Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 117 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

WOW אז משנה לגמרי את התמונה

אם חומת האבן היא כבר מטר ועשרים אז אין צורך להגביה בגדר נוספת?! השוכר יגיד שהילד שלו מטפס בקלות על חומת אבן של מטר ועשרים. תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בנויה/ מעקה תקני

אם חומת האבן אינה חלקה (כלומר יש אבנים בולטות), אכן יש סיכוי שילד יטפס עליה. במקרה כזה יש צורך במעקה תקני נוסף של 100 ס"מ. לחילופין, אפשר לשים גדר במבוק לפני החומה ככה שאי אפשר בכלל להגיע אליה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גדר בנויה בין שכנים

אני גר  בבית פרטי ביני לבין השכן היה גדר רשת רגילה (יש לציין שהוא גבוה ממני ) יום אחד השכן רצת ליישר את השטח  שלו והוסיף חול שנשפך על הגדר והרס אותה האם אני צריך להשתתף בהקמת חומה שמטרתה לתמוך בחולות שלו חדשה?  

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בנויה בין שכנים

שלום, בעיקרון, שני השכנים מחוייבים בבניית ותחזוקת קיר תומך ביניהם. אבל ישנו צורך לבחון את המקרה שלך: 1. אתה מציין שהיתה גדר תקינה, והמפלס של השכן שלא היה גבוה איפשר גדר רשת רגילה.  2. אתה מציין שבשלב מסויים השכן הגביה את שטחו והרס את הגדר. כאן יש לשכן בעיה:  א. האם ההגבהה היתה חוקית? הגבהה של קרקע במגרש מחייבת תיאום עם הועדה המקומית ועם השכנים ב. הריסת הגדר (שהיתה רכוש משותף) מחייבת פיצוי. לכן אני ממליץ להתייעץ עם עו"ד מקרקעין (יש פורום מקרקעין באתר זה).

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שלום אלפ
    משתתף

שיפוץ קיר תומך בין שכנים

שלום קניתי בית דו משפחתי ישן כאשר באזור מסויים ביני לבין השכן יש הפרש גובה בערך 1.5 מטר וקיר תומך בגובה זה לאחר מספר חודשים פנה אליי השכן שיש בעיה עם הקיר בינינו קיבל הטייה לכיוונו וכן סדקים ושהוא חושש מקריסה בצמוד לקיר זה בצד שלי שתולים שני דקלים שכנראה לחצו על הקיר וגרמו לסדיקתו הסכמתי להשתתף ולשבור את הקיר ולבנות חדש ובנוסף רציתי להגיבה את הקיר לגובה של חומה שקיימת באזור ללא הפרשי גובה כך שמהצד שלו גובה הקיר יהיה כמעט 3 מטר באזור זה השכן לא הסכים טען שזה לא מופיע בתוכניות הצעתי לבנות את הקיר התומך באותו גובה ולהוסיף עליו גדר קלה מעץ גם לזה הוא התנגד וטען לחסימה של הרוח ושל האור למרתף שלו. 1. האם אני יכול לדרוש רק לחזק את הקיר התומך מהצד שלו כלומר להוסיף תמיכות? העלות הרבה יותר נמוכה וגם מבטל את הסכנה לגרימת נזק בצד שלי למדרכות מאחר ונדרש להוציא הרבה אדמה בכדי לבנות קיר חדש 2. האם מטעמי בטיחות אני יכול לבנות גדר מעץ או גדר קלה על הקיר והאם הוא מחוייב בהשתתפות בעלות? 3. בגרמושקה שלי כתוב גדר קיימת בגובה 2 מטר האם נדרש לעדכן אם מוסיפים גדר קלה? 4. הוא רמז באחת הפגישות שאני אשם בגלל עצי הדקל בנזק ובעקרון רק אני צריך לתקן האם זה נכון? הנזק לחומה קיים הרבה זמן לפני שקניתי את הבית.

ארז מירב
    מנהל בפורום

שיפוץ קיר תומך בין שכנים

שלום, להלן: 1. האם אני יכול לדרוש רק לחזק את הקיר התומך מהצד שלו כלומר להוסיף תמיכות? העלות הרבה יותר נמוכה וגם מבטל את הסכנה לגרימת נזק בצד שלי למדרכות מאחר ונדרש להוציא הרבה אדמה בכדי לבנות קיר חדש. זהו עניין משפטי אבל לדעתי לא. זה יגזול שטח ממנו. 2. האם מטעמי בטיחות אני יכול לבנות גדר מעץ או גדר קלה על הקיר והאם הוא מחוייב בהשתתפות בעלות? אם יש הפרש גובה של 1.5 מ' בין החצרות חייבים לעשות גדר קלה או מעקה בטיחות בגובה 110 ס"מ לפחות. הוא מחוייב להשתתף. 3. בגרמושקה שלי כתוב גדר קיימת בגובה 2 מטר האם נדרש לעדכן אם מוסיפים גדר קלה? לא. 4. הוא רמז באחת הפגישות שאני אשם בגלל עצי הדקל בנזק ובעקרון רק אני צריך לתקן האם זה נכון? הנזק לחומה קיים הרבה זמן לפני שקניתי את הבית. 5. ביסוס תקני של הגדר היה מונע מכל סוג של שורש להזיק. שני השכנים יצרו את הביסוס הקודם במשותף והאחריות היא משותפת לכך שהוא נעשה באופן רשלני. עליכם במשותף לעשות ביסוס תקני כעת.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שלום אלפ
    משתתף

תודה

ארז תודה רבה על תשובתך המפורטת

שלום אלפ
    משתתף

נטיעת עצים בצמוד לקיר תומך

היי ארז בהמשך לנושא הקודם, האם יש מגבלה על המרחק של נטיעת עצים בצמוד לקיר תומך?

גל
    משתתף

גדר

שלום האם יש כללים וחוקים לבנית גדר אקוסטית? גדר אקוסטית נחשבת בניה קלה? ואם יש מה המגבלה? הרצון לבנות גדר אקוסטית לבית פרטי שפונה לכביש. הגדר צרכה להבנות על חומה שמצד הרחוב גובהה מ 2.5 מטר ומצד הבית בגובה סמ בודדים. תודה וחג שמח

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר תומך

לא מכיר מגבלה כזו

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר אקוסטית

שלום, בשל הגובה הרב ובשל העובדה שזה פונה לרחוב ציבורי יש לקבל היתר מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. אני מציע לקיים שם פגישת הכנה עם מהנדס הוועדה ע"מ לתאם עמדות ולהסביר את הצורך. כדאי להצטייד בסרטון וידאו שממחיש את בעיית הרעש. נסו ללכת לקראתו מבחינת הגימורים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

הסתרת "ג'יפה" של שכן.

שלום רב. נתון: בין גינתי לבין שטחו של שכני מפריד קיר בנוי -משותף. מפלס הקרקע שלי נמוך משלו בכמטר. כ"כ חלון הסלון המרכזי ומרפסת/משטח מרוצף, ליציאה לגינה קרובים לגדר המשותפת. שכני בנה על הגדר טבון (!), ולאורך הגדר הקים מחסן מאולתר, ערימת עצי הסקה ומדפים לשמירת חפצים משומשים. כן הנ"ל נראים מחלון הסלון ומפינות הישיבה שעל המרפסת שלי, שכן הם מתנשאים כ1 מטר מעל גובה הגדר הבנוייה. אני מנסה להסתיר את ההפרעה הויזואלית הנ"ל באמצעות צמחים אותם הוא מדלל, שכן חלק מהעלווה מגיעה לשטח שלו. שאלה: האם זכותי להקים גדר קלה בגובה מטר (מבמבוק עם קונסטוקציית עץ, למשל) – על חשבוני, על גבי הגדר הקיימת, ע"מ להסתיר את המראה? תודה מראש פטר

מרים קיי
    משתתף

הוספת גדר מבמבוק לגדר בנויה

שלום, ביני לבין בית השכן יש גדר בנויה בגובה 1.50 ס"מ, אני רוצה להגביה את הגדר ב 50 ס"מ נוספים, ברמצעות במבוק שיחוב לעמודי ברזל שיותקנו בגינה שלי. האם צריך רישיון מעירית רמת גן ? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

תוספת גדר קלה על גדר בנויה

בעיקרון הגובה הכללי המותר בין שכנים צמודים הוא 180 סנטימטר. כל גובה חריג דורש היתר מיוחד. אבל אני מניח שאם השכן יאשר לך לפקחים לא יהיה עניין בזה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

נטע דני
    משתתף

שער חשמלי נפתח של שכנים נפתח לגינה שלו

שלום. השכנים שלנו בנו שער חשמלי לחנייה (גליוטינה) שנפתח לכיוון החזית שלנו. הם גם בנו מעמד למנגון של השער שנפתח מול החזית שלנו (כלומר השער מקביל לחזית שלנו וולחזית שלכם שלהם, במקום שהוא יגרר לאורך החזית שלהם הוא נגרר הצידה לאורך החזית שלנו). לא ברור האם המעמד עומד בתוך השטח שלנו או בשטח הציבורי (לא הזמנו מודד) שבין הגינה שלנו לכביש, אבל בכל מקרה הוא ממש נושק לחזית שלנו והוא חוסם גישה לגינה שלנו ולא מאפשר פיתוח (הקמת גדר, הקמת חנייה וכדומה). המעמד הכעור שהם בנו גם לא מאפשר לנו לטפח צמחיה בחזית ובכל פעם שגדלים שם צמחים הם גוזמים אותם שכן הצמחים מפריעים לשער להיפתח. בנוסף כאשר השער פתוח אין גישה לשיבר שלנו ולברז כיבוי האש, וכן השער מסוכן – אפשר לחטוף ממנו מכה כאשר הוא נפתח. המפקח של המועצה בא וראה ואומר שהוא לא יכול לסייע. עם השכנים אי אפשר לדבר (הם טוענים השער נפתח לשטח ציבורי ולא מוכנים לדבר איתנו מעבר לכך, כל נסיון נגמר בצעקות). מה עושים? חשבנו לכתוב להם מכתבה התראה ולאחר מכן לקבוע עובדה בשטח ולהעמיד במקום כמה סלעים גדולים (בשטח הגינה שלנו) שלא יאפשרו פתיחת המנגנון אבל לא יודעים מה ההשלכות של מעשה כזה. יש לציין שהענין נגרר כבר שנים רבות במהלכם חוץ מנסיונות לדבר עם השכנים לא פעלנו. אשמח לחו"ד מה ניתן לעשות. תודה

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 117 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן