Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    א בי
    משתתף

שלום,
    אני שוקל לרכוש דירה שיש בה חריגת בניה של כ-20 מ"ר (בבניה קלה). החריגה בוצעה ללא היתר לפני כשנתיים על השטח של השכן שהרחיב בקומה מתחת (הדירה ברמת גן). 
    מנסיונכם, מה הסיכוי שניתן להכשיר חריגה כזו באותה עלות כמו שהייתי משלם אם הייתי מוציא היתר מראש? מה העלות הכוללת להכשרה כאמור (מבחינת אדריכל, מהנדס, תשלום לעירייה וכו')?
    האם במסגרת בקשות כאמור העירייה בד"כ מאשרת את המבוקש כפי שהוא, או שהיא דורשת לערוך התאמות מסוימות כתנאי למתן ההיתר? חשוב להדגיש שהחריגה בוצעה לפי שטח הרחבות שמותר בתב"ע ואין שום בעיה מבחינת קווי בניין וכו'.
    אני יודע שקשה להעריך את זה, אבל גם הערכה גסה תתקבל בברכה, וכן טיפים לגבי סוגיות שחשוב לשים לב אליהן שעשויות להגדיל או להקטין את הסיכויים (והעלות) של אישור החריגה.
    תודה רבה!

ארז מירב
    מנהל בפורום

עלות הכשרת חריגת בניה

שלום, מנסיונכם, מה הסיכוי שניתן להכשיר חריגה כזו באותה עלות כמו שהייתי משלם אם הייתי מוציא היתר מראש? מה העלות הכוללת להכשרה כאמור (מבחינת אדריכל, מהנדס, תשלום לעירייה וכו')? כ 20,000 ש"ח האם במסגרת בקשות כאמור העירייה בד"כ מאשרת את המבוקש כפי שהוא, או שהיא דורשת לערוך התאמות מסוימות כתנאי למתן ההיתר? חשוב להדגיש שהחריגה בוצעה לפי שטח הרחבות שמותר בתב"ע ואין שום בעיה מבחינת קווי בניין וכו'.- אם המראה תואם את ההרחבות האחרות שנעשו אין בעיה. אני יודע שקשה להעריך את זה, אבל גם הערכה גסה תתקבל בברכה, וכן טיפים לגבי סוגיות שחשוב לשים לב אליהן שעשויות להגדיל או להקטין את הסיכויים (והעלות) של אישור החריגה.- אישור חריגה מעל 12 מ"ר מחייב ממ"ד או חדר משופר מיגון

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

א בי
    משתתף

היתר לבניה קלה

תודה רבה על ההתייחסות הקודמת. האם העובדה שהחריגה בוצעה בבניה קלה עלולה להוות שיקול שיקשה על קבלת ההיתר (היות וזה סוג בניה שפחות מועדף על העירייה, מכבי אש יכולים להערים קשיים וכו')?   או שככלל לא אמורים להערים קשיים לגבי בניה קלה כתוספת לדירה ישנה (להבדיל מבניית בית חדש מאפס)? האם בד"כ במצבים של חריגות מצומצמות של פחות מ-25 מ"ר, ולאור התקנות החדשות של אכיפה מנהלית בעבירות תכנון ובניה, העירייה דורשת תשלום קנס כתנאי לחריגה, ואם כן – כמה בערך? אם ידוע ספציפית לגבי המדיניות של רמת גן, אשמח לשמוע.

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר לבניה קלה

האם העובדה שהחריגה בוצעה בבניה קלה עלולה להוות שיקול שיקשה על קבלת ההיתר (היות וזה סוג בניה שפחות מועדף על העירייה, מכבי אש יכולים להערים קשיים וכו')?   אין שום בעיה, כל עוד הגימור החיצוני הוא טיח ותואם את הבינוי בשכונה. מכבי אש לא יערימו קשיים מיוחדים, כל עוד הבניה האדריכל מצהיר שהבניה בוצעה ע"פ התקן. האם בד"כ במצבים של חריגות מצומצמות של פחות מ-25 מ"ר, ולאור התקנות החדשות של אכיפה מנהלית בעבירות תכנון ובניה, העירייה דורשת תשלום קנס כתנאי לחריגה, ואם כן – כמה בערך? הקנס יוטל רק אם כבר התחיל הליך פלילי. אינני יכול לקבוע את גודל הקנס, ואם יוטל. אם טרם התחיל הליך פלילי ואתה עושה הסדרה, לא צפוי הליך פלילי ולא צפוי קנס. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אישור חריגה בדיעבד

שלום ארז, בהמשך לשאלתו של bait32, לפני 13 שנים רכשתי בית עם חריגה של 22 מ"ר, בוצע ללא היתר לפני 28 שנים, החריגה לא גרמה לשינוי בצורת הבניין (מדובר בבניין מדורג), כך שניתן לראות את החריגה רק מתוך הבית שרכשתי. קיימת הערת אזהרה בעירייה. ולמרות זאת, בעת הרכישה העירייה לא הערימה קשיים לביצוע המכירה/קניה.בזמנו, מוכרת הדירה אמרה לי שאין לי מה לדאוג בעניין הערת האזהרה וכי היא בעצמה פנתה מספר פעמים לעירייה על מנת להסיר את ההערה ובעירייה אמרו לה שלמרות ההערה, לא ייבוצע שום הליך נגדה מצד העירייה. אני מעוניינת להסדיר את הנושא אך איני יודעת כיצד להתחיל את התהליך כך שלא יגרום לי להוצאות שלא אוכל לעמוד בהן.  האם במצב בו קיימת הערת אזהרה, זה מקובל שהעירייה אינה נוקטת צעדים בעת מכירת הנכס? האם העובדה שעברו 28 שנים מביצוע החריגה ושבוצעה על ידי בעלים אחרים של הדירה, יש בה כדי להקל עלי את הסרת הערת האזהרה? האם יש דרך לגשש בעירייה לגבי הערת האזהרה, מבלי לגרום למישהו שם "להתעורר" ולנקוט צעדים נגדי? אודה להדרכתך כיצד לפעול למחיקת הערת האזהרה בעירייה. תודה רבה מראש, שולה

ארז מירב
    מנהל בפורום

אישור חריגת בניה בדיעבד

שלום, האם במצב בו קיימת הערת אזהרה, זה מקובל שהעירייה אינה נוקטת צעדים בעת מכירת הנכס?- זו שאלה משפטית שאינני יודע לענות עליה. ניתן לפנות לפורום מקרקעין באתר זה. האם העובדה שעברו 28 שנים מביצוע החריגה ושבוצעה על ידי בעלים אחרים של הדירה, יש בה כדי להקל עלי את הסרת הערת האזהרה?- לא. עבירת בניה מוגדרת ע"פ תקדימים כעבירה "מתמשכת" שאין עליה התיישנות.  האם יש דרך לגשש בעירייה לגבי הערת האזהרה, מבלי לגרום למישהו שם "להתעורר" ולנקוט צעדים נגדי?- קשה להגיד. מנסיוני, פקידים נוטים לדבוק בשירותיות שהם נותנים, ולא נוקטים בפעולה שעלולה להיגזר מכך. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אישור חריגה בדיעבד

תודה רבה על תשובתך המהירה. האם תוכל להנחות אותי כיצד יש לפעול לצורך הסרת הערת האזהרה ובאיזה סדר גודל של הוצאה כספית יכול התהליך, בחות או יותר להסתכם. מלא תודה שולה

ארז מירב
    מנהל בפורום

אישור חריגה בדיעבד

אינני משפטן, וצריך ע"וד לצורך זה. ניתן להתייעץ בפורום מקרקעין באתר זה. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אישור חריגה בדיעבד

תודה רבה!

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן