Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3281
    משתתף

האם אפשר להפוך חדר רגיל, בבית צמוד קרקע בן קומה אחת, לממ"ד? אם כן, מהי העלות המשוערת?
    מדובר בבית שיש בו ממ"ד קטן מאד ורוצים ליצור ממ"ד נוסף מחדר קיים.
    תודה
    יעל

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: הפיכת חדר רגיל לממ"ד

כל הפיכה/ שינוי של חדר לממ"ד תקני חייב להיעשות באמצעות מהנדס שיאשר תכנית בפיקוד העורף. עקרונית ניתן להפוך חדר קיים לחדר מוגן, אבל רק באישור פיקוד העורף. העלויות קרובות לאלה של בניית ממ"ד: 9 מ"ר יעלו קרוב ל 35,000 ש"ח.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

sharon_beckwal
    משתתף

Re: הפיכת חדר רגיל לממ

שלום ארז, גם אני בעלת בית פרטי ישן ללא ממ"ד ומעוניינת לבנות קומה שניה מעל 12 מ"ר ולכן חייבת בבניית ממ"ד וטרודה בימים אלו במציאת האפשרות הנוחה לי ביותר מבחינה כספית. כתבת "עקרונית ניתן להפוך חדר קיים לחדר מוגן". האם כוונתך היא לשיפור מיגון? אם כן, ממה שביררתי, עלות שיפור מיגון אינה, כפי שכתבת "העלויות קרובות לאלה של בניית ממ"ד" אלא ממש מחצית מעלות ממ"ד שלי העריכו הכי נמוך בכ-45,000 ש"ח. בפגישה ארוכה עם המהנדס אאורל אברם, מנהל פיקוד העורף בגוש דן, הוא אמר לי נחרצות שבבית פרטי המדיניות אינה לאשר שיפר מיגון, אולם יבואו לקראתי נגיד באישור גודל ממ"ד הנמוך מ-9 מ"ר לעד 6 מ"ר. הוא ציין אפשרות נוספת של בניית ממ"ד בתוך חדר וזה תהליך יותר מסובך של בניית ממ"ד ממש עם קירות של 20 ו-30 ס"מ (לא כמו 8 ס"מ בדיפור מיגון) וכמו"כ בחפירת יסודות וכו'. האם לכך גיוונת בתשובתך? אשמח להערותיך ולהארותיך. שאלה אחרונה: אם לא אבנה ממ"ד בתוך חדר, אפשרותי לבנות בחוץ מוגבלות ומצריכות הגעה לגבול מגרש צידי ע"מ להגיע ל-6 מ"ר של ממ"ד. אני יודעת שהערייה מקלה בעניין ככל שמדובר בהתקרבות לגבולות אחוריים וצידיים. שכני מהצד אמר לי שלא יתנגד אפילו אם אגיע עד גבול המגרש ממש. בהתחשב בזאת, האם הערייה תאפשר לבנות עד גבול המגרש? שוב תודה, שרון

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: הפיכת חדר רגיל לממ"ד

שלום, ראשית לעניין הכספי- לעיתים קרובות בעת שיפוץ מתגלות בעיות רבות שלא נצפו מראש. כך גם בעת הפיכת חדר רגיל לממ"ד. והעלויות, בהתאם. לעניין בניית ממ"ד בתוך חדר- זה חדש לי ונראה כמו משימה הזוייה וקשה לקבלן. לעניין 6 מ"ר- החוק קובע במפורש 9 מ"ר נטו. אני מכיר את אאוראל וקשה לי להאמין שהוא יעשה משהו בניגוד לחוק. אם ניתן לבנות ממ"ד בק"ק, לא יאפשרו לך שיפור מיגון לחדר קיים. אכן, ניתן להגיע עד קו 0 עם הקלות ככל שזה נוגע לממ"ד. יש לבדוק פרטנית בוועדה המקומית לגבי איזור מגורייך.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן