Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום רב,
    אני בשלבי אישור תב"ע לבנית דירה עבורי על גג שמוצמד לדירתו של אבי.
    זוהי דירתם היחידה של הורי, וברשותי אין דירה.
    האדריכל בהמלצתו הצמיד את הדירה התחתונה לעליונה ע"י מדרגות פנימיות, וללא כניסה נפרדת מחדר המדרגות. ע"מ שהבניה תחשב כהרחבה ולא כדירה נוספת.
    השאלה, מבחינת מס שבח / היטל השבחה, האם לא עדיף לי להפריד את הדירות ע"י שהכניסה תהיה נפרדת לחלוטין.
    כמו"כ, האם עדיף לי להעביר את הגג על שמי בשלב הזה או רק לאחר הבניה וכדו'.
    אציין, כי הדירה התחתונה היא כ120 מ"ר והעליונה כ100+.
    תודה רבה על ההתייחסות!!

בנית דירה על גג דירת ההורים

בשלב הראשון והבסיסי, הפרדת דירות אינה שאלה של שיקולי מיסוי אלא שאלה של חוקי התכנון והבניה. אם מותר לפצל דירה מבחינת חוקי התכנון והבניה אז יש לבחון את שאלות המיסוי. למיטב הבנתי ונסיוני, השאלה בכלל לא מתחילה כיון שלא תוכל לקבל היתר לפיצול הדירה לשתי יחידות נפרדות עם מדרגות חיצוניות, כמו שאתה מתאר. בטח לא לרישום של כל אחת בנפרד על שם מישהו אחר. לכן, ראשית יש לבחון בועדה לתו"ב אם ניתן לבצע את התכנון שעליו חשבת ואז לבחון את יתר השיקולים. בברכה אבי אלטלף, עו"ד

ראשית, תודה על המענה המהיר.

ראשית, תודה על המענה המהיר. לגופו של עניין, למיטב הבנתי אחרי בירור של האדריכל ישנה אפשרות למתן אישור להוספת דירות בבנין זה ע"י שינוי התב"ע שמוגש כעת.

אם מדובר על שינוי תב"ע, אז

אם מדובר על שינוי תב"ע, אז במסגרתה תתבקש התוספת של הדירה.  במצב כזה יהיה חיוב בהיטל השבחה לפי חישוב של שמאי מטעם העיריה ולכם יש אפשרות הלשיג על השומה הזו. יהיה צורך בתיקום צו הבית המשותף כתוצאה מהבניה. לגבי מיסוי מקרקעין אמור לחלול מס רכישה ולפי סוג הפרוייקט (תמא 38 למשל) יקבע  אם יש חיוב במס שבח. זה כבר מחייב התייעצות מסודרת. בברכה אבי אלטלף, עו"ד  

תודה רבה!!

תודה רבה!!

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן