Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בנייה בשטח הגג בדירת גג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yoavrosen28
    משתתף

בנייה בשטח הגג בדירת גג

שלום רב, רציתי לשאול בקשר למבנים החוקיים שאני יכול לשים על הגג,

אז ברשותי שתי שאלות

1) פרגולה – לפי החוק שקראתי בשנת 2014 שנכנס אשר מכונה חוק הפרגולה, ניתן להקים פרגולה בתנאים מסוימים, השאלה שלי בקשר לסגירת חוץ של פרגולה, האם בסגירה כזאת אני זכאי להיתר מקוצר? והאם במידה והוצאתי היתר בניה על הגג, אני אוכל לבקש היתר לסגירת חוץ של הפרגולה?

2) מבנה בסגנון אוהל אבלים, האם אני יכול להביא אוהל כמו אוהל אבלים לגג ללא היתר? קראתי שכנראה אכן מדובג במבנה העונה לשם מבנה זמני, אך השאלה שלי אם אפשר לתקופה ממושכת מ-120 ובמידה וזה אכן מבנה זמני, היה שם סעיף שאומר שהמבנה לא יוכל לשמש למגורים, אך מה ההגדרה המדויקת של מגורים? לא מצאתי על הדבר הזה שום פירוט שמתאר האם מגורים מדברים על שינה, על מבנה פעיל וכו׳

תודה רבה על העזרה, יואב

ארז מירב
    מנהל בפורום

מענה ל־בנייה בשטח הגג בדירת גג

שלום,
    1) פרגולה – לפי החוק שקראתי בשנת 2014 שנכנס אשר מכונה חוק הפרגולה, ניתן להקים פרגולה בתנאים מסוימים, השאלה שלי בקשר לסגירת חוץ של פרגולה, האם בסגירה כזאת אני זכאי להיתר מקוצר? והאם במידה והוצאתי היתר בניה על הגג, אני אוכל לבקש היתר לסגירת חוץ של הפרגולה?
    כל סגירה של פרגולה מחייבת היתר. אין דבר כזה היתר מקוצר לסגירת פרגולה.

2) מבנה בסגנון אוהל אבלים, האם אני יכול להביא אוהל כמו אוהל אבלים לגג ללא היתר? קראתי שכנראה אכן מדובג במבנה העונה לשם מבנה זמני, אך השאלה שלי אם אפשר לתקופה ממושכת מ-120 ובמידה וזה אכן מבנה זמני, היה שם סעיף שאומר שהמבנה לא יוכל לשמש למגורים, אך מה ההגדרה המדויקת של מגורים? לא מצאתי על הדבר הזה שום פירוט שמתאר האם מגורים מדברים על שינה, על מבנה פעיל וכו׳
    ע"ב תקדימים המבחן הוא מבחן הפקח. אם הפקח מתרשם שמדובר באוהל קבע שמשמש למגורים, עדותו קובעת. לא מצאתי קשר למס' ימי השימוש.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן