Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר בין שכנים

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

גדר בין שכנים

שלום,
    1. אני רוצה להקים גדר בבניה קלה בגובה 150 אטומה ביני לבין השכנים.
    כיום יש גדר רשת (כלומר רואים הכל ) בגובה כ 120. אך השכנה לא מפסיקה להסתכל ולחטט ועוד.
    בהנחה שהגדר במרחק 10-20 סמ מהגבול . ובהנחה שהיא אטומה ( עץ צפוף או איסכורית ) . האם השכנה יכולה להתנגד שזה חוסם לה אור או אוויר או שמש ? ( היא מחפשת להתלונן על כל דבר ) . 
    ברור שהגדר כן חוסמת לה קצת אור ושמש ואוויר , אך קשה להמשיך ככה. 
    האם עצם העובדה שכבר קיימת גדר , וזה רק שיפור של גדר קיימת וכולו בתוך השטח שלי, יכול לעזור ?
    האם לפי תיקון 101 אני רק צריכה לשלוח לעירייה הודעה על כך? 

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר לגדר בין שכנים

שלום, חומר הגמר חייב להיות עץ או טיח או אבן. גדר פח עלולה להיות לא מקובלת על הועדה המקומית. אם צורך בהיתר, ואין צורך בחתימה שלה כל עוד היא כולה בשטח שלכם. הפטור מהיתר לגדר הוא בתנאי שגובה הגדר הוא לא יותר מ- 1.5 מטר מהקרקע, משני צידיה;

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה ! 

תודה !  1. והאם אני מבינה נכון , שהפטור להיתר לא מחייב שזאת תהיה בניה קלה , וזה יכול להיות מ אבן – בטון.  2. שאלה נוספת- החצר השנייה שייכת לאותה חלקה . אלו שני בניינים בבית משותף , כאשר את החצרות חילקו בטאבו מההתחלה לחצרות נפרדות בטאבו, ו קיימת גדר רשת מימים ימימה.  האם גם אז אין צורך בהצבעה בין כל הדיירים בשני הבניינים ? כלומר האם גם אז אין צורך לקבל הסכמה שלה?  תודה  

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר לגדר בין שכנים

1. והאם אני מבינה נכון , שהפטור להיתר לא מחייב שזאת תהיה בניה קלה , וזה יכול להיות מ אבן – בטון. – נכון 2. שאלה נוספת- החצר השנייה שייכת לאותה חלקה . אלו שני בניינים בבית משותף , כאשר את החצרות חילקו בטאבו מההתחלה לחצרות נפרדות בטאבו, ו קיימת גדר רשת מימים ימימה.  האם גם אז אין צורך בהצבעה בין כל הדיירים בשני הבניינים ? כלומר האם גם אז אין צורך לקבל הסכמה שלה? – אם הגדר מוקמת בתוך השטח שלכם והוא מוצמד לכם בטאבו אין צורך בחתימות שכנים, גם בבניין משותף.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן