Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום רב.

במהלך תכנון ביתי ראיתי כי ישנה אפשרות לדלת הזזה לממ"ד במקום דלת הכנף הרגילה.
    האם תוכל להרחיב לי על אופציה זו (של דלת הזזה במקום דלת כנף רגילה)?
    לפי הבנתי, זו דלת בזזה שקוע בתוך קיר הממ"ד (כך שאין הפרעה של בליטת הדלת). מה היתרונות/חסרונות הנוספים  של הדלת הזו על פני השניה?
    האם יש דרישות נוספות עבור דלת הזזה על פני דלת כנף? אם כן, מה הן?

ובכללי, האם מומלץ לעבור לדלת הזזה במקום דלת כנף בממ"ד?

בנוסף, תוכנית הממד העדכנית ברשותי (תוכנית שקיבלה אישור מהג"א) היא עם דלת צירית.
    אם ברצוני להחליף את הדלת לדלת הזזה (דלת המאושרת ע"י פיקוד העורף) במקום דלת צירית. האם הדבר דורש הגשת בקשה חדשה לאישור מהג"א (תהליך ארוך) או ששינוי הדלת (ללא שינוי גודל הפתח או מיקומו) לא דורש אישור מחדש של התוכנית אלא אישור מזורז או משהו בסגנון?

בתודה מראש,
    רשף פינקלשטיין

ארז מירב
    מנהל בפורום

דלת הזזה לממ"ד

שלום, מדובר בפתרון מצויין במקרה שמיקום הדלת הצירית מפריע לתנועה בבית (במצב פתוח). בפועל דלת ההזזה במצב פתוח בולטת מקיר הממ"ד בכ 10 ס"מ, ולכן רצוי לבנות קורה היקפית מסביב למיקום הדלת. על מנת לאפשר לה להיטמע. קחו בחשבון שתהליך הסגירה מעט מסורבל ודורש גם דחיפה פנימה (ראו סרטון). אין לי נסיון עם תהליך החלפה של תכנון ציר בתכנון הזזה מול פיקוד העורף אך ההגיון אומר שכל עוד הדלת תקנית- לא תהיה בכלל בעיה בטופס 4.  קראתי גם דעה של  יועץ מיגון שקובע שאין צורך, ראי כאן, אולם אולי כגאי לאשר דברים לפני שעושים, היות והתהליך אמור להיות קצר מאוד מאחר ווכל התכנון כבר אושר.  

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

הסבר נוסף לגבי הדלת.

ערב טוב. מהסרטון שצירפת אני רואה שהמסילה היא חיצונית. אבא שלי (שסיפר לי על רעיון דלת ההזזה) סיפר לי שהוא ראה בחדשות דלת עם מסילה פנימית (בתוך קיר הממ"ד). האם אתה יודע אם קיימת גם דלת הזזה לממ"ד עם מסילה פנימית (בתוך קיר הממ"ד)? בתודה מראש, רשף

ארז מירב
    מנהל בפורום

דלת הזזה לממ"ד

אין שום הגיון בבניית קיר בטון חלול. זה סתם מייקר את העלויות. לכן, הדלת היא חיצונית, וישנם מקרים בהם בונים חיפוי גבס חיצוני כך שנראה כאילו הדלת היא בתוך כיס.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן