Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חלק השכנים בשינוי תב"ע

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלף שין
    משתתף

חלק השכנים בשינוי תב"ע

אני בתהליך של שינוי תב"ע בעלות של 40,000 ש"ח, להוספת אחוזי בניה לבנין [לפי חפ/2000 חיפה],
    כמה אחוזים מהשכנים צריכים להסכים, כדי שאוכל להתקדם עם זה?
    והאם יצטרכו לשלם לי בעת שיממשו את התב"ע החדשה?
    והאם זה לא סיכון גדול מדי, לשלם 40,000 על שינוי תב"ע, כשמי יודע אם בתוצאה אוכל גם לבנות?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חלק השכנים בשינוי תב"ע

כמה אחוזים מהשכנים צריכים להסכים, כדי שאוכל להתקדם עם זה? לפחות 75%. אם שכן לא חותם ניתן לבדוק בועדה האם תקנה 36 הקשורה לבקשה להיתר בניה, בה נשלחים מכתבים למי שלא חותם וזה מספיק- תקפה כאן.  והאם יצטרכו לשלם לי בעת שיממשו את התב"ע החדשה? שאלה מצויינת. להערכתי בימ"ש יקבע שכן, היות ואתה תורם לנכס המשותף. לדוגמא: אם בנית תוספת על הקרקע, ושכנים מעליך בונים על התוספת- התקדימים מורים להם לשלם לך על חלקם ביסודות ובעמודים ובקורות.   והאם זה לא סיכון גדול מדי, לשלם 40,000 על שינוי תב"ע, כשמי יודע אם בתוצאה אוכל גם לבנות? אם תכנית המתאר חפ/ 2000 קובעת שזה אפשרי, ואם יש לך תמיכה עקרונית של הועדה (בדוק את זה מול מהנדס הועדה), ואם ניתן להחתים ע"פ תקנה 36- אין לך הרבה סיכונים.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלף שין
    משתתף

תודה ענקית על התשובה המפורטת והמקצועית

רק רציתי לברר, מה שכתבת על תקנה 36 במידה ושכן לא חותם, הכוונה שכן מתוך ה75%, זאת אומרת שאפילו לא חתמו 75% יתכן להפעיל את תקנה 36, או שצריך חתימות של 75% ואז זה תלוי בתקנה 36 כי אולי צריך 100%? כמו"כ אם יגישו התנגדויות, עד כמה זה ישפיע, הרי לא חסר סיבות שאפשר להתנגד, אור, אוויר, שמש, נוף, רעש, או סתם לא מתחשק להם, אז אם אחד יתנגד מחמת סיבה כלשהיא כבר אי אפשר להוציא היתר? תודה רבה מראש.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן