Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

משך תוקף החלטת ר"ר / ועדה

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3735
    משתתף

משך תוקף החלטת ר"ר / ועדה

שלום
    האם לאחר שנה מישיבת רשות רישוי / ועדה לתו"ב פג תוקף ההחלטה? כדי לחדש החלטה , מה עלי לעשות? ואילו מסמכים עלי לחדש? (מסיבות כלכליות התיק נעצר למשך שנתיים, וכעט אני מעוניין לחדשו)
    אודה לתגובתכם.
    אוהד

ארז מירב
    מנהל בפורום

תוקף היתר בניה

שלום, תוקפו של היתר בניה הוא לשנה אחת. באם התחילו העבודות בשטח ונבנו יסודות מוארך תוקפו אוטומאטית ל-3 שנים. במידה ופג תוקף ההיתר יש לחדשו בהליך מקוצר. פרטים נוספים לגבי אופן ההגשה תקבל בוועדה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3735
    משתתף

Re: תוקף היתר בניה

עדיין אין לי היתר בניה. אך מאחר ועברה למעלה משנה מהדיון בבקשה, טענו במח' ההנדסה שאני צריך להגיש תיק חדש ולפתוח בקשה חדשה, כאילו לא היה כלום…. האם נכון הדבר???

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: תוקף היתר בניה

למעשה ספירת זמן התוקף היא לא מיום הוצאת ההיתר, אלא מיום ההחלטה על הענקת היתר בניה בתנאים. ראה: 20. (א) החלטת מוסד תכנון לתת היתר או לחדשו, תיחשב כבטלה בתום שנה מהיום שבו הודיע מוסד התכנון למבקש על אישור בקשתו, אם במשך התקופה האמורה לא הוצא ההיתר; מוסד תכנון רשאי להאריך את התקופה בשנה נוספת, אם ראה צורך לעשות כן מטעמים מיוחדים שיירשמו. (ב) תוקפו של היתר הוא לשלוש שנים מיום הוצאתו, ואולם מוסד התכנון המוציא את ההיתר רשאי, מטעמים מיוחדים שיירשמו, לתת היתר לתקופה של עד חמש שנים, אם שוכנע כי היקפו ומורכבותו של נושא ההיתר מצדיקים זאת. (ג) לא הוחל בעבודה או בשימוש בתוך שנה מיום הוצאת ההיתר, בטל ההיתר. (ד) הופסקה העבודה לתקופה העולה על שנה, בטל ההיתר. יש סיבות רבות לכך: שינויים סביבתיים אשר אולי משפיעים על אופי המבנה והתנגדויות אפשריות שינוי בתקנים, כגון תקנים של פיקוד העורף, כיבוי אש, תברואה וכד'

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן