Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בניה שלא על קוו בניין צידי 0

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רון חטיבה
    משתתף

בניה שלא על קוו בניין צידי 0

שלום,
    יש לי מגרש חד משפחתי 400 מר כאשר באחד הצדדים שלו יש קוו בניין צידי 0 כלומר קיר משותף עם המגרש הצמוד.
    בתתנאים להיתר בניה בתבע נכתב- קביעת ההנחיות והנושאים העיצוביים הדורשים תיאום בין כל זוג יח"ד צמודות בקו בניין צידי 0 (דו משפחתיים) במסגרת הבקשה להיתר של כל אחת מהיח"ד-
    תנאי למתן היתר בניה של בתים דו משפחתיים צמודים (קו בניין צידי 0) יהיה הצגת יח"ד הדיור הצמודה כחלק מהבקשה לקבלת היתר בניה ותאום התכנן והעיצוב בין שתי יח"ד.
    השאלה שלי- מכיוון שהמגרש שלי די גדול אני רוצה על חשבון השטח שלי להתרחק 3 מטר מקו בניין צידי 0 וגם לפתוח חלונות בקיר זה, כלומר לבנות בית אוטונומי לחלוטין ללא תלות כלשהי בשכן. האם לבנות בקו 0 עם קיר משותף זו זכות או חובה ? האם כדי לאשר את מה שאני רוצה אצטרך להגיש בקשה להקלה או שמכיוון שזה על חשבון השטח שלי זו לא נקראת חריגה וניתן יהיה להגיש היתר בניה ללא בקשה להקלה?

אודה לתשובת המומחים

ארז מירב
    מנהל בפורום

מענה ל־בניה שלא על קוו בניין צידי 0

שלום, בתנאים מסויימים הועדה מאשרת להתנתק. אם לא יסכימו, בנה קיר משותף, הוסף לו חיבור למבנה שלך בדמות חדר אחד, וביתר המרווח בנה פרגולה שמקשרת בין הקיר לבין המבנה העיקרי שלך שימוקם כ 3 או 4 מ' מהקיר. נותר שם פטיו וכנראה שיאשרו. כדאי לקבוע פגישת יעוץ עם מהנדס הועדה ולהכין סקיצה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן