Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חישוב שטח חדר מדרגות בבנין תעשייה

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ריאד
    משתתף

חישוב שטח חדר מדרגות בבנין תעשייה

ערב טוב
    1-בחדר מדרגות במבנה תעשייה -יותר משלוש קומות – האם מחשבים את שטח המדרגות כשטח שירות בכל הקומות או מחשבים בכל הקומות פחות קומה (כחלל בקומה האחרונה) ?
    2- במקרה של מעלית האם שטח המעלית יחושב פעם אחת בקומת קרקע כשטח עיקרי ובשאר הקומות רק הורדה – כאילו שטח המעלית יחושב פעם אחת אך ורק כשטח עיקרי בקומת הקרקע ?!
    תודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

חישוב שטח חדר מדרגות/ מעלית ברב קומות

שלום, להלן: 1- תקנות חישוב שטחים אינן בהירות מספיק לגבי איך לחשב שטח מדרגות בבניין רב קומות. להלן ההתייחסות היחידה: (ג)        השטח המשמש גישה אל המפלס, בין במדרגות ובין בכבש, ייחשב גם הוא חלק ממפלס כאמור, ובלבד שלא בא במנין השטחים המותרים לבניה של הקומה שמתחתיו. (הדגשה שלי) המשמעות היא שאם חישבת את המדרגות בקומת הקרקע כשטח עיקרי, בקומה א' אין לחשבן כלל (גם לא כשטח שרות). אבל מה קורה בקומה ב'? המחוקק לא הנחה. אני אישית מוריד גם בקומה ב' וג'. אני מציע להתייעץ בוועדה המקומית לפני הכנת בקשת ההיתר. 2- במקרה של מעלית – כנ"ל- רק פעם אחת.   

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ריאד
    משתתף

תודה רבה על המענה

ע"פ בודקת התוכניות בוועדה יש לחשב את שטח חדרי המדרגות כשטח שירות בכל הקומות ללא הורדה !!! בקשר למעלית יש לחשב השטח פעם אחת כשטח עיקרי בקומת קרקע. תודה רבה ושנה אזרחית טובה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן