Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גבי נגלר
    משתתף

האם הפחתת מס' מקומות חניה בהיתר מהאמור בתקנות התכנון ( מקומות חניה ), גם אם משולם כופר חניה, האם הנה בגדר הקלה כמשמעותה בתקנות לרבות הליך ע"פ סעיף 149 והאם זה בסמכות רשות רישוי שאסור לה לדון בהקלות ?
    אוגדן הנחיות מנהל התכנון לתקנות החניה, מזכיר בסעיף 17 ( ע' 70) כי הפחתת מקומות חניה שניתנת בתוכנית מהאמור בתקנות מחייב הליך הקלה מלא, לדעתי לא כל שכן בהיצאת היתר בניגוד לאמור בתקנות. 

ארז מירב
    מנהל בפורום

הפחתת מס' מקומות חניה האם זאת הקלה כמשמעותה בחוק ובתקנות ?

שלום, אינני מומחה לתחום תקני החניה אולם ראו כאן: 2.17 תקנה זו מאפשרת לוועדה המקומית לקבוע כי מספר מקומות החניה בהיתר הבנייה המוצא לפי תוכנית כזו יחושב לפי תקנות החניה העדכניות ולא לפי הקבוע בתוכנית. כלומר לועדה זכות להקל כך שהתקנות העדכניות יקבלו ביטוי. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גבי נגלר
    משתתף

תודה, אני מכיר את סעיף 2.17

תודה, אני מכיר את סעיף 2.17 ואליו גם התייחסתי בשאלה, אולם השאלה שלי הייתה אחרת ואחדד, האם כאשר יש סטייה ( במקרה זה הפחתה ) ממספר חניות האמור בתקנות התכנון והבנייה ( לא מתוכנית או תב"ע ששם אין התייחסות לזה) אלא מהמספר הנקוב בתקנות ורוצים להקל ולהמיר חניה אחת מתוך השניים  ל"היטל חניה" שהתקנות אף מאפשרות, האם זה נחשב להקלה המחייבת טיפול והתייחסות כמו לכל מקרה של הקלה, כלומר פרסום ודיון בוועשת משנה רק אחרי התנגדויות, ולא בסמכות רשות רישוי שאסור לה לדון בבקשת היתר שיש בו הקלות.

ארז מירב
    מנהל בפורום

הפחתת מס' מקומות חניה האם זאת הקלה כמשמעותה בחוק ובתקנות

בהנחה שמשפטית מותר לועדה המקומית להעניק הקלה כזו (ויש לי יסוד שמותר להם במסגרת שיקול הדעת), זה כמובן יבוצע בהליך הקלה, ולא בועדת משנה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גבי נגלר
    משתתף

תודה. 

תודה.  הפנתי הערב את השאלה למחלקה המישפטית של מנהל התכנון, טרם קיבלתי תשובה וכשאקבל אפרסם אותה כאן לטובת הכלל, כי זה סוגיה מעניינת לעניין הפחתת כמות חניות. באם זה נכון שמשפטית זאת אכן הקלה, ( גם אם ניתן להם כלי של "כופר" ) הרי שלכך יש הליך סדור, המחייב אותם ורשות רישוי ( המורכבת מ 2 אנשים ),  אינה מוסמכת לדון בבקשה שיש בה הקלות.אלא רק בבקשות שהנן "by the book " אבל נראה מה שגידו אנשי המחלקה המשפטית של מנהל התכנון.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן