Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום רב
    מצורף שרטוט של חישוב מדוייק שביצעתי עבור הזוית המתקבלת בהצללת גג אופקי מבטון של 50 ס"מ בליטה מעל החלק העליון של חלון בחזית דרום.
    אין לי אפשרות יותר מזה להרחיב את ההצללה החוצה ליותר מ- 50 כי זה נחשב בשטחי הבית.
    ביצעתי ניסיון להוריד טיפה את ההצללה יותר לכיוון החלון אך זה לא הועיל בהרבה מבחינת הזוית המתקבלת.
    מצללה כזאת תיתן צל על החלון בחודשי הקיץ בחזית דרומית? בהצללה שצרפתי מתקבלת זוית של 64 מעלות.
    הבנתי ממאמרים לבניה ירוקה שהזוית האופטימלית היא 58 מעלות המכסה את רוב עונת הקיץ… האם קריטי ההבדל בין 64 ל-58?
    אני מתלבט האם כדאי לבצע הצצלה כזו של 64 מעלות בחזית דרומית? או שלא יעיל וכדאי לוותר ולהסתפק בתריס בלבד?
    אם אפשר לדעת, באילו חודשים מחודשי השנה זוית של 64 מעלות נותנת הצללה ובאיזה שעות בערך? עבור חזית דרומית…(חשוב לי עונת הקיץ בעיקר)
    אני מתלבט אם לבצע הצללות אלו מעל החלונות שיהיו פרקטיים להצללת החלון.
    צרפתי סקיצה שביצעתי לחישוב הזוית של השמש ותכנית.
    תודה רבה לעונים!!

ארז מירב
    מנהל בפורום

הצללות מעל חלונות דרומיים

שלום, אינני מומחה לעניין הזוויות, אולם הנסיון שלי הוא שהצללה על החלון בלבד אינה מספיקה anyway. הקיר עצמו לוהט בקיץ ומקרין את החום פנימה. אני תמיד ממליץ למקם פרגולה (גבוהה! ע"מ לאפשר חדירת קרני שמש בחורף)עם יריעות במבוק בחזית דרומית, או לפחות למקם עץ נוי (לא פרי) נשיר גדול.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן