Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יצחק לוי
    משתתף

ארז שלום,אשמח אם אוכל לשוחח איתך או תכתוב לי בנושא דלהלן: אנו מוציאים פיצול והועדה("הראל במבשרת ציון) דורשת 100% חתימות שכנים.הצלחנו להחתים 90% שכנים ושאר השכנים אינם מתגוררים בקרבת מקום או שהם בבתי אבות בגיל מבוגר והוועדה מתעקשת על צורך להחתים 100 %  אציין שאין מתנגדים לפיצול,אשמח אם תוכל לייעץ לי מה לעשות,או היכן אני מוצא את החוק לטובתי,יש לי פגישה עוד שעה ורבע עם המהנדסת בעניין. ואשמח לבוא מוכן.בברכה ותודה מראש,איצקו

ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימות שכנים

שלום, בעת בקשת היתר בניה ניתן להתגבר על המכשול באמצעות תקנה 2, שקובעת שהוועדה שולחת מכתבים רשומים לפי נסח הטאבו לכל השכנים שלא חתמו- ונותנת להם פרק זמן מוגבל להגיב ולהתנגד. מי שלא מגיב, כאילו מסכים. יש לבדוק עם מהנדס הועדה והיועץ המשפטי שלו אם התקנה הזו תקפה גם במקרה של תכנית חלוקה/ פרצלציה. אנא עדכן אותי כאן בתוצאות הפגישה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

יצחק לוי
    משתתף

חתימת שכנים

ארז שלום,לא הייתי מדויק ואשאל שוב:מדובר בתוספת יחידת דיור בבית משותף במסגרת הקלה ויש לנו חתימות של 90% שכנים ואת שאר השכנים לא ניתן להשיג,האם אמור להספיק מכתבים לפי תקנה 2 א, ואם כן בבקשה תפנה אותי לאסמכתא בעניין.(המהנדסת לא ממש נתנה תשובות והלכה סחור ) תודה מראש,איצקו.

איצקו

ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימת שכנים- אין מספיק חתימות

להלן תקנה 2 מתוך תקנות התכנון והבניה. אני מעריך שאין שום סיבה שהוועדה לא תפעל כך על מנת לא לפגוע בזכותך לבקש את ההקלה (אם היא מסרבת, ממליץ מאוד לבקש מעורך דין לפנות ליועץ המשפטי של הוועדה ולדרוש זאת): תקנה 2: בעל זכות בנכס שחתימתו דרושה 2א.     בעל הזכות בנכס שחתימתו על הבקשה להיתר דרושה לענין תקנה 2 הוא: (1)   בנכס הרשום במרשם המקרקעין ושאינו בית משותף כמשמעותו בחוק המקרקעין, תשכ"ט-1969 (להלן – בית משותף) – הבעל הרשום או חוכרו; (2)   בנכס הרשום במרשם המקרקעין ושאינו בית משותף והוא בבעלות משותפת או חכור למספר חוכרים במשותף – בעל רשום או חוכר; (4)   בבית משותף, כל בעלי הדירות בבית המשותף או חוכריהן או נציגות הבית המשותף; (5)   בנכס שאינו רשום במרשם המקרקעין – מי שחייב עליו בתשלום מס רכוש וקרן פיצויים לפי הרשום בפנקסים המנוהלים לפי חוק מס רכוש וקרן פיצויים, תשכ"א–1961, או מי שהיה חייב במס כאמור לולא הופטר מתשלומו מכח כל חוק; (6)   בנכס שהוא מקרקעי ישראל, בין אם הוא רשום במרשם המקרקעין ובין אם לאו, ובעל הזכות אינו אחד מאלה המנויים בפסקאות (1) עד (5) לעיל, והוא אחד מאלה: (א)   בעל חוזה חכירה לדורות עם מינהל מקרקעי ישראל אף אם עסקת החכירה כאמור לא נגמרה ברישום; (ב)   מי שמינהל מקרקעי ישראל אישר כי הוא בעל זכות בנכס שחתימתו דרושה; אישור כאמור יכול שיינתן לסוגים של בעלי זכויות, סוגים של נכסים או סוגים של בקשות להיתר; (7)   בבקשה לבצע עבודה או שימוש שניתן להתירם על ידי בית דין לשכירות לפי סעיף 37(א) לחוק הגנת הדייר [נוסח משולב], תשל"ב-1972 – גם הדייר, כמשמעותו בחוק האמור, ובלבד שבמקרה זה – (א)   המציא לבעל הנכס העתק הבקשה וצירף לבקשה תצהיר מנוסח לפי טופס 6 שבתוספת הראשונה; (ב)   לא תיתן הועדה המקומית את ההיתר אלא כתום שלושים יום אחרי שהומצא לבעל הנכס העתק הבקשה ותיווסף בגוף ההיתר הערה זו: "תשומת לבך מופנית לכך כי היתר זה אינו משמש הגנה בפני תביעות בעל הנכס נגדך בגלל ביצוע העבודה או השימוש שהותרו, כל עוד לא קיבלת את הסכמתו של בעל הנכס לביצועם, או, באין הסכמה כאמור, הרשאה של בית דין לשכירות או בית משפט". 8)   בנכס שחלה עליו תכנית מאושרת לחלוקה חדשה כאמור בסעיף 121(2) לחוק, וטרם נרשמה החלוקה במרשם המקרקעין כאמור בסעיף 125 לחוק – מי שהיה בעל זכות בנכס לפי פסקאות (1) עד (7) אילו נרשמה החלוקה במרשם המקרקעין כאמור. מתן הודעה לזכאים אחרים תק' (מס' 3) תשל"ז-1976 2ב.     לענין תקנות 2 ו-2א – תק' תשמ"ו-1985 (1)   היו מספר בני אדם בעלי זכות באותו נכס כאמור בתקנה 2א ולא כולם חתמו, לא יינתן ההיתר, אלא לאחר שהומצא העתק הבקשה לאלה שלא חתמו; המבקש יצרף העתק הבקשה לכל מי שזכאי לקבלו ואת מענו של הזכאי להעתק, והועדה המקומית תמציא את ההעתקים לזכאים להם, על חשבונו של המבקש; ת"ט תשל"ז-1977 (2)   בהעדר מענו של זכאי להעתק הבקשה, על המבקש לצרף תצהיר ובו יפרט כי מענו של הזכאי להעתק אינו ידוע לו ושעשה מאמץ סביר כדי להשיגו; (3)   בנסיבות האמורות בפסקה (2) על המבקש לפרסמה בדרך שהוועדה המקומית תורה עליה, לרבות פרסום בעתון יומי ולצרף עותק הפרסום לבקשתו; (4)   מבקש היתר בנכס הרשום כבית משותף שלא לענין שינוי פנימי בדירה בלבד, יצרף לבקשתו נסחי רישום מקרקעין לגבי דירתו, לגבי יתר הדירות בבית ולגבי הרכוש המשותף; אך רשאי הוא לצרף במקום נסח הרישום של יתר הדירות והרכוש המשותף – תצהיר שלו ושל נציגות הבית המשותף על הרכב הבעלות בבית המשותף בנוסח לפי הטפסים 7 ו-8 שבתוספת הראשונה; (5)   המצאה לענין תקנה זו יכול שתהא בדואר. דחית ההחלטה בדבר מתן ההיתר 2ג.      (א)  הועדה המקומית לא תדון בבקשה להיתר בניה, אלא לאחר שצורפו כל המסמכים שחייבים לצרפם לפי תקנה 2ב ולא תתן את ההיתר, אלא לאחר תום 30 יום מיום קבלת הבקשה, אך לא לפני המצאת ההודעות כמפורט בתקנה 2ב. תק' תשמ"ו-1985            (ב)  הוגשה התנגדות למתן היתר מצד מי שהיתה חובה להודיע לו לפי תקנה 2ב על הגשת הבקשה להיתר, לא תיתן הועדה המקומית את ההיתר על אף האמור בתקנת משנה (א) אלא לאחר שנתנה למתנגד הזדמנות לנמק את התנגדותו, הודיעה לו בכתב על החלטתה, ולאחר שחלפו 30 ימים מיום ששלחה הועדה המקומית הודעה למתנגד על דחיית התנגדותו, אם החליטה לדחותה; החלטת הועדה המקומית תונחה על פי שיקולים תכנוניים הנובעים מהוראות החוק והתקנות לפיו ועל פי אלה בלבד.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן