Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

פנג שואי בחדר הילדים

מבוא

בס"ד

תמיד אנו שואפים שלאוצרנו – ילדנו, יהיה הכי טוב בעולם. היינו רוצים שיצליחו בלימודים ובחברה, שיהיו בריאים ושמחים, שיחסיהם עם האחים ואתנו ההורים יהיו משגשגים, אנו הרי רוצים את הכי טוב עבורם. פנג שואי טוב, יכול לעזור לזה לקרות.

עיצוב חדר הילדים ע"פ הפנג שווי

כיצד משיגים הרמוניה בחדר הילדים? להלן מספר עצות:

 • את המיטה יש להצמיד אל קיר- רצוי קיר פנימי שלא יהיה קר או חם מדי באזור המיטה. נשתדל גם לא למקם את המיטה מתחת לחלון.
 • את המיטה רצוי לא למקם מול הדלת – מכיוון שהאנרגיה נכנסת מהדלת ופוגעת במקרה כזה ישר בילד הישן במיטתו ומונעת ממנו שינה רציפה ונעימה. אם אין ברירה אלא למקם את המיטה מול הדלת כדאי לתלות קריסטל פריזמטי של פנג שואי או מובייל בין הדלת למיטה.
 • מעל המיטה מומלץ לא להתקין כלום. במקרים רבים מותקן מדף עם ספרים או מערכת סטריאו, מעל המיטה, העלולים להפריע למהלך השינה התקין. מנורה מעל הראש גם היא אינה מומלצת. מתחת למיטה לא מומלץ לשים חפצים למינהם, בשל הפרעות אנרגטיות.
 • את המצעים כדאי לקנות בצבעים פסטורליים ולא צבעים חזקים מדי. לילדים ששנתם לקויה רצוי לא לתת מצעים בצבע אדום.
 • כדאי שהצבעים בחדר יהיו פסטורליים ורכים, ורצוי מאד להימנע מאפור- המשרה דיכאון. לא נגזים בשימוש גם בצבע החום.
 • [פנג שואי, ילדים, חדרי ילדים, חדר ילדים, ריהוט ילדים] כדאי לבחור שטיח שמח הגורם למצב רוח טוב בעת משחק עליו.
 • כאשר הילדים גדלו, אפשר לתת להם לבחור בעצמם את הצבע השולט בחדר.
 • אם ילד בגיל ההתבגרות מחליט לצבוע קיר אחד בצבע ירוק או אדום או כל צבע, תנו לו. ילדים לרוב יודעים מה טוב להם, איזה צבע חסר להם בחיים, ולכן כדאי להעניק להם יד חפשית בחדר האישי שלהם.
 • את החלונות רצוי לכסות בוילונות כדי לרכך את מראה החדר ולהכניס אליו שלווה.
 • בדלתות הארונות רצוי לא להתקין מראה.
 • נמשיך אל שולחן הלימודים/משחקים – גם את השולחן כמו את המיטה לא כדאי למקם מול הדלת, אך אם אין ברירה, עדיף למקם מול הדלת את השולחן ולא את המיטה. גם כאן אם אי אפשר להימנע מכך, כדאי לתלות קריסטל פריזמטי של פנג שואי או מובייל בין הדלת והשולחן.
 • מדפי ספרים וחומרי לימוד כדאי לאכלס בתוך ארון סגור ומגירות ולא במדפים פתוחים.
 • את שולחן הכתיבה נמקם כך שלא נשב עם הגב לדלת, בכדי לאפשר צפייה על הנכנסים. ילד היושב להכין את שיעוריו עם הגב לדלת לא יוכל להתרכז, זה מונע ממנו את תחושת השליטה.
 • שלט לדלת זה דבר חשוב -לצורך ציון בעלותו של הילד על החדר, אך אם נוסף אליו אח או אחות יש להוסיף גם את שמו, לצורך תחושת השיתוף.

נסו לשאול את הילד מה הוא אוהב בחדרו, מה הוא לא אוהב, אולי הוא יבחר להסיר תמונה שמאס בה, או ירצה לשנות את מיקום שולחן הכתיבה. לילדים חוש שישי מפותח. היעזרו בו לטובתם, הם יודעים הכי טוב מה מתאים להם.

הכי חשוב בחדרי ילדים – למנוע עומס של חפצים. צעצועים מאד ישנים או אוספים של עשרות בובות, לא מוסיפים לאנרגיה הטובה והרעננה בחדר. הסבירו לילד שאין צורך בשמירת חפצים ללא שימוש, ונסו לרתום אותו למשימה של תרומה ,או מתנה לילד אחר, אשר ישמח לקבלם.

תשתדלו לא לצעוק על הילדים בכלל ובפרט בחדריהם, האנרגיה השלילית נשארת בחלל החדר ומפריעה את ההתנהלות שלהם ואת שנתם, אם אחים רבים בחדר מומלץ לטהר את האנרגיה עם נר או קטורת.

עצות לשינה עריבה: במידה והילדים אינם ישנים טוב בלילה, אפשר לטהר את החדר עם מרווה, לבקש מהילד לצייר ציור שמח ולהניח אותו מתחת לכרית כשהוא ישן, או להניח מתחת לכרית דבר אחד או שניים שמחים שהילד בוחר.

במצבים בהם הילד סובל מחרדות לילה: קראו ג פעמים את החלק הבא מקריאת שמע על המיטה: "הנה מיטתו של שלמה, שישים גיבורים סביב לה מגיבורי ישראל. כולם אחוזי חרב, מלומדי מלחמה איש חרבו על ירכו מפחד בלילות". ניתן גם לקרוא את הפסוק "שמע ישראל אדוני אלוהינו אדוני אחד".

לילה טוב!

מי ייתן וילדנו יזכו באהבה,שמחה, הרמוניה ובריאות.

מתוך "בארכה" ספר ברכת הבית
מאת חנה אבני, יעל קלמן-אבני, ענת לב-אדלר
בהוצאת ידיעות אחרונות
"מרכז אבני"
מקור המאמר:www.articles.co.il

מדריכים נוספים

דילוג לתוכן