Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מדרגות לולייניות חיצוניות קוטג' דו-משפחתי

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3864
    משתתף

מדרגות לולייניות חיצוניות קוטג' דו-משפחתי

זקוק לעצה דחופה!!!
     אני מבולבל לחלוטים ממצב התקינה בנושא זה.
    יש לנו קוטג'  דו-משפחתי דו קומטי. בשלב מסויים בנינו על גג גג משופע תוך ניצול עליית הגג ליחידת מגורים .
    את תוספת הבניה הנ"ל חיברנו באמצעות מדרגות לוליניות חיצוניות בהתסבב על תקנה 3.48.
    שאלתי האם סוג זה של מדגות עומד בתקינה? אני נדרש ללו"ז קצר להגשת תוכנית להסדרת כל חריגות הבניה  ולא ברור לי האם זאת חריגה שדורשת הסדרה או לא ועדת הבניה לא מנחה אותי והאדריכל ששכרנו לטפל בהגשה חבל להרחיב עליו את הדיבור כל מילה מיותרת.
     אשמח לקבל עצה מכותבים המנוסים ומעודכנים בנושא.
    בברכה,
    שלמה פסטיג
    0506292319

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: מדרגות לולייניות חיצוניות קוטג' דו-משפחתי

שלום, קשה להאמין שיאשרו לכם מדרגות חיצוניות (לולייניות או לא) להרחבה על הגג, אלא אם התב"ע מאפשרת שתי יח' דיור במגרש. בקש מהאדריכל לבדוק את התב"ע, או גש בעצמך בשעות קבלת קהל לוועדה המקומית. במידה ואסור, ורוצים לנסות להימנע מהריסת המדרגות- אין מנוס מפגישה עם מהנדס הוועדה ונסיון למצוא גמישות בחוק מולו. אתם חייבים לתאם את העניין מול הוועדה, לפני ההגשה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3864
    משתתף

ארז שלום, ראשית תודה לתשובתך. מדובר באישור בדיעבד למדרגות לוליניות שבנויות כבבר האישור נעשה באמצעות שינוי תב"ע נקודתי (האישור הוא למדרגות חיצוניות) בתנאי שיהיה גם מעבר פנימי בין היחידה לשאר הבית ובתנאי שהמדרגות יותאמו לתקינה. היום אנו לפני ההגשה הבקשה לקבלת יתר לשינויים אלו והשאלה היא האם מותרות מדרגות חיצוניות שהם לוליניות? בברכה, שלמה

ארז מירב
    מנהל בפורום

אין מניעה למדרגות לוליניות בבנין המכיל עד 2 דירות. להלן:  3.48 מדרגות לולייניות (תיקון: תשמ"ב) (א) לא יותקנו מדרגות לולייניות אלא אם יתמלא לגביהן אחד התנאים כלהלן: (1) הבנין מכיל עד שתי דירות; (2) המדרגות משמשות לעליה ליציע של חנות או לירידה מחנות מחסן או למטבח במרתף; (3) המדרגות אינן מהוות חלק מדרך מוצא בטוח או ממדרגות לשעת חירום כמשמעותן בחלק ז` לתוספת זו. (ב) רחבה של מדרגה לוליינית לא יפחת מ-0.55 מ`. (ג) שלח מדרגה כאמור ברחבו הצר ביותר לא יפחת מ-12 ס"מ. (ד) המדרגות האמורות יהיו בעלי מידות וצורה אחידים. (ה) מעקים ומסעדים יותקנו כנדרש בסעיף 3.42."י

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן