Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חריגות בנייה

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    עידו
    משתתף

חריגות בנייה

שלום,
    שכן שלי בנה מעלית על פי היתר בנייה שגם בה חרג מגודלה המקורי ומדרגות חיצוניות ללא היתר בנייה והגיש בקשה חדשה ללגליזציה לגבי המדרגות אך העירייה רשמה בדיון ובהחלטה שהמעלית החיצונית תאושר אל המדרגות אינן מאושרות ומיועדות להריסה מפני שקו הבניין הצדדי של המדרגות חורג ממרחק מהשכן ב 2.70 וזוהי סטייה ניכרת
    הגשתי בקשה גם לערר לועדת ערר על מנת שיקבעו הריסה מיידית של המדרגות השאלה שלי היא האם ועדה מחזית יכולה לאשר בכללי את המדרגות החיצוניות? כי על פי הבנתי גם לועדת ערר אין סמכות לאשר חריגה מעבר ל 2.70 כי זוהי סטייה ניכרת והיא אמורה להיות מאושרת אך ורק ע״י בקשה לשינוי תבע נקודתי
    שאלה נוספת זה אם השכן יבקש לנסר חלק מרוחב המדרגות ויגיע לרוחב 2.70 האם יוכלו לאשר לו את המדרגות? הוא טוען שהמדרגות הם מדרגות חירום למרות שבפועל עלייה לגג יכולה להתבצע גם ע״י סולם חירום אני רושם סולם חירום ולא גישה בסולם רגיל כי הוא טוען שהיא צריך מדרגות חירום למעלית אבל הבנתי שגם סולם חירום יכול לשמש אותו לבעיה הזאת
    ודבר אחרון  גם אם יאשרו לו לנסר את המדרגות ולהגיע לחריגה של 2.70 מטר תהיה בעיה כי המדרגות יהיו ברוחב של 60 סמ ועל פי החוק של מדרגות חירום הם צריכות להיות אם אני לא טועה באזור ה 90 סמ על מנת לשמש מדרגות חירום
    כל מה שאני רושם מתייחס לבנייה של בית פרטי בגובה שתי קומות
    אשמח לתושבתך
    תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

שלום,

שלום, אכן חריגה מעבר ל 2.70 כי הנה סטייה ניכרת והיא אמורה להיות מאושרת אך ורק ע״י בקשה לשינוי תבע נקודתי. לגבי הניסור- קשה להאמין שיאשרו לו מדרגות ברוחב 60 ס"מ.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן