Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום ,
    לפני כשנה הגישו בניין צמוד אלנו תוכנית לביצוע תמ"א 38/1 חיזוק מבנים,
    לפי תוכנית המקורית וגם לאחר התנגדותי  לפרויקט בעיריית חולון מיקום החניות לא שונה ,
    במקום מתוכננים מכפילי חניה דו קומתיים שבפתיחה מלאה התרוממו לגובה של 4.5-5 מ' ממש מול החלון שלי.
    אני כרגע נמצאה בצומת דרכים וצריך את עזרתך,
    הגשתי התנגדות לוועדת ערר מחוזית של ת"א בטענה :

שלפי תסריט המוגש לעיריית חולון שמוצג ב נספח מס' 1.1, הקבלן המבצע  יאלץ לבחור אחת מבין שתי החלטות:

1. ביצוע העבודה בצורה מקצועית, לפי דרישות היצרן נספח מס' 2 ולחדור לשטח שלנו.

2. לבצע את העבודה שלא בהתאם לדרישות היצרן, בצורה לא בטוחה ולא מקצועית ולסכן את הדיירים של הבניין.

להלן החישוב, שלפיו ניתן בברור לראות את הבעיה: עובי קירות הבור 52 ס"מ, לפי תשריט שהוגש על ידי המתכנן לעיריית חולון –  נספח מס' 3    
    מרחק בין קו המגרש וקו הבניין  הוא 3.3 מ'
    רוחב הבור  לפי דרישות היצרן הוא 2.85 מ' 
    היצרן בנוסף דורש שיהיה מרווח בין המשטח העליון וחגורת הבטון של הבור של לפחות 10 ס"מ נוספים.
    בחישוב המרחק הנותר להעלאת המתקן לגובה, מתקבלת תוצאה של 2.68 מ'.  [3.3-0.52-0.1=2.68]
    גם אם נצא מנקודת הנחה, שכל מה שתוכנן ושורטט, תואם במאה אחוז את תוואי שטח, עדיין הקבלן ייאלץ לחדור כ 17 ס"מ, לשטח המגרש שלנו (זלמן ארן 24).
    בהתחשב בעובדה שהמכפילים עולים לגובה של 4.55 מ',  אין מנוס אלא ממש להתרחק מהקיר של הבניין שלהם על חשבון השטח שלנו.

אם אפשרות לביטל החניות או הזזה שלהם למקום אחר,צרפתי נספחים שיכולים לכוון אותך לאזור הבעייתי,

תודה על העזרה

ארז מירב
    מנהל בפורום

התנגדות לבנייה במגרש שכן

שלום, ניסיתי להתעמק, אבל זה לא קל. אני מציע לך להצטייד בחוו"ד אדריכל כשאתה מערער. עליו לבדוק את הפגישה בנכס שלך, ולחפש חלופות (אם יש). 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן