Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גודל חניה מינימלית

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 76 עד 90 (מתוך 113 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

חניה בבית פרטי

שלום אני גר בבית פרטי ואין לי חניה פרטית  אני מעוניין לפתוח חניה ואז לגשת לעיריה ולדרוש שיסמנו לי מעטפה  הייתי מעוניין לדעת מה החוק אומר לגבי גודל חניה מינימלי בשביל שאוכל לקבל סימון מעטפה ברחוב  תודה רבה 

ארז מירב
    מנהל בפורום

גודל חניה מינימלי

שלום, להלן התקנות: רוחב מינימלי: 230 ס"מ רוחב חניה ליד עמוד/ קיר: 255 ס"מ בין שני עמודים/ קירות: 280 ס"מ אורך: חניה מול קיר, או עצם קשיח: 500 ס"מ חניה בשטח חופשי: 475 ס"מ חניה מול אבן שפה (כש 50 ס"מ חופשיים מעבר לאבן): 425 ס"מ

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלכס פ
    משתתף

סגירת חניה

שלום האם מותר לסגור את החניה (שתי חניות טוריות) של הבית ע"י בנית גדר קלה בין החניה שלי לחניה של השכן והוספת שער? אם כן, האם נדרשת הסכמה של השכן? האם מותר לסגור רק את החניה הפנימית ולבנות שער להולכי רגל בלבד? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת חניה בגדרות

שלום, האם מותר לסגור את החניה (שתי חניות טוריות) של הבית ע"י בנית גדר קלה בין החניה שלי לחניה של השכן והוספת שער? בעיקרון הוספת גדר משנה את התנאים והחניה נדרשת לרוחב מינימלי של "חניה ליד עמוד". להלן המידות המינימליות של רוחב חניה: רוחב מינימלי: 230 ס"מ תא לנכה: 300 ס"מ חניה ליד עמוד: 255 ס"מ בין שני עמודים: 280 ס"מ אם כן, האם נדרשת הסכמה של השכן? אם הגדר עוברת על קו הגבול ביניכם- בוודאי. האם מותר לסגור רק את החניה הפנימית ולבנות שער להולכי רגל בלבד? כלומר לבטל חניה? אסור, ללא תיאום עם הועדה המקומית לתכנון ובניה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלעד עזרא
    משתתף

גודל מעבר לרכב טרם נכסתי לחניה בין 2 קירות בטון

האם השרטוט שאני מראה כאן הוא חוקי מבחינת המידות כלומר מעבר כלי רכב 2.45 בין 2 קירות והחנייה עצמה ברוחב של 3 מטר.

ארז מירב
    מנהל בפורום

רוחב שביל גישה לחניה

שלום, הכל תלוי אם אחרי ההגעה לאיזור החניה יש צורך בסיבוב הרכב בזווית של 90 מעלות ע"מ להחנותו. מציע להתייעץ עם יועץ תחבורה. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גובה חניה מינימלי

שלום, רכשתי דירה בבנין משותף חדש אשר כיום נמצא כיום בשלבים מתקדמים לפני איכלוס זוג החניות השיכות לדירתי הינם עליות ומוקמות מתחת לבניין (בין עמודים ,לא חניון תת קרקעי) ישנה איזה שהיא קורה מעל לזוג החניות של הדירה שגורת לכך שהתקרה של החניות הינה בגובה 2 מטר  האם הדבר תיקני? מה הגובה ההמינימלי המותר עפ"י התקן? חיפשתי במפרט המכר ובשרטוטים שנחתמו מול הקבלן ולא מצאתי התייחסות לגובה החניה

אלדד

ארז מירב
    מנהל בפורום

גובה חניה בחניון

שלום, ע"פ הנחיות תכנון חניונים של משרד התחבורה גובה תא חניה בחניון יהיה לפחות 220 ס"מ.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רוחב כניסה לחניה

שלום וברכה, יש לי חניה לא מקורה בבנין משותף כאשר בכניסה לחניה יש עמוד של הבנין(העמוד אינו לכל אורך החניה) ומצדו השני יש שפה של גינה. הרוחב בין השפה לעמוד צר, דבר המקשה על הכניסה והיציאה מהחניה. 1. האם תקן רוחב החניה מתייחס גם לציור כזה כאשר אין הפרעה לפתיחת דלתות אלא רק לכניסה ויציאה מהחניה. 2. האם חוקי לקרות את החניה בעזרת תקרת פח או מתכת. תודה. תודה

אבישי

ארז מירב
    מנהל בפורום

רוחב תא החניה

שלום, 1. האם תקן רוחב החניה מתייחס גם לציור כזה כאשר אין הפרעה לפתיחת דלתות אלא רק לכניסה ויציאה מהחניה .- שאלה מצויינת וקשה לי לענות. ההגיון אומר שרוחב החניה נגזר מהאפשרות לפתוח דלתות ולצאת מהרכב. אם יש קיר מצד אחד אז ברור שיש מכשול וצריך להרחיב… אבל עמוד? צריך להתייעץ עם יועץ תחבורה. 2. האם חוקי לקרות את החניה בעזרת תקרת פח או מתכת. יש להתייעץ עם הועדה המקומית לתכנון ובניה, לראות אם התב"ע מאפשרת את זה ואם קיימים שטחי שירות פנויים במגרש.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מהו התקן לרוחב המעבר לכניסה לחנייה ניצבת?

מהו רוחב המעבר לכניסה לחנייה ניצבת בבית משותף ? היכן מופיע מבחינת החוק?

עודג ארליך

ארז מירב
    מנהל בפורום

הנחיות לתכנון חניון

שלום, להלן הנחיות לתכנון חניות אותן אימץ משרד התחבורה. אמורה להיות שם תשובה לשאלה שלך. אם אין, צרף לכאן שרטוט שאבין בדיוק מה המידה הנחוצה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לעשות חניה במקום גינה בבנין משותף

שלום רב, אנחנו רוצים לעשות חניה במקום גינה בבנין משותף. אולי משהו יכול לעזור לחשב כמה רכבים יכולים להיכנס בשביל להבין האם כדאי לעשות את זה. מצורפת מפה עם מידות תודה מראש, אלכס    

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה במקום גינה בבניין משותף

שלום, לא ניתן לעשות כמובן חניה ניצבת לגדר. גם בחניה מקביל לגדר יהיו בעיות לצאת החוצה. צריך לקבל חוו"ד ממהנדס תנועה. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה על תשובה.

תודה על תשובה. אבל לפחות שני רכבים מקביל לגדר – אפשרי לפי דעתך ? תודה

מוצגות 15 תגובות – 76 עד 90 (מתוך 113 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן