות על מנת לקבל היתר? בנוסף האם יש לאדריכל אחריות? האם הפקח של המועצה שאישר וגם הוא לא עבד עם התוכנית שהגא אישר או שלא ממש בדק האם יש להם אחריות? האם יש מקום לתבוע את האדריכל?

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: ממ"ד נבנה לא עפ"י היתר

שלום, אכן מדובר בליקוי מהותי.  האחריות היא של האדריכל ולא של המהנדס. הוא זה שחתום על ההיתר והוא זה שאמור לפקח על התאמת המבנה להיתר. נשאלת השאלה האם ישנה התיישנות על טעותו של האדריכל. יש להתייעץ עם עו"ד צפריר בפורום מקרקעין באתר זה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

nuritl
    משתתף

Re: ממ

השאלה שלי היא האם אין מנוס ואני חייבת לבצע את התיקונים שהגא מבקשים?

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: ממ"ד

שאלה טובה. אני מניח שהם יכולים לבקש. להערכתי את יכולה לנסות להציע להם לקדוח חור איוורור, ולהסתפק בשיפור הקיר מגן, לא בהריסתו ובנייתו מחדש. בקשי מהאדריכל שלך לקבוע פגישה בפיקוד העורף ולנסות. אם לא מצליח- ניתן לנסות לכפות זאת ע"י אמצעים משפטיים אך ההצלחה אינה מובטחת.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן