Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חריגת בניה

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דוד כהן
    משתתף

חריגת בניה

שלום,
    אני לקראת קניית דירה בבניין רכבת משנות החמישים. הדירה מסומנת באדום בתרשים המצורף. לצערי אין היתר בניה מקורי וזו גרמושקה שנוצרה עקב בניה על הדגג של דירות אחרות בבנין – זה מה יש כמו שאמור בעיריה.
    מטריד אותי עניין המרפסת בחלק העליון של הדירה. בפועל הקירות הפנימיים שמובילים למרפסת (למעט עמודים וקורות שהושארו) הורדו (סימנתי באיקס אדום את מה שלא קיים כיום) והמרפסת סגורה כולה בדלתות אלומיניום גדולות ותתריס חשמלי. לפי בעל הדירה ששיפץ המרפסת היית סגורה קודם לכן בתריסים ישנים (נגררים כאלה) – מאז ומעולם. בשאר הדירות בבניין המצב זהה, כל המרפסות האלה סגורות בתריס כזה או אחר ודלתות זכוכית. כמו שציינתי הבניין ישן משנות החמישים ועל הגרמושקה החדשה מופיעה על כל המרפסות בכל הבניין מרפסות סגורות ללא היתר (WTF?) 
    האם יש כאן סכנה של חריגת בניה שיש לאשר עם הרשות המקומית?

תודה לכל העונים!

ארז מירב
    מנהל בפורום

חריגת בניה

שלום, אפשר להגיד ש 90 אחוז מהדירות בארץ שנבנו כך סגרו מרפסות באותו אופן ללא היתר. הרשויות יודעות, מרוויחות מהארנונה ולא שמעתי אף פעם על אכיפה של העניין. ייתכן שבעתיד הנושא יאכף אבל קשה לי להאמין. נכון משפטית ייתכן שבעתיד תצטרכו להגיש בקשה להיתר על הסגירה. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

דוד כהן
    משתתף

תודה רבה! כך חשבתי  

תודה רבה! כך חשבתי  

דוד כהן
    משתתף

האם העובדה שהורידו את הקירות

האם העובדה שהורידו את הקירות המסומנים באיקס (השאירו עמודים וקורות עם אישור ובדיקת מהנדס) היא גם חריגת בניה או שאלה נחשבים קירות פנימיים?  

ארז מירב
    מנהל בפורום

חריגת בניה

הורידו קיר שהיה בין סלון למרפסת ולכן נחשב חיצוני, לא פנימי. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן