Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

תב"ע נקודתית עבור נוהל מבא"ת

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 61 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

תב"ע נקודתית

קשה לי להאמין שיוציאו צו הריסה. מנסיוני זה נדיר. תעדכן אותנו בהמשך האם צריך תבע או פשוט היתר.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

tzahi i
    משתתף

מודה לך מאוד ואעדכן אותכם

מודה לך מאוד ואעדכן אותכם

בתיה חבה
    משתתף

הגשת בקשה לתב"ע נקודתית

שלום רב, אשמח להתייעצות. רכשנו בית לפני שנים, התברר כי חלק מהשטח שרשום על שמנו בטבו מיושב על ידי אדם אחר ברמאות. אדם זה היה מבוגר מאוד והחלטנו לאפשר לו להמשיך לגור בנחת בידיעה שבבוא העת המצב ישתנה מעצמו. כשתוך כדי הגשנו בקשה להיתר בניה, במסגרתו בעתיד, שטח זה (בוא מתגורר אדם זה) יהפוך לחצר כחלק מהבית, לפי הוראות התב"ע לאזורינו. מבחינת אחוזי בניה בתב"ע מותרים 150% מתוכם 20% חצר פתוחה, בבניית הבית החדש ניצלנו את מלוא אחוזי הבניה (שטח המגרש בבעלותנו 78 מ"ר). בשלב זה, אנו מעונינים להפוף את השטח שמיועד לחצר הפנימית ליחידת דיור. (יש לציין שהבית הקטן בו התגורר האדון המבוגר עדיין קיים מסיבות כלכליות בעיקר).  לימים קיבלנו מהעירייה מכתב שאומר שהבית הקטן הנו לשימור, כך שמצד אחד העירייה מודעתלעובדה שלא קיימת חצר עדיין במקום בו היא תוכננה ואושרה והבית הקטן עדיין קיים, ומצד שני עצם קיומו מהווה חריגה מאחוזי הבניה המותרים בשטח. יש לציין שמדובר במספר שנים לא מבוטל לאחר סיום הבניה של הבית החדש שלנו. בקיצור, אנו מעוניינים  לשפץ את מה שיועד לחצר (ועומד בו בית קטן) לכדי יחידת דיור ראויה (שנים ריק ומוזנח ולא אפשרי למגורים). נשמח לדעת ולהבין האם בנסיבות אלו יש צורך בכלל בהגשת תבע נקודתית?     

ארז מירב
    מנהל בפורום

תב"ע נקודתית

שלום, אני מצטער, העניין סבוך למדי ולא ניתן לתת לכם יעוץ מקצועי במסגרת זו. עליכם לפנות לאדריכל אשר יקבע ישיבה משותפת עמכם ועם מהנדס הועדה המקומית לתכנון ובניה- בה תיבחן התב"ע היטב, ויקבעו כל האופציות העומדות לרשותכם. להזכירכם- גם אם עושים תב"ע נקודתית להגדלת אחוזי הבניה- יש צורך בתמיכה עקרונית של הועדה המקומית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שינוי תב"ע סמכות מקומית

בעקבות הקמת חדר שנאים שלא על פי החק סמוך למגרש . כדי להימנע מתביעה ארוכה מידי .הגעתי לשיחה עם מהנדס העירייה והוא אמר שהוא יאשר לי שינוי בנייה של 2 מטר לגבול מגרש לכיוון שטח ציבורי(פיניתי) ובכך הבנייה תתרחק מחדר השנאים . הוא אמר שאני אביא לו גרמושקה עם תוכנית חריגה והוא יאשר. כשהאדריכאלית ביקשה את חתימתו הוא אמר שצריך אישור שינוי תב"ע והוא יאשר כמובן שכל העלויות על חשבוני . השינוי הוא מגבול 5 מטר ל3 מטר. רציתי לדעת האם הוא באמת עשה לי טובה באישור שינוי בנייה או שזה משהו שיכלתי להשיג לבד?

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע לקו בניין

שלום, לא ניתן לאשר חריגה של מעל 10% בסטייה מקו בניין ללא שינוי תב"ע. עקרונית, המהנדס יכל להתנגד לשינוי התבע ולהוציא צו הריסה. תמיכה שלו תבטיח כנראה אישור של הבקשה על יד הועדה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה!

תודה על התשובה המהירה ! בכמה אמורה להסתכם החוויה של הגשת תב"ע ואישורה והאם יש סכום תשלום נוסף בעקבות כך בהמשך הבנייה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

תשלום על תב"ע

תב"ע העוסקת בקו בניין תעלה בין 15,000 ל 25,000 תלוי במורכבות התכנון וברמת המתכנן. מתכנן טוב= זמן אישור מהיר קח בחשבון היטל השבחה אשר את עלותו המשוערת ניתן לקבל מהוועדה המקומית. לאחר ביצוע התב"ע יש להגיש בקשה להיתר בניה אשר עלותה כ-15,000 ש"ח נוספים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

יעקב מנחם
    משתתף

שינוי תב"ע נקודתית

ארז שלום, אני עורך כעת בקשה לשינוי תב"ע נקודתית עבור מגרש עליו קיים מבנה מגורים בישוב ירחיב. הבקשה הינה תוספת אחוזי בניה בסך של 7% משטח המגרש (כ – 35 מ"ר).   שתי שאלות, 1. האם במסגרת הגשת הבקשה לשינוי התב"ע ניתן לבקש גם את הבקשה להיתר לתוספת השטח במבנה? 2. קראתי את התייחסותך באחת השאלות לגבי השכר לשינוי הבקשה, האם השכר זהה גם לעריכת הבקשה לשינוי התב"ע הנ"ל?  

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע נקודתי

שלום, להלן: 1. האם במסגרת הגשת הבקשה לשינוי התב"ע ניתן לבקש גם את הבקשה להיתר לתוספת השטח במבנה? לא. היתר הבניה מגיע רק אחרי שהתב"ע אושרה במחוזית. 2. קראתי את התייחסותך באחת השאלות לגבי השכר לשינוי הבקשה, האם השכר זהה גם לעריכת הבקשה לשינוי התב"ע הנ"ל? תב"ע העוסקת באחוזי בניה מגיעה לאישור ו. מחוזית והתהליך ארוך ולא פשוט. נהוג לקחת 25,000 עד 35,000. תגיד ללקוח שהוא צפוי להיטל השבחה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

נחמה פ
    משתתף

שינוי תב"ע

שלום, אני אדריכלית חדשה ומעוניינת להגיש בקשה לשינוי תב"ע לוילה בעלת 2 קומות. אני מעוניינת להוסיף עוד קומה, כיצד אוכל לברר כמה שטחים אוכל לבקש? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע לשטח מבנה

שלום יש לתאם פכישה ולקבל הסכמה עקרונית ממהנדס הועדה, כולל הערכה לכמות השטח שניתן לקבל. בדרך כלל הוא יתבסס על תקדימים שניתנו בעבר. בלי תיאום איתו מראש, צפויים קשיים. קחו בחשבון היטל השבחה שיוטל, והליך ארוך ברמה המקומית והמחוזית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

נחמה פ
    משתתף

האם יש דרך לבדוק באתר העריה

האם יש דרך לבדוק באתר העריה או משרד הפנים או מנהל מקרקעי ישראל?

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע לשטח מבנה

אין מנוס מתיאום פגישה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שינוי תבע נקודתי- עלות

שלום, תודה על המידע המקיף, מקצועי ומרתק. ברצוני לברר פחות או יותר טווח מחיר שאני אמורה לצפות לקבל. אנחנו רוצים לבנות עוד קומה על הגג. דורש להגדיל אחוזי בנייה ואולי גם לשנות גובה בניין. המהנדס תומך בבקשה אבל הבנתי שיהיה במחוזי היות והבתים כבר כעת כ 140 מטרים. אני מבררת עבור כמה בניינים דומים כך שהבקשה תהיה עבור מספר בניינים. 1. מה העלות המשוערת של אדריכל? לבניין אחד בלבד וגם למספר בתים. 2. האם צפויות עלויות נוספות? כיצד ניתן להעריך למשל את גןבה היטל ההשבחה? 3.פניתי למספר אדריכלים, רובם סירב להתעסק בזה ואפילו לא לתת הצעת מחיר. מדוע?   תודה!

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 61 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן