Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

קיר גדר גבוה בגבול בין חלקות

• This topic is empty.
מוצגות 6 תגובות – 16 עד 21 (מתוך 21 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אורי ש
    משתתף

קיר בין שכנים שהינו גם קיר תומך

ארז שלום, אנחנו נמצאים בתהליך בנייה על מגרש משותף. היתה הסכמה וחתימה של השכנים על ההיתר/גרמושקה. כעת משיחסינו עלו על שרטון. השכנים מתריעים שלא יסכימו לקיר הפרדה בין הטרסה שלהם לשטח שלנו של יותר מ-1.5 מטר לפי התקנות. בהיתר הקיר מצויין 1.43 מטר מפני השטח בטרסה שלהם, אך כעת השכנים טוענים כי השרטוט בגרמושקה אינו נכון ושטח הטרסה שלהם בקרבת הקיר היה נמוך יותר מהמצויין בגרמושקה. אציין שבמיקום הזה היה קיר אבנים מתפרק שגבל בין השטחים ושכעת האיזור כבר חפור. אני חייב להרים את הקיר כך שיתמוך את האדמה בגובה ה-00 וכך זה בגרמושקה. לפני הבנייה היה שיפוע טבעי לכיוון הזה. ההיתר ניתן כמובן לאחר הסכמה שכללה חתימות שכנים כמובן. ההיתר מבוסס על מדידות מודד מורשה כמובן. ההיתר אפשר המשך מפלס ה-00 עד גבול השטח שלי, שם מתחילה הטרסה הנמוכה מעט (ולפי ההיתר יותר) של השכנים. במידה ואתחשב בטענות השכנים ואבנה את הקיר בהתאם לגובה שהם טוענים שהיה, אני אחרוג מהתוכניות ולא אצליח לתמוך עד ה-00 שלי את הגינה.  שאלותיי הן: 1. האם אני רשאי להמשיך לבנות ללא חשש על אף טענות השכנים שיש טעות בגרמושקה? 2. במידה ואכן הקיר יצא בפועל מעל 1.5 מטרים, האם זה בסדר? האם ועדה מקומית רשאית לאשר גם יותר ועד כמה? כאמור זהו גם קיר תומך וגם קיר הפרדה למעשה בין שטחים של בעלים נפרדים על מגרש/בית משותף. תודה רבה

אורי ש
    משתתף

ארז שלום, קיים קיר הפרדה נוסף שהינו תומך.  3. ככלל באם הקירות המפרידים נבנים בשטחי בקרבת הגבול ולא חצי-חצי, האם בכלל השכנים ו/או הועדה המקומית יכולים לבוא בדרישות והגבלות? שוב תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר בין שכנים

שלום,  1. האם אני רשאי להמשיך לבנות ללא חשש על אף טענות השכנים שיש טעות בגרמושקה? – לכאורה אם יש לך היתר זכותך לבנות על פיו. במידה והשכן טוען לבעיה, הפנה אותו לועדה המקומית לתכנון ובניה ושלח העתק להפניה הזו לועדה עצמה. מחובתו של השכן להוכיח (ע"י מודד אחר) שהמודד שלך טעה. בכל מקרה, ממליץ להתייעץ עם עו"ד.  2. במידה ואכן הקיר יצא בפועל מעל 1.5 מטרים, האם זה בסדר? האם ועדה מקומית רשאית לאשר גם יותר ועד כמה? כאמור זהו גם קיר תומך וגם קיר הפרדה למעשה בין שטחים של בעלים נפרדים על מגרש/בית משותף. – אם המפלסים בין המגרשים גבוהים מ-150 אז כמובן שמותר לעשות קיר תומך בגובה המפלס הגבוה. אולם במקרה שלא, לועדה אין רשות להעניק היתר על קיר מעל 150 ס"מ. 3. ככלל באם הקירות המפרידים נבנים בשטחי בקרבת הגבול ולא חצי-חצי, האם בכלל השכנים ו/או הועדה המקומית יכולים לבוא בדרישות והגבלות? שאלה טובה. בכל מקרה יש לקבל הסכמת הועדה המקומית לתכנון ובניה. כל מקרה לגופו, ותלוי באיזה מרחק מהשכן אתה בונה אותו. ככלל, מהנדס הועדה יבדוק שאין חסימת אור/ אוויר/ נוף לשכן ויבקש את חתימתו.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אורי ש
    משתתף

תודה רבה!

שלומי חזן
    משתתף

בנייה

ארז שלום, שכני במושב בונים בית וחומה והורי אינם מבינים בחוק. מה הגובה המקסימלי של החומה שמותר לו לבנות? האם מותר לו להיכנס לשטח שלי בשביל להניח כלונסאות (יוצא שנכנס סנטימטרים בודדים) גובה הבטון של הבית שלנו נמוך מהבית שהוא בונה ב30 ס"מ

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר בין שכנים

שלום, מה הגובה המקסימלי של החומה שמותר לו לבנות? -150 ס"מ, מהקרקע הנמוכה יותר- ומחייב הסכמה שלכם. האם מותר לו להיכנס לשטח שלי בשביל להניח כלונסאות (יוצא שנכנס סנטימטרים בודדים)- רק בהסכמה שלכם. גובה הבטון של הבית שלנו נמוך מהבית שהוא בונה ב30 ס"מ- כמו שכתבתי- 150 ס"מ, נמדד מהקרקע הנמוכה יותר

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 6 תגובות – 16 עד 21 (מתוך 21 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן