Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

תב"ע נקודתית עבור נוהל מבא"ת

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 61 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שינוי תבע נקודתי- עלות

שלום, תודה על המידע המקיף, מקצועי ומרתק. ברצוני לברר פחות או יותר טווח מחיר שאני אמורה לצפות לקבל. אנחנו רוצים לבנות עוד קומה על הגג. דורש להגדיל אחוזי בנייה ואולי גם לשנות גובה בניין. המהנדס תומך בבקשה אבל הבנתי שיהיה במחוזי היות והבתים כבר כעת כ 140 מטרים. אני מבררת עבור כמה בניינים דומים כך שהבקשה תהיה עבור מספר בניינים. 1. מה העלות המשוערת של אדריכל? לבניין אחד בלבד וגם למספר בתים. 2. האם צפויות עלויות נוספות? כיצד ניתן להעריך למשל את גןבה היטל ההשבחה? 3.פניתי למספר אדריכלים, רובם סירב להתעסק בזה ואפילו לא לתת הצעת מחיר. מדוע?   תודה!

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע- עלויות

שלום ותודה! 1. מה העלות המשוערת של אדריכל? לבניין אחד בלבד וגם למספר בתים.- מדובר בתב"ע בסמכות מחוזית (לא נעצר במקומית). כל אדריכל והמחיר שלו. חשוב לקחת מישהו עם המון נסיון אבל אז המחיר עולה. זה מתחיל ב- 50,000 ש"ח. כמובן שככל ששטח התכנית גודל העלות גודלת, אבל זה יתחלק על יותר דיירים. 2. האם צפויות עלויות נוספות? כיצד ניתן להעריך למשל את גןבה היטל ההשבחה?- ניתן לשלם אגרת בדיקה ולקבל הערכה מהוועדה על גובה ההיטל. לחילופין, לבקש משמאי מטעמך. בכל מקרה ניתן להתווכח עם הועדה בעתיד ע"ב חוו"ד השמאי שלך. 3.פניתי למספר אדריכלים, רובם סירב להתעסק בזה ואפילו לא לתת הצעת מחיר. מדוע?- סיפור בירוקרטי ארוך ומעצבן עם מליון דיונים ואישורים ושום בטחון בהצלחה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ואם באמת לא מאשרים בסוף את התבע, אז שילמנו סתם לאדריכל?

ואם באמת לא מאשרים בסוף את התבע, אז שילמנו סתם לאדריכל?

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע עלויות

נהוג להיפגש עם מהנדס הועדה המקומית לפני התחלת התהליך ולבדוק האם ובאילה תנאים הוא יתמוך בתב"ע. אם הוא אתכם, הסיכויים עולים באופן ממשי.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שינוי תבע בסמכות וועדה מקומית

שלום אני מתכננת חדשה ורציתי להתייעץ איתך לגבי כמה נושאים. אני רוצה לשנות קו בניין מ4מ' ל2.2 שזה 55% ושום הקלה או חריגה לא תופסת.הבנתי שצריך לעשות שינוי תבע בסמכות וועדה מקומית לפי נוהל מבא"ת.השאלה היא איך אני עושה את זה כמה זמן זה לוקח,מה עלות (יש לי מפת מדידה מהמודד) .תודה רבה

Viki

ארז מירב
    מנהל בפורום

עלויות שינוי תב"ע

שלום, התמחיר נע בין 25,000 ל35,000 לשינוי תב"ע של קו בניין, בעיקר בשל הבירוקרטיה ובשל נוהל מבא"ת. זה יקח בערך שנה, אולי פחות. תעבדי לפי נוהל מבא"ת (ראי נוהל מבא"ת- מדריך מעודכן), וכדאי מאוד לעשות פגישת הכנה עם בודק/ת התב"עות בועדה המקומית. צלמי שם תב"ע לדוגמא, שיהיה לך רפרנס.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

עלויות שינוי תב"ע

המון תודה לך על העזרה

Viki

בני גלעד
    משתתף

תבע נקודתית להוספת שטחים עיקריים בקווי ביניין קיימים

ברצוננו להוסיף כ 6% משטח המגרש לרישוי קיים. התוספת הינה שטח עיקר. התוספת כולה הינה בתוך שטח המבנה כלומר חלוקת חלל קיים. ההיתר הקיים ניצל את כל השטחים האפשריים על פי התבע הקיימת. האם השינוי נידרש כתבע נקודתית ? האם בסמכות ועדה מקומית (אפק?)  

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע

שלום, תוספת אחוזי בניה אפשרי רק בתב"ע בסמכות מחוזית. רק בתבעו"ת תקפות, שאושרו לפני 1989 ניתן לבקש הקלה אוטומאטית של 6% משטח המגרש, בהליך קצר של הקלה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שינוי תב"ע בסמכות וועדה מקומית

שלום אילו שינויים בתב"ע הם בסמכות וועדה מקומית ואינם מצריכים פנייה לוועדה מחוזית ? לתשובתכם המהירה אודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

תב"ע נקודתית

שלום, ועדה מחוזית אחראית על עניין אחוזי הבניה בעיקר, שינוי יעוד קרקע ועל תכניות מתאר שאינן נקודתיות. כמעט כל הנושאים האחרים: תכסית, קווי בניין, גבולות מגרש, מספר יחידות, גובה וכד' בתוך תא השטח, וכן הצרחות שטחים או "מתיחתם" של יעודי קרקע לשטחים קרובים הם בסמכות מקומית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שלמי שלום
    משתתף

התנגדות לתב"ע נקודתית

ערב טוב ארז שכן נתפס עם מבנה שנבנה ללא היתר ועם סטיה ניכרת מקו בניין , לכוון הדרך וגם לכוון שכן. ( לכוון הדרך 3 מטר במקום 5 מטר , לכוון השכן 2.7 מטר במקום 4 מטר. ) השכן חתם והסכים. אני סרבתי. איחרתי את המועד להתנגדות לפי המועד הקבוע בחוק. הבנתי שהוא חייב להגיש תב"ע נקודתית בכדי לקבל היתר ושם תפתח הזדמנות חדשה להתנגדת. כיצד ניתן לאתר תב"ע כזו לכשתוגש ? האם חייבים לידע אותי במקרה שמוגשת תב"ע כזו? ( או שהעדר התנגדות בשלב הראשוני מוציאה אותי בקבוצת בעלי העניין ). מדובר בבתים פרטיים על מגרשים גדולים ואני שכן גובל לחלקה.  

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי תב"ע התנגדות

שלום, כתבת שפיספסת את המועד הקבוע בחוק להתנגדות. על מה? על בקשת היתר? לגליזציה?- כיצד הוגשה בקשה להיתר כאשר התב"ע שמסדירה את החריגות טרם הוגשה?

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שלמי שלום
    משתתף

התנגדות לתב"ע נקודתית

פיספסתי את המועד להגשת התנגדות לתוכנית שהגיש השכן. הבקשה היא לגליזציה ותוספות . כיוון שלשכן קשרים אישיים בוועדה , קיים אצלי החשש, שתוגש תב"ע נקודתית לוועדה והיא תאושר ללא דיון אמיתי של טובת הכלל. יושב ראש הוועדה וגם המהנדס טוענים שהשכן קיבל היתר עם התניות. אבל יתכן שמדובר באחיזת עיניים.

ארז מירב
    מנהל בפורום

התנגדות לתב"ע נקודתית

מישהו מבלף אותך, ואם זה יו"ר הועדה או המהנדס- מדובר בעניין פלילי. אין דבר כזה "היתר בתנאים". לא ניתן לקבל או לאשר היתר עם חריגות שמחייבות הסדרת התב"ע. אני מציע שתבקש פגישה רשמית עם המהנדס, תקליט אותו, תבקש לעיין בהיתר (אם קיים), תצלם אותו ותפנה לעו"ד. בעיקרון- יש חובת החתמת שכנים גובלים בעת שינוי תב"ע למגרש.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 61 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן