Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בניית ממ"ד

• This topic is empty.
מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3207
    משתתף

בניית ממ"ד

שלום, רכשנו בית לפני כ 3 שנים. בעל הדירה הקודם הרחיב ובנה ללא אישורים, ובזמן הקנייה הוחלט כי הוצאות האישורים יחולו על 2 הצדדים עד לקבלת אישור סופי, (וזאת בשל המחיר האטרקטיבי שקיבלנו). לאחר סיום הביוקרטיה מול אדרכיל וקבלת אישור תכנית ממשרד הפנים – הועדה המחוזית דרום, הוסבר לנו ע"י המהנדס כי אנחנו מחוייבים לבנות ממ"ד בכדי לקבל אישור סופי.
    השאלות שלי הן:
    1 האם בעל הדירה הקודם לא מחוייב בהוצאות אלו?
    2. האם האדריכל שטיפל לנו בתוכנית לא היה אמור לדעת וליידע אותנו בעניין הממ"ד?
    3. האם הורדת פרגולה תפטור אותנו מבניית ממ"ד?
    אציין כי בניית הממ"ד מבחינה כלכלית מקשה עלינו מאוד, וכי עלינו להרוס קומה שלמה בכדי למצוא חדר לבניית ממ"ד.
    תודה זמירה

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: בניית ממ"ד

שלום, לפי מה שאני מבין, ראשית ערכתם תכנית לשינוי תב"ע בסמכות וועדה מחוזית ע"מ לקבל הקלה באפשרויות הבניה שהיו מוגבלות. תכנית זו מכשירה את הקרקע להגשת היתר בניה. ע"פ החוק, הוועדה המקומית איננה יכולה להנפיק היתר בניה על תוספת של מעל 12 מ"ר שטח "עיקרי" למגורים ללא חיוב בבניית ממ"ד. 1 האם בעל הדירה הקודם לא מחוייב בהוצאות אלו? – בעל הדירה הקודם התחייב מולכם בהסכם. ההסכם כלל חלוקת ההוצאות להכשרת המבנה. צריך להביא את ההסכם לעו"ד לעיון ע"מ לקבוע ע"פ הניסוח אם יש מקום לתביעת חלוקה כספית של הנטל בבניית הממ"ד. 2. האם האדריכל שטיפל לנו בתוכנית לא היה אמור לדעת וליידע אותנו בעניין הממ"ד? –  כל אדריכל אמור לדעת כי בכל בקשה להיתר של מעל 12 מ"ר יש דרישה לממ"ד. עם זאת, ייתכן שהוא נשכר רק לצורך התב"ע ולא לצורך היתר הבניה ולכן לא מחובתו לייעץ בעניין שאינו בתחום עיסוקו. אלא אם נדרש ממנו הדבר בפירוש. יש גם את חובתו של העו"ד אשר טיפל בהסכם ביניכם. היה עליו לבקש מהאדריכל "מפת דרכים" מלאה בכתב ולצרף אותה כנספח לחוזה. במידה ולא נעשה כך, קשה לי להאמין שניתן לתבוע את האדריכל. ייתכן שדווקא העו"ד התרשל. 3. האם הורדת פרגולה תפטור אותנו מבניית ממ"ד?- פרגולה אינה נחשבת שטח עיקרי אם אין לה קירוי. לכן היא גם ככה לא אמורה להיכנס למניין ספירת 12 מ"ר של שטח "עיקרי". לעומת זאת, אם יש לה קירוי- יש לבדוק מול האדריכל אם הורדה שלה תעזור לרדת מ-12 מ"ר.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

alonlok
    משתתף

Re: בניית ממד

האם בהרחבה של דירה אפשר ליצור חדר מוגן ולא ממד

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: בניית ממד

שלום, רק אם אין כל אפשרות לבנות ממ"ד. ראה תשובתי לשאלתך בשרשור השני.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

alonlok
    משתתף

Re: בניית ממד ועלות

אני נמצא בקומה ראשונה כמע יעלה לי לבנות ממד ןלהוריד 75% קירות מתחתי לשכנה שלא רוצה לבנות

ארז מירב
    מנהל בפורום

בניית ממ"ד עולה כ 5000 ש"ח למ"ר. הקירות שיורדים יעלו כ 2000 ש"ח למ"ר.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

alonlok
    משתתף

כמה יעלה כל הממד כולל חלונות דלת הכול קומפלט

ארז מירב
    מנהל בפורום

בסביבות 50,000 ש"ח

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

alonlok
    משתתף

וכמה יעלה לי להוריד% 70 קירות מתחת לממד

ארז מירב
    מנהל בפורום

בסביבות 10,000 ש"ח

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן