Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלעד ב
    משתתף

רכשתי דירה מקבלן טרם יציקה.

בקשתי לבטל קיר בטון לא קונסטרוקטיבי. הקבלן אמר שהג"א לא מאשר זאת אלא אם אשים בממד דלת הדף מוגברת רסיסים.
    הקבלן אומר שהסיבה היא שאין קיר בטון או שני קירות בלוקים לפחות, בין הממד לבין הויטרינה של המרפסת.

לפי החוקים שראיתי פה באתר, אין צורך בדלת הדף מוגברת רסיסים. אני מפספס משהו?
    _hokim_haga.php

מה אני יכול בתור בעל דירה לעשות כדי לשנות את הגזירה?
    פניתי בעבר למהנדס בהג"א אבל אחרי מייל קצר הפסקתי לקבלת תגובה. אוכל לשלוח להם שוב.
    בכלל יסכים לתת אישור לקבלן אחרי שאני פונה?

כל קצה חוט יעזור.

אלעד ב
    משתתף

תמונה לפני:

מחדד: רכשתי דירה מקבלן בגוש דן, טרם יציקה. במקור היה בדירה קיר בטון (שאינו תמך) שבקשנו לבטל טרם יציקה. הקבלן סרב שנדבר עם הג"א ישירות. בסופו של דבר הסכים לבטלו אם נרכוש דלת ממד מוגברת רסיסים.     תוכלו בבקשה להסביר לי האם באמת צריך דלת מוגברת רסיסים? למה? הבנתי אגב שיש חוקים חדשים למיגון שיצאו ביולי.     החישוב הוא סכימת כל המפתחים בבית יחד ואז ללכת לפי החוקים האלה? וטרינה 320*200 = 6.4 מ"ר חדר שינה 150 * 70 = 1.05 מ"ר סלון 150 * 100 = 1.5 מ"ר     תודה רבה,        

ארז מירב
    מנהל בפורום

ביטול קיר הדף

שלום, אני מצטער, אינני יכול להיכנס לדקויות של התכנון בבית שלך. יש כאן מדריך מאוד ברור לביטול קירות הדף. אם משהו ספציפי במדריך לא ברור, אנא שאל נקודתית. שים לב: חישוב גודל החלונות: אם יש שני חלונות בקיר מסויים, והמרחק ביניהם פחות מ 150 ס"מ- הם יחושבו כחלון אחד גדול (אלא אם כ"א מהם בחדר נפרד והמרחק ביניהם לפחות 20 ס"מ)

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלעד ב
    משתתף

אכן ראיתי את המדריך ואליו התחייסתי בשאלה. אחדד

על פניו לפי החוקים היה מספיק במקרה שלי "שימוש בדלת ממד רגילה עם מיגון של קיר בלוקים". אם הקבלן לא נותן לי לדבר עם הג"א איך אוכל להבין מה בדירה שלי ולא עונה איזה חוק לא מספק "שימוש בדלת ממד רגילה עם מיגון של קיר בלוקים".   בלי לסכן את עצמי שהקבלן יתעצבן ויחייב אותי פשוט בקיר בטון (לא הייתי רוצה קיר בטון ולא היתי רוצה דלת מוגברת ולהבנתי לא צריך את שניהם בדירה שלי). מה אני יכול לעשות?   לשלם ליועץ מיגון כדי שיתן חו"ד? אז אוכל לחייב את הקבלן לבחון מחדש מול הג"א? כמה יעלה אישור כזה? ייעוץ כזה?    

ארז מירב
    מנהל בפורום

ביטול קיר הדף

בד"כ כאשר בונים לבד יש לך אדריכל שמייצג אותך מול פ. העורף. במצב כזה, קח יועץ מיגון או אדריכל וקבל חוו"ד כתובה בה תוכל לעשות שימוש. כמו כן, בקש מהיועץ שלך לקבוע פגישה מסודרת אצל מהנדס פ. העורף. המחיר- מעריך שמשהו כמו 3,000 ש"ח  

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן