Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר גובלת בין שכנים: אישור שכן

מוצגות 15 תגובות – 121 עד 135 (מתוך 150 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

תשובה לגבי הקמת גדר

שלום, האם השטח המדובר מוצמד בטאבו לדירתך? אם לא, יש לקבל אישור 75% מהשכנים ואין צורך בהיתר בניה לגדר (אפשר גדר מתכת) עד גובה 150 ס"מ. אם השטח מוצמד- אין צורך בחתימת שכנים.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז מירב
    מנהל בפורום

תוספת בניה קלה לגדר

שלום,  אסור לגובה בלי היתר. רק לעבות את הגדר מותר ללא היתר.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז מירב
    מנהל בפורום

מי אחראי לגזום?

שלום, בעיקרון את לא אמורה לגזום, אלא אם השכן מוכיח שיש בענפים כדי פגיעה משמעותית באיכות חייו.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

קיר בטון משותף בחצר בית דו משפחתי

שלום, אני גרה בבית דו משפחתי ובחצר הקידמית שלי יש קיר בטון המפריד ביני לבין השכן שלי. היום כשחזרתי מהעבודה גיליתי כי השכן הרס את הקיר ורוצה לבנות קיר חדש.  השכן לא הודיע לי כלום על העניין ואף אמר כי הקיר שהיה קיים היה לטובתי ולכן הוא בונה אחד חדש שיעלה על שטח הגינה שלי.  כאשר הוא הרס את הקיר היום הוא הרס לי את ההשקיה ומה שגדל לי שם ואף אמר שהוא יצטרך גם להעביר את העצים שלי מקום. כאשר שאלתי אותו למה הוא לא אמר משהו לפני הוא טען כי לא היה אף אחד בבית אתמול ולכן לא שאל האם הוא היה צריך לבקש ממני אישור? האם יש לי מה לעשות בעניין? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר בטון משותף בחצר בית דו משפחתי

שלום, ראוי להתייעץ עם עורך דין. גם אם בתיאוריה הקיר פלש לשטח שלו, להערכתי אסור היה לו להרוס אותו בלי לקבל את הסכמתך או לקבל הוראת בימ"ש אם את מתנגדת. תתעדי הכל ותפני לשכן לקבלת פיצוי על הנזקים שנגרמו. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תומר יקיר
    משתתף

נזק לחומה משותפת

שלום, הבית שלנו הוא המגרש הנמוך ובעקבות שיפוצים שנעשו במגרש הסמוך נוצר נזק (בטן לכיוון המגרש שלנו) לחומה המשותפת בינינו. יש לי 2 שאלות: 1. האם על-פי החוק שני הצדדים דרושים לחלוק בצורה שווה את עלות התיקון? 2. האם השכן יכול לכפות פתרון שאינו תיקון החומה, גם כזה שיקטין דה-פקטו את המגרש שלנו? (לדוגמא, הקמת מסלעה בשטח של המגרש שלנו בלבד) תודה!

ארז מירב
    מנהל בפורום

נזק לחומה משותפת

1. האם על-פי החוק שני הצדדים דרושים לחלוק בצורה שווה את עלות התיקון?- במקרה של קיר תמך- כן, אלא אם אתה מוכיח בעזרת דו"ח של מהנדס שהשכן גרם לנזק. 2. האם השכן יכול לכפות פתרון שאינו תיקון החומה, גם כזה שיקטין דה-פקטו את המגרש שלנו? (לדוגמא, הקמת מסלעה בשטח של המגרש שלנו בלבד)- לא. תתיעץ עם עו"ד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

נבו רפאל
    משתתף

שכן חדש, רוצה להחליף גדר קיימת

שלום רב ליד ביתנו התחלף שכן והוא רוצה לכפות עלינו להחליף את הגדר הנוכחית שהיא בערך בגובה מטר עד 1.5 מרושתת ברזל בציפוי ירוק,(הגדרות הישנות ומאווררות), בעצי ברוש בגובה 1.5. מחיתי בפניו שאני לא רוצה מכיוון שזה יחסם עבורי הנוף, והתעמר מולי ואמר שאיני מחליט או איני יכול למנוע ממנו. 2. האדמה היא משופעת כלפי מטה באופן חד אצל שנינו, אל אחורי המגרשים,והשכן הוא מצידי, כך שבעתיד אחד מאיתנו עשוי לרצות ליישר את האדמה ולהוסיף אדמה כדי ליצור גובה. אז השאלות הם 1. מה בנוגע להחלטתי למנוע שינוי בגדר הקיימת? ואילו אוכל להסכים על גדר חייה אבל שלא תמנע ממני נוף? האם הוא יכול להקים עצי ברוש כגדר בשטחו וכך בכל זאת לגרום לי להסתרת הנוף? 2. אם בעתיד ולאחר וישנה את הגדר הנוכחית, לכל דבר, וארצה להרים גובה אדמה ואצטרך לעצור את תזוזת האדמה, האם אוכל בלי בעיה לשנות הגדר הקיימת וליישם חומה שתתמוך באדמה? בברכה ותודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

שלום, 1. מה בנוגע להחלטתי למנוע שינוי בגדר הקיימת? הגדר היא רכוש משותף וכל שינוי בה מחייב הסכמת שני השכנים. הוא יכול לשתול בצד שלו.   האם הוא יכול להקים עצי ברוש כגדר בשטחו וכך בכל זאת לגרום לי להסתרת הנוף?- הוא יכול, השאלה כאן משפטית ויש תקדימים לכאן ולכאן, כאשר המבחן הוא עד כמה יש חסימת נוף, אויר ושמש. תתיעץ עם עו"ד. 2. אם בעתיד ולאחר וישנה את הגדר הנוכחית, לכל דבר, וארצה להרים גובה אדמה ואצטרך לעצור את תזוזת האדמה, האם אוכל בלי בעיה לשנות הגדר הקיימת וליישם חומה שתתמוך באדמה?- צריך לבדוק בשטח, קח אדריכל נוף שיבדוק.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שוקי ש
    משתתף

חומה בין שכנים

שלום רב, לפני מספר שנים שכן של סבי במושב בנה את ביתו בחלק האחורי של המגרש הסמוך, הועדות האיזוריות חייבו אותו לעשות חומת בטון כך שהוא בנה חומה בשטחו, דופן החומה בצד שלו היא עם גימור נאות ולעומת זאת לצד שלנו עם בטון חשוף, ברזלים יוצאים מהקיר וצינורות תלויים (חשמל והשקייה). כעת אני בונה את ביתי במגרש האחורי של המגרש של סבי (במקביל לשכן), מכוון שהחומה נראת כמו שתיארתי לעיל אני רוצה לעשות טייח וצבע אך כשדיברתי עם שכני על כך הוא אמר לי שאם אני אעשה זאת אז אני עושה 'שימוש' בה ולכן אצטרך לשלם לו חצי ממנה. מצד אחד, אני יודע שיש תקדימים שהשכן התבסס עליה על כך שאם אני עושה 'שימוש' בה אני מראה שאני מעוניין בה וצריך להשתתף (למרות שממה שהבנתי מדובר על סיטואציה שהחומה נמצאת בדיוק באמצע הגבול וגם כהשכן סירב תחילה להשתתף ואח"כ עשה 'שימוש' בה). מצד שני, ראיתי שיש תקדימים על כך שכל חומה חייבת גימור נאות (טייח וצבע) לכל הצדדים ובעצם אני עושה טובה לשכן בכך שאני עושה גימור נאות על מה שהוא מחוייב. בנוסף, איני מעוניין בחומה כלל היא לא מתאימה לצרכים שלי ואין לי שום רצון לעשות בה 'שימוש' אלא מכוון שהגימור שלה לצד שלי נראה רע מאוד אני מעוניין לעשות גימור מינימלי.  פרטים נוספים:  1. אני לא מחוייב בחומה מצד הוועדות האיזוריות. 2. כלל החומה ממוקמת בשטחו. 3. הוא לא פנה אליי או אל מישהו ממשפחתי בזמן שהחומה נבנתה (לפני כ-8 שנים). אשמח לשמוע את תגובתך המקצועית בעניין! תודה רבה!

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין שכנים

שלום, אינך מחוייב להשתתף בהקמה כל עוד לא מדובר בקיר תומך.  הוא מחוייב בגימור נאות כלפי החצר שלך והוועדה המקומית לתכנון ובניה חייבת לאכוף זאת. אתה יכול לפנות לועדה המקומית לתכנון ובניה ולקבל סעד. במידה והם לא פועלים – פנה לעו"ד ותבע הן את הועדה והן את השכן. בעיקרון- אינך חייב לממן את הטיח/ צבע- האחריות היא על הגורם שהקים את החומה.  לחילופין, אם ברצונך לא לעורר שדים, פשוט שים גדר במבוק שתסתיר. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

בניית מחסן ליד חומה שגובלת עם שכן

מעוניין לבנות מחסן מעץ על פי הסטנדרטים החוקים, יש לי חומה משותפת עם שכן ואני מעוניין לעשות מחסן מעץ , את המחסן אני בונה בתוך השטח שלי, האם מצריך אישור של השכן וגם של הוועדה? אשמח למענה  

יניב

חומה משותפת עם שכן מעוניין לשים גדר במבוקים על החומה

רוצה לשים גדר במבוקים על החומה בכדי ליצור פרטיות האם מצריך אישור של השכן? 

יניב

חגית שגב
    משתתף

חוק לגובה גדר

תוכל בבקשה לתת לינק לחוק לגבי גובה מירבי של גדר? איפה זה כתוב? האם מדובר בתב"ע מקומית, או משהו ארצי?

חגית שגב
    משתתף

מיקום גדר על הגבול

שלום רב, האם השכן חייב להסכים לבניית גדר בטון, גם אם אני בונה גדר שכולה בשטח שלי (על הגבול)? ואם הוא לא מסכים? (אני לא מדברת על הכסף, ברור לי שאני לא יכולה להכריח אותו לשלם על משהו שהוא לא רוצה). ראיתי בשאלה אחרת שיש הגבלה של 1.5 מטר גובה. היכן האסמכתא לכך? איפה זה כתוב? (לינק, סעיף, שם החוק).

מוצגות 15 תגובות – 121 עד 135 (מתוך 150 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן