Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גודל חניה מינימלית

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 113 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

תקן חניה

אין הבדל בין מידות חניה בחניון לבית פרטי, או בניין מגורים (רוחב, אורך, מרחק מקירות ועמודים).

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

יעקב עמר
    משתתף

חניה בבית פרטי

קניתי בית פרטי שנבנה בשנת 78 ולא בנו בתוך השטח חניה.כרגע אני רוצה לבנות ממד והשכן מתנגד בגלל שאין חניה.אני יד שניה.הבית כ150 סמ מתחת לפני הכביש.האם יכולים לחייב אותי לבנות חניה בתוך השטח.האם חניה בכביש ליד הבית מספקת ויש הרבה חניה.דחוף תשובה יש לי דיון בוועדה

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה פרטית

שלום, על פי החוק יש צורך בחניה בתחום המגרש לכל בית פרטי. בעת מתו היתר בניה ניתן לאכוף זאת.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רון עינב
    משתתף

שביל גישה לחניה לבית דו משפחתי

יש לי שביל גישה לחניה לבית פרטי שהולך בצורת ר  הרוחב שלו  2.8 מטר . שאלתי מתיחסת לרדיוס סיבוב מה התקן לגבי רדיוס הסיבוב הנדרש  תודה 

ארז מירב
    מנהל בפורום

שביל גישה לחניה

שלום,  ע"פ התקנות, אין הגדרה לרדיוס הסיבוב. אבל נניח שמדובר בחניון בו עליך להיכנס עם הפנים קדימה לחניה שניצבת משמאלך, או מימינך. במקרה כזה, ע"פ תקנות החניה כאשר רוחב החניה הוא 2.5 מ', דרך הגישה אליה חייב להיות לפחות 4.5 מ' ע"מ לאפשר סיבוב לתוכה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

יונתן כהן
    משתתף

חניה לא חוקית

ארז שלום, אני מקווה שאתה עדיין פעיל פה ואוכל לזכות בתשובותיך הברורות. אנו עומד לרכוש דירה עם חניה בטאבו שהשכנים מגדירים אותה כלא חוקית. אכן, ממבט לא מקצועי שלי, נראה שהחניה לא עומדת בסטנדרטים של רוחב המעברים (תתרשם בעצמך. מדובר בחניה י"ג – הימנית בתמונה מצורפת). היום כדי לתת מספיק מקום לרכב הנכנס לחניה י"ד יש סיכום עם השכנים שהרכב בי"ג ("שלנו") יירד קצת יותר למטה. נשאלת השאלה, במידה והנושא יגיע לבית משפט, האם זה יכול לפסול את הזכות לחניה (שוב, למרות שרשומה בטאבו)? ואם זה אפשרי, מה אנחנו יכולים לעשות כדי לשמור על הזכויות שלנו? אגב, הבניין הוא משנת 1969 תודה מראש, יוסי

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה בית משותף

שלום, אני מאוד ממליץ לערוך את ההסכם בליווי עו"ד מקרקעין. לכאורה, החניה שלך חוסמת את הכניסה לחניה י"ד. עם זאת זכותו של מי גוברת? מדוע זכותו להיכנס לחניה גוברת על זכותך לחנות? הרי שתי ההצמדות (שברור שנערכו באופן רשלני) שוות ערך מבחינה חוקית. לכן, במידה ומשונה תשריט ההצמדות והחניה שלך "נדחפת" יש לבצעו בחתימת כל בעלי הזכויות בקרקע.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

חניה בין 2 קירות

חניה בין 2 קירות

גרינברג דניאלה אדריכלות

ישנם מיקרים בבית פרטי כמו

ישנם מיקרים בבית פרטי כמו אצלינו בבית אריה ועופרים שכתוב בתב"ע כמה חניות למגרש ללא קשר לגודל הבית.

גרינברג דניאלה אדריכלות

לעניות דעתי יש הגדרות ברורות

לעניות דעתי יש הגדרות ברורות אצל יועץ תחבורה לבחינת חניה תורית או רוחבית. הם בודקים אם זה רחוב חד סיטרי… קרוב לצומת או מעבר חניה… תנסו להתייעץ עם משרד התחבורה

גרינברג דניאלה אדריכלות

תקן מחייב לגבי חניה בבניין משותף ברמת גן משנת 1969

שלום. בבניין משותף ישנה חניה גדולה שעד היום שימשה את דיירי הבנין. בימים אלה הבנתי שהיא נמכרה על ידי הקבלן ובעקבות כך אין לדיירים אפשרות להחנות יותר טת רכביהם אלא אם ישלמןו שכירות. שאלתי – האם הקבלן לא היה מחויב בהקצאת חניה כללית לדיירים?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה בבניין משותף

שלום, כמות החניה אשר הוקצתה לדירות במבנה מצויינת בהיתר הבניה, בו ניתן לעיין בועדה המקומית לתכנון ובניה. בהתאמה להיתר, מבצעים הצמדות בטאבו בעת רישום הבית המשותף. ייתכן מצב בו הקבלן משאיר אצלו דירה בבעלותו עם חניה מוצמדת, ואז מוכר את הדירה ליוסי ואת החניה למשה, שהוא בכלל בעל חנות ליד. המצב שנותר הוא שהדייר בדירה אינו הבעלים של החניה שהוצמדה בעבר לדירתו. הדייר הזה נאלץ להכביד על הרחוב. ייתכן שניתן לתקוף משםטית סיטואציה כזו, משום שלכאורה היא נוגדת את היתר הבניה משום שהיא מפחיתה בפועל את כמות החניות שתוכננו לדיירי המבנה. יש לקבל יעוץ מעורך דין.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

כרמל סחף
    משתתף

הנחיות משרד התחבורה לעניין רוחב דרך גישה

היי ארז, תוכל להפנות אותי בבקשה למקום בהנחיות משרד התחבורה (תכנון חניות) המראה את החישוב לפיו כאשר רוחב החניה הוא 2.5 מ', רוחב שביל הגישה צריך להיות 4.5 מ'? תודה רבה!

חניה בבניין משותף

תודה על התגובה המהירה. האם צריך לגשת פיזית לועדה לתכנון ובניה ע"מ לצפות בהיתר הבניה, או שישנה אפשרות לעשות זאת בדרך אחרת? האם בכל בנין שנבנה בשנים אלו (1969) נהוג היה להקצות כמות מינימלית של חניות לדיירי המבנה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה בבניין משותף

ישנן ועדות אשר סרקו את ההיתרים וניתן לראות אותם באתר הוועדה. אם לא, לגשת בשעות קבלת הקהל. בשנת 69' אני מסופק אם היה בכלל תקן. תקנות התכנון והבניה- הצמדת חניות הותקנו לראשונה, ככל הידוע לי בשנת 1983 ומאז עברו מס' שינויים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 113 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן