Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מה קובע את שטח הבעלות

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3678
    משתתף

מה קובע את שטח הבעלות

שבוע טוב.
    כפי שציינתי בעבר שטח המגרש הוא 806 מ"ר ,דבי האדריכלית שתכננה את הפרוייקט המבנה שמכיל את הדו משפחתי בנוי על הקרקע כך שלשכן יש לפי הגרמושקה המקורית שטח של 413 מ"ר ולנו יש 393 מ"ר, למרות שבהסכם חכירה רשום מפורשות 403 מ"ר לערך ואכן לפי שטח זה שילמנו למנהל מקרקעי ישראל, דמי חכירה.
    אחוזי בניה הם עניין קשיח יש 35% משטח מגרש מה שאומר שלכל אחד יש 141.05 מ"ר כדי לבנות, אבל אני אומרת שהקבלן שבנה שם גדר במקום שרירותי ולקח לנו מהשטח כ-6 מ" כפי שציינתי לעיל' את הגדלים, האם לא נכון לטעון שמאחר והבית של השכן גדול יותר אזי עליהם להשיב לנו חלק משטח גינה כלומר הגדר לא עומדת במקום הנכון וכל זאת כדי להזיז את התוספת שברצונם לבנות,
    הייתי רוצה שתסביר את העניין עם הממ"ד רק מי שיש לו היום 9 מ"ר בנוי ממ"ד יכול לבקש הגדלה ל-12.5 מ"ר?
    אני מאוד מודה לך, על הייעוץ למרות שזה בשלט רחוק ואני מטופלת באדריכלית ועו"ד אבל אני רוצה לשמוע דעה נוספת, ובכלל אני שומרת את אנשי המקצוע לשלב של משפט אם הדברים לא ילכו כפי שאני רואה לנכון,
    דבר אחרון שאני רוצה לוודא, אין לוועדה כל הרשאה לתת למבקשים אחוזי בניה ששייכים לי כלומר לפי התוכניות הם חורגים ב- 4 מ"ר , 
    תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

חלוקת מגרש/ אחוזי בניה

מדובר בעניין משפטי. לכאורה, אם ע"פ חוזה החכירה מגיעים לך בדיוק 50% מהשטח ונעשתה חריגה בגדר בשל טעות של הקבלן, או המתכנן – עדיין נשמרים לך אחוזי הבניה לפי מחצית השטח הרשום, לא השטח בפועל של המגרש. לגבי הממ"ד: אם יש לך ממ"ד אין צורך בחדש. אם את רוצה בכל מקרה להגדילו, תוכלי לקבל עד 12 מ"ר זיכוי לשטחים עיקריים בגינו (9 מ"ר נטו+ היטל קירות). הסכום הזה פשוט יורד מחישוב השטחים העיקריים.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן