אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

חוזים לדוגמא: תכנון, בניה, השכרה ומכירה

מדריך זה נותן דוגמאות לחוזים מומלצים לתכנון, בניה, השכרה ומכירת נדל"ן. חוזים בעלי מקצוע: חוזה עם אדריכל, חוזה עם מעצב פנים, חוזה עם קבלן בניה ועוד

סיווגי משנה

 • חוזה למכירת בית
  ארז מירב, עורך האתר

  מה קורה אם מתגלות חריגות בניה בבית שנמכר? מה קורה אם התשלומים לא מגיעים בזמן? אין להמעיט בחשיבותו של הסכם טוב למכירת בית פרטי. ישנם פרטים רבים שאר נחוץ לתת עליהם את הדעת, על מנת להגן הן על הקונה והן על המוכר. 

  הסכם לשכירת דירה

  הסכם שכירות אשר מעוגן היטב ומנוסח היטב, הנו המפתח לשקט נפשי הן לשוכר והן למשכיר. להלן מדריך המפרט את הדברים להלם כדאי לשים לב בעת עריכת חוזה השכירות: מי אחראי על התחזוקה, על המיסים, כיצד יוארך החוזה, האם ניתן להחליף שוכר באמצע השכירות ועוד הגנות הן על השוכר והן על המשכיר.

 • הסכם עם קבלן
  ארז מירב, עורך האתר

  האם לקחת קבלן עד מפתח? קבלן שלד בלבד? מה חשוב להכניס בחוזה עם קבלנים? המדריך הבא כולל מספר עצות וכן חוזה עם קבלן לדוגמא- להורדה.

  הסכם עם מפקח בניה
  ארז מירב, עורך האתר

  מפקח בניה צמוד באתר אינו רשות, אלא הופך לחובה של ממש עקב עלויות הבניה הגבוהות. "נפילה" עם קבלן עלולה להיות מאוד כואבת בכיס, לכן כדאי להיערך מראש עם מפקח בניה ולערוך הסכם שיכסה אתכם.

  חוזה עם מעצב פנים
  ארז מירב, עורך האתר

  הסכם עם מעצב פנים יכול להיות פשוט מאוד, או מסובך מאוד. מדוע? מספר התחומים בהם יכול מעצב הפנים לגעת בהם הוא כמעט אינסופי. אז איך בכל זאת חותמים על הסכם ראוי?

  חוזה עם מהנדס בניין
  ארז מירב, עורך האתר

  מדריך לעריכת הסכם עם מהנדס בניין: מהנדס הבניין (קונסטרוקטור) מתכנן את חוזק המבנה, את קירות הממ"ד, ומכניס חישובים סטאטיים לתיק הבניין. בנוסף הוא מכין תכניות עבודה ומבצע פיקוח עליון על היציקות. אז על מה כדאי לשים את הדגש?

  חוזה עם אדריכל
  ארז מירב, עורך האתר

  האדריכל הנו הנדבך העיקרי בעת תכנון ובניית הבית. חשוב לדעת כיצד לערוך את החוזה איתו, על מנת ששני הצדדים יהיו מרוצים- גם בעת שינויים, או תוספות שנדרשות בהמשך.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

Subscribe to חוזים לדוגמא: תכנון, בניה, השכרה ומכירה